Ukraińscy nacjonaliści zorganizowali marsz z okazji urodzin Bandery

Kategorie: 

Procesja z okazji 106 rocznicy urodzin przywódcy Ukraińskich Nacjonalistów (OUN) Stepana Bandery odbyła się 01 stycznia br. w centrum Kijowa w godzinach wieczornych, podaje Interfax.

 

Protestujący nieśli pochodnie w stronę Placu Besarabii. W akcji wzięło udział około dwóch tysięcy osób, w tym działacze Prawego Sektora,  przedstawiciele partii Swoboda  i żołnierze słynnego pułku Azow.

 

Uczestnicy wiecu trzymali flagi narodowe Ukrainy, flagi OUN i Ukraińskiej Powstańczej Armii (UPA). Aktywiści krzyczeli: „Chwała Ukrainie! Chwała bohaterom”, „Bandera przyjdzie – porządek wróci!” i antyrosyjskie hasła.

 

Stepan Bandera (1909-1959) opowiedziało się za utworzeniem niepodległego państwa ukraińskiego. Stał na czele UPA, która była częścią Organizacji Ukraińskich Nacjonalistów. W 1940 roku walczył z Sowietami  i Armia Czerwoną pod rządami niemieckiej administracji okupacyjnej. Bandera odpowiada też za masowe mordy na Polakach.

 

W roku 2010, w czasie prezydentury Wiktora Juszczenki, Bandera został pośmiertnie uznany za Bohatera Ukrainy. Jednak po dojściu do władzy Wiktora Janukowycza decyzja poprzednika została cofnięta przez sąd.

 

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen

Komentarze

Portret użytkownika SurvivorMan

No proszę... Nie dość że

No proszę... Nie dość że jesteś dzieckiem klawiatury używającym telewizora zamiast mózgu, to jeszcze teraz się okazuje, że wiesz lepiej ode mnie jakie mam korzenie, kto i czego mnie nauczył itp. Żenada!
Rozumiem syjonistyczny podnóżku, że jak już uda wam się tą wojnę z Rosją wywołać, to tacy jak ty, staną do boju w pierwszym rzędzie, prawda? Powiedz... Będziesz walczył ze swoim wrogiem, czy spierd.lisz na dziki zachód???

DBAJ O SWÓJ NÓŻ! Nigdy nie wiadomo kiedy uratuje Ci życie!

Portret użytkownika achiles

 Mam pytanie do Ukraińców

 Mam pytanie do Ukraińców korzystających z gościnności naszego forum. Powiedzcie mi jak to możliwie, że we wszystkich sondażach nieustannie deklarujecie swoje wielkie poparcie dla Poroszenki i jego poczynań, bezgranicznie ufając mu, iż prowadzi was do świetlanej przyszłości, a z drugiej strony w panice szturmujecie przejścia graniczne z Polską, by się ratować z tego waszego nowego „raju”. Bank centralny Ukrainy już dawno „zdeponował” swoje złoto za oceanem, więc wy musicie ze swoich podatków zaspokoić popyt waszych oligarchów na walutę, znienawidzonego państwa – Polski. To jak to z wami w końcu jest? Wy ufacie bardziej Poroszence, czy Polskim pracodawcom? Fakty pokazują, że mówicie jedno, a robicie drugie. Pozdrawiam Was i czekam na odpowiedzi.

Portret użytkownika Zenek :)

  Stepek Bandera to kolejny

 
Stepek Bandera to kolejny ŻYDOWSKI bohater narodowy, to go czczą jak cielca,
 
na wolna-polska.pl był kiedyś podany jego życiorys wraz ze "szlachetnym" rodowodem i preferencjami co do spędzania czasu.
 
Politycznie jako ugrupowanie program banderowców i syjonistów się wcale nie różnił. Jedni i drudzy trenowali w TYM SAMYM OBOZIE szkoleniowym trenowani tam przez PIŁSUDCZYKÓW (to ci co 1 września spierdalali z Polski ze złotem aż się kurzyło za nimi wcześniej "reorganizując" WP i wymordowywując oficerów odpowiedzialnych za "Cud nad Wisłą" by uczynić ją bezbronną w obliczu spodziewanej zydowskiej agresji na nią) i jednym i drugim chodziło o "OCZYSZCZENIE ZIEMI OBIECANEJ Z PODLUDZI". Jedna grupa nazioli żydowskich dokonywałą ludobójstwa Polaków druga ludobójstwa Palestyńczyków. Teraz się zwala odpowiedzialność za te rzezie na Ukraińców dając im żydowskiego zwyrodnialca za bohatera narodowego tak jak Polakom wciśnięto zdrajcę Piłsudzkiego, zdrajcę Kuklińskiego czy zdrajcę JP2 na to samo miejsce. Świniom chodzi o wzniecanie nienawiści w Europie Wschodniej a że motłoch się łapie na propagandę pejsiastych świrów .... to krew się leje strumieniami.  "Odmień swoje zycie" propaganda z bluźnic wrzeszczy ... to je odmieniają, po wczasach w Noworosji, jako nerki czy wątroby wewnątrz bogatych żydów z ameryki. I biznes na idiotach się kręci. Biznes na jewrowaflach zbyt tępych by zrozumieć iż są okłamywani i wykorzystywani przez tych do których tak się ślinią.
 
Zresztą ludzie, przed wojną w Polsce działało (głównie na Kresach) 6 partii żydowskich. 5 z nich miało własne nazistowskie bojówki do zastraszania politycznych przeciwników czy MORDÓW na nich podobne obecnym zbirom z żydowskiego Prawego Sektora. To o czym mówić. KULTURA ZOBOWIĄZUJE, + 5700 lat ciągłych holokaustów i rzezi na innych narodach dla urojenia zwanego yahwe.
 
 
 
 

Głosuj przeciw
-3

Miecz nie jest mordercą ale narzędziem w rękach zabójcy...

Portret użytkownika Adolf Rotshild

Ojojoj Angelusie czyż

Ojojoj Angelusie czyż Piłsudski nie był agentem niemieckim?
Czy to nie Piłsudski obronił Polske przed najazdem Bolszewików?
Czyż to nie za rządów Piłsudskiego Polska podpisała pakt o nieagresji z III Rzeszą i Związkiem Radzieckim?
Czyż to nie po śmierci Piłsudskiego do władzy doszedł Mościcki który za rządów Piłsudskiego był jedynie marionetką na pokaz?
Czyż to nie po śmierci Piłsudskiego Józef Beck odmówił Hitlerowi przedłużenie paktu o nieagresji o 25 lat?
Mościcki agent masoneri po wybuchu wojny uciekł do bezpiecznej Szwajcari a Polaków zostawił z dwoma agresorami. To Mościcki razem z Śmigłym-Rydzem, masonem z Wielkiej Loży Narodowej Polski wepchnęli nas w łapy Niemców. 
Kto wie jakby się potoczyła historia jakby Piłsudski żył kilka lat dłużej...

Głosuj za
2

 

Portret użytkownika Angelus Maximus Joker

Kto wie, jakby się potoczyły

Kto wie, jakby się potoczyły losy Polski, gdyby Piłsudski nie poślubił Aleksandry Perl...
 To małżeństwo sterowane z zewnątrz przez masonerię miało doprowadzić i doprowadziło do upadku Piłsudskiego... Pozdrówko..
 Moja rodzina miała związki z tą rodziną...
 krążyły pogłoski, że Marszałkowi ktoś pomógł umrzeć...

Miecz nie jest mordercą ale narzędziem w rękach zabójcy...

Portret użytkownika Adolf Rotshild

"krążyły pogłoski, że

"krążyły pogłoski, że Marszałkowi ktoś pomógł umrzeć..."
Brawo. A komu zależało żeby niemiecki agent umarł hę?
W 1939 roku już po śmierci Piłsudskiego Hitler zaproponował polskiemu rządowi pakt o nieagresji do 1959 roku. Jeżeli Piłsudski kolaborował z Niemcami to mógł się zgodzić. Kto odrzucił tą ofertę?
Józef Beck na rozkaz masonów Śmigłego-Rydza i Mościckiego.
Teraz Angelusie załóżmy że Polską rządził w 1939 Piłsudski. Polska przyjmuje oferte Hitlera, oddajemy Niemcom Gdańsk i pozwalamy na korytarz do Królewca, podpisujemy pakt o nieagresji i wchodzimy w skład koalicji antykomunistycznej. Komu to nie pasowało? Ano rządom Wlk Brytani i Francji będącym na smyczy Rothschildów.

Głosuj przeciw
-1

 

Portret użytkownika Angelus Maximus Joker

Oczywiście masz rację, ale

Oczywiście masz rację, ale również należy wziąć pod uwagę, że silna Polska jaką tworzył Piłsudski, żydom planującym już wtedy Judeopolonię ( rozmowy żydów w tym temacie z Hitlerem i jego obietnica) była bardzo nie na rękę polakożercom.
W moim odczuciu Piłsudski został wykorzystany dla żydomasońskich planów eliminacji Polski - pozdrówko

Głosuj przeciw
-1

Miecz nie jest mordercą ale narzędziem w rękach zabójcy...

Portret użytkownika lolo

  Wlasciwie mozna sie

 
Wlasciwie mozna sie pospierac, ktory agent lepszy... Jakby nie patrzec to Hitler do lozy tez nalezal, a sa tacy co twierdza, ze i dwoch: Viril i Thule. Ja nawet przeczytalem ongis informacje, ze mozg mu osobiscie "wypral" - w celu zniszczenia Niemcow - niejaki Alister Crowley, jak lezal w szpitalu w okolicach I wojny swiatowej. Te spory sa w pewnym sensie bezsensowne jesli pamieta sie o tym, ze w planach obowiazuje ciagle, i to od dawna, eliminacja "narodu tubylczego" zamieszkujacego obszar geograficzny nazywany Polska. Przed II wojna swiatowa Pius XI przestrzegal Polakow, ze wladza w Polsce przezarta jest przez masonerie. Kard. Wyszynski mowil to tez komunistom, ze masoneria wykorzysta ich i wykopie jak zrobia swoje. Zakrawa to na ironie, mowic tak do czerwonych ale oni tez przeciez sa "dziecmi masonerii". Pare lat temu znajomy, myslac o rzadach PO w Polsce - a ich zwolennik - zapytal sie mnie ilu Polakow jest we wladzy? A ja mu na to, ze jakby tak wziac od  1989 r. to moze i nie trzeba by bylo wszystkich palcow jednej reki. No coz, diagnoza Piusa XI ciagle aktualna...
 
 
 

 
Jacy ludzie - takie czasy.

Portret użytkownika Adolf Rotshild

Ja wiem jedno: Jeśli Hitler

Ja wiem jedno: Jeśli Hitler był podstawiony i miał zrobić w Polsce to co zrobił to jakby Polacy poszli na kompromis to byłby problem zarówno dla Hitlera jak i jego potencjalnych mocodawców.
Polska była kluczowym krajem bo leżała pomiędzy nazistowskimi Niemcami a komunistycznym ZSRR. Wiadomo było że jeśli Polska weszłaby w skład koalicji antykomunistycznej to Hitler by rozwalił ZSRR a tak musiał dodatkowo walczyć z Polakami . A w połowie lat 30 to ZSRR było głównym zagrożeniem Europy bo mieli taką armię która mogli rozlać komunizm na całą Europę. Nazizm czy faszyzm były jedynie przeciwwagą dla komunizmu.
 

 

Ban - zaśmiecanie portalu.
Moderacja

Portret użytkownika Poskramiacz moskiewskich pieskow

2 tysiące osób ? Hahaha

2 tysiące osób ? Hahaha przecież to jakiś zlepek osób w dodatku pewnie wziętych z ulicy. Dali im po 1$ napisali coś na szmatach i kazali udawać że kogoś tam czczą xD. Wiecie komu najbardziej w tym momencie zależy aby na Ukrainie były takie akcje ? Ruską na tym zależy aby od Ukrainy się odwracały inne Narody. Niestety zmianynaziemi.pl biorą w tym udział...

Głosuj za
1
Portret użytkownika TSunaMI

Poskramiaczu jesteś

Poskramiaczu jesteś prymitywnym antypolskim prowokatorem na usługi UE i banderowców ,głupszego banderowskiego trolla jeszcze nie spotkałem ,teraz dochodzi do tego że Ukraińcy zaprzeczają że to oni maszerowali zwalają to na Rosjan ,ręcę opadają normalnie.Znikaj stąd syjonistyczna pluskwo .

Głosuj przeciw
-2

Ban - zaśmiecanie portalu.
Moderacja

Portret użytkownika TSunaMI

Poskramiacz moskiewskich

Poskramiacz moskiewskich pieskow wrote:
Zapewne jesteś tak samo Rudy, głupi i gruby jak ten kot z avatara xD.

No za to ty niby kim jesteś 

Głosuj przeciw
-2

Ban - zaśmiecanie portalu.
Moderacja

Strony

Skomentuj

Filtered HTML

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd><img><h5>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
  • Emotki będą zastępowane odpowiednimi ikonami.
  • Możesz cytować inne posty osadzając je w tagach [quote]

Plain text

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
CAPTCHA
To pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem, aby zabezpieczyć witrynę przed spamem