Ukraińscy nacjonaliści zorganizowali marsz z okazji urodzin Bandery

Kategorie: 

Procesja z okazji 106 rocznicy urodzin przywódcy Ukraińskich Nacjonalistów (OUN) Stepana Bandery odbyła się 01 stycznia br. w centrum Kijowa w godzinach wieczornych, podaje Interfax.

 

Protestujący nieśli pochodnie w stronę Placu Besarabii. W akcji wzięło udział około dwóch tysięcy osób, w tym działacze Prawego Sektora,  przedstawiciele partii Swoboda  i żołnierze słynnego pułku Azow.

 

Uczestnicy wiecu trzymali flagi narodowe Ukrainy, flagi OUN i Ukraińskiej Powstańczej Armii (UPA). Aktywiści krzyczeli: „Chwała Ukrainie! Chwała bohaterom”, „Bandera przyjdzie – porządek wróci!” i antyrosyjskie hasła.

 

Stepan Bandera (1909-1959) opowiedziało się za utworzeniem niepodległego państwa ukraińskiego. Stał na czele UPA, która była częścią Organizacji Ukraińskich Nacjonalistów. W 1940 roku walczył z Sowietami  i Armia Czerwoną pod rządami niemieckiej administracji okupacyjnej. Bandera odpowiada też za masowe mordy na Polakach.

 

W roku 2010, w czasie prezydentury Wiktora Juszczenki, Bandera został pośmiertnie uznany za Bohatera Ukrainy. Jednak po dojściu do władzy Wiktora Janukowycza decyzja poprzednika została cofnięta przez sąd.

 

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen

Komentarze

Miecz nie jest mordercą ale narzędziem w rękach zabójcy...

Portret użytkownika Adolf Rotshild

Ojojoj Angelusie czyż

Ojojoj Angelusie czyż Piłsudski nie był agentem niemieckim?
Czy to nie Piłsudski obronił Polske przed najazdem Bolszewików?
Czyż to nie za rządów Piłsudskiego Polska podpisała pakt o nieagresji z III Rzeszą i Związkiem Radzieckim?
Czyż to nie po śmierci Piłsudskiego do władzy doszedł Mościcki który za rządów Piłsudskiego był jedynie marionetką na pokaz?
Czyż to nie po śmierci Piłsudskiego Józef Beck odmówił Hitlerowi przedłużenie paktu o nieagresji o 25 lat?
Mościcki agent masoneri po wybuchu wojny uciekł do bezpiecznej Szwajcari a Polaków zostawił z dwoma agresorami. To Mościcki razem z Śmigłym-Rydzem, masonem z Wielkiej Loży Narodowej Polski wepchnęli nas w łapy Niemców. 
Kto wie jakby się potoczyła historia jakby Piłsudski żył kilka lat dłużej...

 

Portret użytkownika Angelus Maximus Joker

Kto wie, jakby się potoczyły

Kto wie, jakby się potoczyły losy Polski, gdyby Piłsudski nie poślubił Aleksandry Perl...
 To małżeństwo sterowane z zewnątrz przez masonerię miało doprowadzić i doprowadziło do upadku Piłsudskiego... Pozdrówko..
 Moja rodzina miała związki z tą rodziną...
 krążyły pogłoski, że Marszałkowi ktoś pomógł umrzeć...

Miecz nie jest mordercą ale narzędziem w rękach zabójcy...

Portret użytkownika Adolf Rotshild

"krążyły pogłoski, że

"krążyły pogłoski, że Marszałkowi ktoś pomógł umrzeć..."
Brawo. A komu zależało żeby niemiecki agent umarł hę?
W 1939 roku już po śmierci Piłsudskiego Hitler zaproponował polskiemu rządowi pakt o nieagresji do 1959 roku. Jeżeli Piłsudski kolaborował z Niemcami to mógł się zgodzić. Kto odrzucił tą ofertę?
Józef Beck na rozkaz masonów Śmigłego-Rydza i Mościckiego.
Teraz Angelusie załóżmy że Polską rządził w 1939 Piłsudski. Polska przyjmuje oferte Hitlera, oddajemy Niemcom Gdańsk i pozwalamy na korytarz do Królewca, podpisujemy pakt o nieagresji i wchodzimy w skład koalicji antykomunistycznej. Komu to nie pasowało? Ano rządom Wlk Brytani i Francji będącym na smyczy Rothschildów.

 

Portret użytkownika Angelus Maximus Joker

Oczywiście masz rację, ale

Oczywiście masz rację, ale również należy wziąć pod uwagę, że silna Polska jaką tworzył Piłsudski, żydom planującym już wtedy Judeopolonię ( rozmowy żydów w tym temacie z Hitlerem i jego obietnica) była bardzo nie na rękę polakożercom.
W moim odczuciu Piłsudski został wykorzystany dla żydomasońskich planów eliminacji Polski - pozdrówko

Miecz nie jest mordercą ale narzędziem w rękach zabójcy...

Portret użytkownika lolo

  Wlasciwie mozna sie

 
Wlasciwie mozna sie pospierac, ktory agent lepszy... Jakby nie patrzec to Hitler do lozy tez nalezal, a sa tacy co twierdza, ze i dwoch: Viril i Thule. Ja nawet przeczytalem ongis informacje, ze mozg mu osobiscie "wypral" - w celu zniszczenia Niemcow - niejaki Alister Crowley, jak lezal w szpitalu w okolicach I wojny swiatowej. Te spory sa w pewnym sensie bezsensowne jesli pamieta sie o tym, ze w planach obowiazuje ciagle, i to od dawna, eliminacja "narodu tubylczego" zamieszkujacego obszar geograficzny nazywany Polska. Przed II wojna swiatowa Pius XI przestrzegal Polakow, ze wladza w Polsce przezarta jest przez masonerie. Kard. Wyszynski mowil to tez komunistom, ze masoneria wykorzysta ich i wykopie jak zrobia swoje. Zakrawa to na ironie, mowic tak do czerwonych ale oni tez przeciez sa "dziecmi masonerii". Pare lat temu znajomy, myslac o rzadach PO w Polsce - a ich zwolennik - zapytal sie mnie ilu Polakow jest we wladzy? A ja mu na to, ze jakby tak wziac od  1989 r. to moze i nie trzeba by bylo wszystkich palcow jednej reki. No coz, diagnoza Piusa XI ciagle aktualna...
 
 
 

 
Jacy ludzie - takie czasy.

Portret użytkownika Adolf Rotshild

Ja wiem jedno: Jeśli Hitler

Ja wiem jedno: Jeśli Hitler był podstawiony i miał zrobić w Polsce to co zrobił to jakby Polacy poszli na kompromis to byłby problem zarówno dla Hitlera jak i jego potencjalnych mocodawców.
Polska była kluczowym krajem bo leżała pomiędzy nazistowskimi Niemcami a komunistycznym ZSRR. Wiadomo było że jeśli Polska weszłaby w skład koalicji antykomunistycznej to Hitler by rozwalił ZSRR a tak musiał dodatkowo walczyć z Polakami . A w połowie lat 30 to ZSRR było głównym zagrożeniem Europy bo mieli taką armię która mogli rozlać komunizm na całą Europę. Nazizm czy faszyzm były jedynie przeciwwagą dla komunizmu.
 

 

Ban - zaśmiecanie portalu.
Moderacja

Portret użytkownika Poskramiacz moskiewskich pieskow

2 tysiące osób ? Hahaha

2 tysiące osób ? Hahaha przecież to jakiś zlepek osób w dodatku pewnie wziętych z ulicy. Dali im po 1$ napisali coś na szmatach i kazali udawać że kogoś tam czczą xD. Wiecie komu najbardziej w tym momencie zależy aby na Ukrainie były takie akcje ? Ruską na tym zależy aby od Ukrainy się odwracały inne Narody. Niestety zmianynaziemi.pl biorą w tym udział...

Strony

Skomentuj

Filtered HTML

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd><img><h5>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
  • Emotki będą zastępowane odpowiednimi ikonami.
  • Możesz cytować inne posty osadzając je w tagach [quote]

Plain text

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
CAPTCHA
To pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem, aby zabezpieczyć witrynę przed spamem
Używasz Adblock? Blokujesz reklamy, ale podoba ci się to co tu czytasz? Wpłać cegiełkę na utrzymanie portalu, albo odblokuj reklamy na ZnZ