Izrael zbombardował konwój z pomocą humanitarną dla Strefy Gazy, zabito Polaka

Kategorie: 

Źródło: ZmianynaZiemi

Dramat w Strefie Gazy! Światowa organizacja humanitarna zawiesiła działania po zabiciu jej pracowników w tym jednego Polaka. Praca wolontariuszy organizacji humanitarnych niejednokrotnie wiąże się z ogromnym ryzykiem. Tragicznym przykładem jest niedawne zawieszenie operacji przez World Central Kitchen (WCK) w Strefie Gazy po śmierci siedmiu jej członków w wyniku izraelskiego ataku. Ta amerykańska organizacja pomocowa od początku wojny w październiku zeszłego roku dystrybuowała żywność wśród mieszkańców Strefy Gazy zagrożonych głodem.

 

 

Nalot izraelskiego lotnictwa miał miejsce gdy konwój WCK podróżował w tzw. strefie dekonfliktowej, współrzędne której zostały przekazane izraelskim siłom zbrojnym. Dwa opancerzone samochody oznaczone logo organizacji oraz jeden nieopancerzony pojazd zostały ostrzelane podczas wyjazdu z magazynu w Deir al-Balah. Właśnie tam wolontariusze rozładowali ponad 100 ton pomocy żywnościowej przywiezionej drogą morską do Gazy.

 

Wśród zabitych byli obywatele Australii, Polski, Wielkiej Brytanii, Kanady, USA oraz Palestyny. Zginęli ludzie, którzy poświęcili swoje życie dla niesienia pomocy potrzebującym, działając w imię najwyższych wartości humanitarnych. Ich odwaga i poświęcenie na zawsze pozostaną inspiracją. Polski MSZ zwrócił się do Izraela o wyjaśnienia, ale do tej pory nie ma reakcji z ich strony.

 

Społeczność międzynarodowa potępiła atak, który doprowadził do tej tragedii. Politycy i organizacje pozarządowe wzywają do powstrzymania przemocy i zagwarantowania bezpieczeństwa personelowi humanitarnemu. Najbliżsi ofiar rozpoczęli procedury w celu sprowadzenia ciał bliskich do krajów pochodzenia.

 

Dramat ten rzuca światło na śmiertelne zagrożenia, z jakimi mierzą się wolontariusze niosący pomoc w rejonach ogarniętych konfliktem zbrojnym. Nadzieja na pokój i sprawiedliwość dla wszystkich mieszkańców Strefy Gazy zdaje się wciąż bardzo odległa.

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (2 votes)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika ba19

Izrael czeka większy

Izrael czeka większy holokaust niż za czasów Hitlera , Biblia o tym donosi , po pierwsze to nie naród wybrany a wygnany ( przepędzony) i zlikwidowany  rękami Rzymian w 70 r.n.e , po drugie , podają się za naród wybrany a zamordowali  z premedytacją syna Bożego Jezusa ,  i sami powiedzieli to :

Mateusza 27: 25  Na to cały lud, odpowiadając, rzekł: „Krew jego niech spadnie na nas i na nasze dzieci”.+

A Jezus to powiedział o żydach :

Mateusza 24:  Na to rzekł do nich: „Czy nie widzicie tego wszystkiego? Zaprawdę wam mówię: Na pewno nie pozostanie tu kamień na kamieniu, który by nie był zwalony”.+

Mateusza 21: 43  Właśnie dlatego wam mówię: Królestwo Boże będzie wam zabrane, a dane narodowi wydającemu jego owoce.+

Mateusza 23: 33  „Węże, pomiocie żmijowy,+ jakże uciekniecie przed sądem Gehenny?+

 A to przypieczętowuje wszystko , zapewnienie ze na 100% sie tak stanie :

Mateusza 24: 35  Niebo i ziemia przeminą,+ lecz moje słowa na pewno nie przeminą.+

Portret użytkownika Endymion

Właśnie usłyszałem

Właśnie usłyszałem ciekwaostkę, którą podzielę się z Wami. W Izraelu krucho z poborowymi, rezerwiści wrócili do swojej pracy, ?Izrael zabiera się za wcielanie siłowe młodych ortodoksów do armi, Ortodoksi do tej pory zwolnieni byli ze służby wojskowej, a jest ich 13% populacji, więc w Izraelu zaczeły się wewnętrzne zamieszki, co mnie bardzo cieszy.

DIVI LESCHI GENUS AMO 

Portret użytkownika maracash

To wygląda, niestety, na to,

Wygląda na to, że chcą przy pomocy wojny pozbyć się tej części żydów, która uważa, że Izrael jest państwem przejętym przez syjonistów. Z tego, co obserwowałem, to oni właśnie najczęściej protestują przeciwko Netanjahu. Chodzą też, z flagami Palestyny a syjonistyczna policja ich często leje. TU macie filmik, z wczorajszej demonstracji, jak się przykuwali łańcuchami, w ramach protestu, przeciwko poborowi do wojska, o którym napisał Endymion. Są dla tamtej władzy zagrożeniem. Sprawdźcie sobie ich kanał, pod filmikiem, to zrozumiecie, dlaczego Bibi chce ich wysyłać na śmierć. 

*** W czasie, gdy większość szukała pieniędzy, my szukaliśmy prawdy ***

Portret użytkownika Endymion

W Rosji podobnie https://tiny

W Rosji podobnie https://tiny.pl/d7w7x

mobilizacja pomiędzy 18-30 rokiem życia, a "sroga" kara, to 1300zł grzywny/mandatu, ale jak nie masz, to idziesz umierać w dołkach Sad mało tam tyle ma, a bogate dzieciaki z Moskwy i Petersburga będą oglądać wojnę w TV z jachtów rodziców, na morzu Śródziemnym.  

W Polsce będzie podobnie, ja gdybym nie ogarnął 10.000zł kaucji, to bym gnił w areszcie, za pomówienie Sad

PRAWO JEST JAK PŁOT, TYGRYS PRZESKOCZY, WĄŻ PRZEŚLIZGNIE SIĘ, A OWCE BEDĄ STAĆ.

DIVI LESCHI GENUS AMO 

Portret użytkownika inzynier magister

jako katolik krzyżowiec

jako katolik krzyżowiec uważam że w Polsce musi powstać partia katolicka krzyżowska która jak dojdzie do władzy będzie musiała ustanowić przymierze z narodem izraelskim i wysłać ochotników do zwalczania islamskich osadników do czasu aż ziemia Izraela będzie czysta od szatańskiego islamu ! po tym jak wygramy wybory musimy oczyścić ziemie Polaków z osadników iluminackich którzy nalerżą do tajnych bractw cyrkla i kielni ! dodatkowo wszystkie organizacje popierające unie eurokołchozową muszą być zdelegalizowane natychmiast ! a flaga unii która chce wyburzać Polakom domy musi zostać uznana za organizację wrogą Polsce ! trzeba takzę popierać Trumpa żeby wygrał i zrobił w USA porządek ! Módlmy się o to do Boga Jezusa Syna Jahwe !

Ojcem Mieszka był, według niego, Siemomysł, dziadem Lestek, a pradziadem Siemowit. Z pierwszą żoną, Dobrawą, miał Mieszko syna Bolesława i córkę.

Słowian dobrej woli jest więcej - Słowiański WIEC, Słowiański ZEW , Słowiańsk DUCH , Słowiańska KREW - na pohybę .......

Portret użytkownika inzynier magister

Ta ziemia należy do Żydów bo

Tamta ziemia Izraelska należy do Żydów bo dał im ją Bóg Jahwe, tak jest to od tysięcy lat, dlatego muszą oczyścić swoje ziemie z islamu i islamitów ! A my Polacy musimy oczyścić nasze ziemie z enwuowców i tajnych bractw iluminackich ! W Polsce musi rządzić oficjalnie Jezus Chrystus ! a nie ryże folksdojcze...

Ojcem Mieszka był, według niego, Siemomysł, dziadem Lestek, a pradziadem Siemowit. Z pierwszą żoną, Dobrawą, miał Mieszko syna Bolesława i córkę.

Portret użytkownika Endymion

Nawet nie znasz historii, a

Nawet nie znasz historii, a ta jest przewrotna, bo te ziemie są semitów, czyli Palestyńczyków, ktoży niegdyś podbici przez zancjum, wyżekli się swojej wiary na rzecz Islamu w zamian za ulgi podatkowe. Ci to roszczą sobie do tych terenów to nie Żydzi, a Chazary mające majace pochodzenie ze stepów Ukraińskich.

DIVI LESCHI GENUS AMO 

Portret użytkownika kuba8131

Według prawa międzynarodowego

Według prawa międzynarodowego bombardowanie konwojów humanitarnych oznaczonych logiem uznanych oficjalnie organizacji humanitarnych jest zbrodnią wojenną. Mam nadzieję że nadejdzie taki dzień gdy sprawcy tej zbrodni staną przed Międzynarodowym Trybunałem Karnym, kolejna zbrodnia wojenna do kolekcji na konto Izraela.

,,Europa albo będzie chrześcijańska albo nie będzie jej wcale" - Robert Schuman

Strony

Skomentuj