Ukraińscy nacjonaliści zorganizowali marsz z okazji urodzin Bandery

Kategorie: 

Procesja z okazji 106 rocznicy urodzin przywódcy Ukraińskich Nacjonalistów (OUN) Stepana Bandery odbyła się 01 stycznia br. w centrum Kijowa w godzinach wieczornych, podaje Interfax.

 

Protestujący nieśli pochodnie w stronę Placu Besarabii. W akcji wzięło udział około dwóch tysięcy osób, w tym działacze Prawego Sektora,  przedstawiciele partii Swoboda  i żołnierze słynnego pułku Azow.

 

Uczestnicy wiecu trzymali flagi narodowe Ukrainy, flagi OUN i Ukraińskiej Powstańczej Armii (UPA). Aktywiści krzyczeli: „Chwała Ukrainie! Chwała bohaterom”, „Bandera przyjdzie – porządek wróci!” i antyrosyjskie hasła.

 

Stepan Bandera (1909-1959) opowiedziało się za utworzeniem niepodległego państwa ukraińskiego. Stał na czele UPA, która była częścią Organizacji Ukraińskich Nacjonalistów. W 1940 roku walczył z Sowietami  i Armia Czerwoną pod rządami niemieckiej administracji okupacyjnej. Bandera odpowiada też za masowe mordy na Polakach.

 

W roku 2010, w czasie prezydentury Wiktora Juszczenki, Bandera został pośmiertnie uznany za Bohatera Ukrainy. Jednak po dojściu do władzy Wiktora Janukowycza decyzja poprzednika została cofnięta przez sąd.

 

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen

Komentarze

Portret użytkownika SurvivorMan

No proszę... Nie dość że

No proszę... Nie dość że jesteś dzieckiem klawiatury używającym telewizora zamiast mózgu, to jeszcze teraz się okazuje, że wiesz lepiej ode mnie jakie mam korzenie, kto i czego mnie nauczył itp. Żenada!
Rozumiem syjonistyczny podnóżku, że jak już uda wam się tą wojnę z Rosją wywołać, to tacy jak ty, staną do boju w pierwszym rzędzie, prawda? Powiedz... Będziesz walczył ze swoim wrogiem, czy spierd.lisz na dziki zachód???

DBAJ O SWÓJ NÓŻ! Nigdy nie wiadomo kiedy uratuje Ci życie!

Portret użytkownika achiles

 Mam pytanie do Ukraińców

 Mam pytanie do Ukraińców korzystających z gościnności naszego forum. Powiedzcie mi jak to możliwie, że we wszystkich sondażach nieustannie deklarujecie swoje wielkie poparcie dla Poroszenki i jego poczynań, bezgranicznie ufając mu, iż prowadzi was do świetlanej przyszłości, a z drugiej strony w panice szturmujecie przejścia graniczne z Polską, by się ratować z tego waszego nowego „raju”. Bank centralny Ukrainy już dawno „zdeponował” swoje złoto za oceanem, więc wy musicie ze swoich podatków zaspokoić popyt waszych oligarchów na walutę, znienawidzonego państwa – Polski. To jak to z wami w końcu jest? Wy ufacie bardziej Poroszence, czy Polskim pracodawcom? Fakty pokazują, że mówicie jedno, a robicie drugie. Pozdrawiam Was i czekam na odpowiedzi.

Portret użytkownika Zenek :)

  Stepek Bandera to kolejny

 
Stepek Bandera to kolejny ŻYDOWSKI bohater narodowy, to go czczą jak cielca,
 
na wolna-polska.pl był kiedyś podany jego życiorys wraz ze "szlachetnym" rodowodem i preferencjami co do spędzania czasu.
 
Politycznie jako ugrupowanie program banderowców i syjonistów się wcale nie różnił. Jedni i drudzy trenowali w TYM SAMYM OBOZIE szkoleniowym trenowani tam przez PIŁSUDCZYKÓW (to ci co 1 września spierdalali z Polski ze złotem aż się kurzyło za nimi wcześniej "reorganizując" WP i wymordowywując oficerów odpowiedzialnych za "Cud nad Wisłą" by uczynić ją bezbronną w obliczu spodziewanej zydowskiej agresji na nią) i jednym i drugim chodziło o "OCZYSZCZENIE ZIEMI OBIECANEJ Z PODLUDZI". Jedna grupa nazioli żydowskich dokonywałą ludobójstwa Polaków druga ludobójstwa Palestyńczyków. Teraz się zwala odpowiedzialność za te rzezie na Ukraińców dając im żydowskiego zwyrodnialca za bohatera narodowego tak jak Polakom wciśnięto zdrajcę Piłsudzkiego, zdrajcę Kuklińskiego czy zdrajcę JP2 na to samo miejsce. Świniom chodzi o wzniecanie nienawiści w Europie Wschodniej a że motłoch się łapie na propagandę pejsiastych świrów .... to krew się leje strumieniami.  "Odmień swoje zycie" propaganda z bluźnic wrzeszczy ... to je odmieniają, po wczasach w Noworosji, jako nerki czy wątroby wewnątrz bogatych żydów z ameryki. I biznes na idiotach się kręci. Biznes na jewrowaflach zbyt tępych by zrozumieć iż są okłamywani i wykorzystywani przez tych do których tak się ślinią.
 
Zresztą ludzie, przed wojną w Polsce działało (głównie na Kresach) 6 partii żydowskich. 5 z nich miało własne nazistowskie bojówki do zastraszania politycznych przeciwników czy MORDÓW na nich podobne obecnym zbirom z żydowskiego Prawego Sektora. To o czym mówić. KULTURA ZOBOWIĄZUJE, + 5700 lat ciągłych holokaustów i rzezi na innych narodach dla urojenia zwanego yahwe.
 
 
 
 

Strony

Skomentuj

Filtered HTML

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd><img><h5>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
  • Emotki będą zastępowane odpowiednimi ikonami.
  • Możesz cytować inne posty osadzając je w tagach [quote]

Plain text

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
CAPTCHA
To pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem, aby zabezpieczyć witrynę przed spamem
Używasz Adblock? Blokujesz reklamy, ale podoba ci się to co tu czytasz? Wpłać cegiełkę na utrzymanie portalu, albo odblokuj reklamy na ZnZ