Niedźwiedziom polarnym w Zatoce Hudsona grozi wyginięcie z powodu ocieplenia w Arktyce

Kategorie: 

Źródło: zmianynaziemi.pl

Populacja niedźwiedzi polarnych zamieszkujących zachodnią część Zatoki Hudsona w Kanadzie zmniejszyła się o 27% w ciągu zaledwie pięciu lat, zgodnie z najnowszym raportem rządowym. Ten alarmujący spadek liczby niedźwiedzi podkreśla rosnące zagrożenie, jakie niesie ze sobą zmiana klimatu dla tych arktycznych drapieżników.

 

Niedźwiedzie polarne, które polegają na morskim lodzie do polowania na foki, stają przed coraz większymi wyzwaniami, gdyż Arktyka ociepla się około cztery razy szybciej niż reszta świata. Zmniejszająca się grubość lodu morskiego oraz wcześniejsze topnienie lodu wiosną i późniejsze zamarzanie jesienią zmuszają niedźwiedzie do dłuższego czasu spędzanego bez dostępu do swojego głównego źródła pożywienia.

 

Zmiany te nie tylko wpływają na dostępność pożywienia dla niedźwiedzi, ale także na całą dynamikę populacji. Szczególnie dotknięte są niedźwiedzice i ich młode, co wskazuje na dramatyczny spadek liczby samic i młodych w regionie Zatoki Hudsona. Obniżenie liczby młodych niedźwiedzi wskazuje na problem z reprodukcją i wychowaniem potomstwa w zmieniających się warunkach środowiskowych, co z kolei może prowadzić do dalszego spadku populacji.

 

Naukowcy podkreślają, że obserwowane spadki są zgodne z długotrwałymi przewidywaniami dotyczącymi wpływu zmian klimatu na niedźwiedzie polarne. Dodatkowo, możliwe przemieszczenia niedźwiedzi do sąsiednich regionów oraz polowania mogą przyczyniać się do spadku liczby tych zwierząt.

 

To, co czyni sytuację niedźwiedzi w Zatoce Hudsona szczególnie niepokojącą, to fakt, że są to jedne z najbardziej na południe występujących populacji niedźwiedzi polarnych, co sugeruje, że mogą być one wśród pierwszych, które znikną w wyniku zmian klimatu. Badanie opublikowane w 2021 roku w czasopiśmie Nature Climate Change przewiduje, że większość światowych populacji niedźwiedzi polarnych może zniknąć do 2100 roku.

 

 

 

Ocena: 

1
Średnio: 1 (1 vote)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika Rabin.poziom34

 jak jeździcie po świecie to

 jak jeździcie po świecie to przyjrzyjcie się bujdzie na resorach.....

EGIPT/ MARSA ALAM / snurkowanie na rafie. gdzie spuszczane są odchody z ubikacji podczas gdy statki są zacumowane? .... tak do wody. Bezpośrednio.

z jednej strony ludzie się kąpią z drugiej strony statku jest odpływ z ubikacji. 
to jest ściema , walka o "piniadz" i kagańce dla zwykłego człowieka w formie oboszczeń.

ps
admin zablokuj + jak to zawzyczaj robisz przy mądrych tekstach mówiących prawdę 

Portret użytkownika axell69

Z całą  pewnością  nie grozi

Z całą  pewnością  nie grozi im wyginięcie  , chyba kurs szekla  spada   bo niedżwiedź  polarny  , wbrew temu co  "myślą nauk owce" , potrafią  emigrować  na nowe tereny łowieckie. Wymrzeć to może  ryba w sztucznym stawie  , gdy zabraknie  wody . Admin   , w sumie to cieszę się  że takie podłe  teksty  wrzucasz  , dlatego  że one swiadczą  o tym że  ta strona  wraz  z jej głównymi  sposorami   leci  na łeb i szekla  kurs , ale nie jesteś osamotniony w tej destrukcji , twoi  pomocnicy , czyli  lehendarny   sTallin i  żydowski utrap   Inschtalator  i jego sobowtóry  oraz jakieś Ba które zmienia nicki  jak opentany przez   żyda   pracują  ponad normatywnie nad tym co jest nieuchronne ..... Jeśli chcesz coś uratować ??  zmień  coś  i posłuchaj głosu "ludu"

„Dopóki nie staną się świadomi, nigdy się nie zbuntują, a dopóki się nie zbuntują, nie mogą stać się świadomi”.
-George Orwell, 1984

Portret użytkownika Dzik

Ta strona jeszcze się trzyma

Ta strona jeszcze się trzyma. są oczywiście wrzucane artykuły zgodne z nowomową i jedynie słuszną ideologia mediów głównego ścieku, dlatego nie czytam artykułów lecz od razu przechodzę do naszym komentarzy, które wszystkie czytam. Admin o ile pamiętam ma poglądy liberalne dlatego pozwala na dowolne komentarze i nie stosuje cenzury dlatego ta strona się jeszcze trzyma. Jak powieje wiatr zmian i admin zablokuje komentarze lub wprowadzi cenzurę to wtedy ta strona umrze śmiercią naturalną. Pamiętacie kiedyś ile można było pisać komentarzy na onecie lub wp? Stare czasy, teraz jest niewiele stron, gdzie można wstawiać komentarze .

Chwała i Sława naszemu Bogu, który stworzył Niebo i Ziemię, i wszystko co w nich jest.

Portret użytkownika axell69

wszystko się rozmnaża ,

wszystko się rozmnaża , wszystko co jest stworzone naturalnie jest fantastycznym dziełem natury , jedynie nędzna głupota wtłaczana podskórnie jest tym czego ja nie umiem pojąć
A Fokom dzięki za to że są grubo skórne i mają w dupie katolików hasydów ortodoksów prawo i lewo skrętnych oszóstów oraz TV i wiadomości z lewej ręki . Zdrawiam

„Dopóki nie staną się świadomi, nigdy się nie zbuntują, a dopóki się nie zbuntują, nie mogą stać się świadomi”.
-George Orwell, 1984

Skomentuj