Według niemieckiego Bilda Polska szykuje się na wojnę z Rosją

Kategorie: 

Źródło: kadr ze strony

Niemiecki dziennik "Bild" donosi, że Polska przygotowuje się do potencjalnej wojny z Rosją, co podkreśla rosnące napięcie w regionie i zaniepokojenie bezpieczeństwem Europy. W odpowiedzi na zagrożenie, Polska, będąc członkiem NATO, podjęła znaczące kroki mające na celu wzmocnienie swojej obronności i gotowości do obrony w przypadku agresji.

 

W ostatnich miesiącach Polska zintensyfikowała działania mające na celu zwiększenie swojej siły wojskowej, co objawia się zamówieniami najnowocześniejszych systemów uzbrojenia i obrony. Prezydent Polski, Andrzej Duda, podkreślił, że ochrona wschodniej granicy Polski jest kluczowym elementem polityki państwa. Podczas ostatniej parady wojskowej w Warszawie zaprezentowano m.in. amerykańskie czołgi Abrams, systemy artylerii HIMARS, systemy przeciwrakietowe Patriot, a także samoloty bojowe F-16 oraz południowokoreańskie myśliwce FA-50 i haubice K9.

 

Polska znacząco zwiększyła swoje wydatki na obronność, przeznaczając na ten cel rekordową kwotę, która wynosi około 4% PKB, będąc tym samym jednym z największych budżetów obronnych w ramach NATO. Celem tych inwestycji jest stworzenie takiego systemu obrony, który odstraszy potencjalnych agresorów od ataku na Polskę.

 

W obliczu rosnącego zagrożenia ze strony Rosji, w szczególności w kontekście wojny w Ukrainie, Polska podwoiła liczbę żołnierzy rozmieszczonych na granicy z Białorusią, która jest sojusznikiem Rosji. Decyzja ta jest reakcją na organizację nielegalnej migracji przez Mińsk oraz obecność najemników związanych z grupą Wagnera w Białorusi.

 

Rosja, z kolei, wyraziła gotowość do „odpowiedzi adekwatnej” na zagrożenia ze strony krajów zachodnich na swoich granicach, co podkreśla narastające napięcie między Rosją a krajami NATO. Rosyjski minister obrony, Siergiej Szojgu, wskazał na zwiększone zagrożenia na zachodnich i północno-zachodnich granicach Rosji, w tym na „wojnę pośrednią” toczone przez Zachód poprzez wsparcie dla Ukrainy oraz rozbudowę militarną Polski, którą określił jako „główne narzędzie antyrosyjskiej polityki Stanów Zjednoczonych”.

 

Pomimo tych napięć, Polska kontynuuje wspieranie Ukrainy w jej walce przeciwko agresji Rosji. W kontekście tych wydarzeń, Polska i jej sojusznicy NATO stoją przed wyzwaniami, jakie niesie ze sobą rosnące zagrożenie ze strony Rosji, podkreślając znaczenie solidarności międzynarodowej i gotowości do obrony demokratycznych wartości i bezpieczeństwa regionu.

Ocena: 

2
Średnio: 2 (3 votes)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika inzynier magister

to nie Polska się szykuje ale

to nie Polska się szykuje ale polskojęzyczne elity chcą tu zdepopulować katolików i chrześcijan bo się nie dajemy diabelskim orgaznizajom ordo ab chao ! moi znajomi katolicy mówią że na żadną wojnę nie idą, wybiorą więzienie niż pójście na wojnę za zdrajców politycznych z loży iluminackich ! niby za co mamy ginąć ? przecież Polski nie ma, jest tylko jakieś pseudo państwewko sterowane z loży zagranicznych, a na dodatek mamy satanistyczny hymn, jak o nim mówi doktor Krajski ! jeśli ktoś pójdzie ginąć za polityków na wojnę lucyferian NWO od szwabstyki to musi być totalnym kretynem... trzeba rozwiązać sejm i szybko wybrać Konfederację to się nie damy diabłom NWO... Niech nas ma w swojej opiece Jezus Chrystus Pan ! 

Ojcem Mieszka był, według niego, Siemomysł, dziadem Lestek, a pradziadem Siemowit. Z pierwszą żoną, Dobrawą, miał Mieszko syna Bolesława i córkę.

Portret użytkownika su-czka

A skąd! Nie będą musieli.

A skąd! Nie będą musieli. Jeżeli dojdzie do sytuacji gdy zostane złapany przez żw i doprowadzony na jednostkę, oki. Tyle, że o posłuszeństwie mogą zapomnieć. Skrzyknąć 50 chłopa którzy nie mają zamiaru oddawać życia z cweli politycznych będzie łatwo.3 stary, jechać tam gdzie siedzi prezydent, do łba broń i ma odwołać wszystko. Albo my albo oni

Portret użytkownika Endymion

Wolę wojskowy karcel, niż

Wolę wojskowy karcel, niż okopy. Jak mnie doprowadzą siłą na komisję kwalifikacyjną, to ja będę mówił, prosił o kałacha i kilka magazynków do niego, do tego o zmobilizowanie młodego Tuska, co będzie robił dla mnie za tarczę, oraz wnuczkę Millera, aby robiła za klauna odwracającego uwagę, wjadę do sejmu i narrację wojenną zakończę w godzinę. To będzie najszybciej zakończona wojna Smile

DIVI LESCHI GENUS AMO 

Portret użytkownika Endymion

Czyli zapewne przysięgałeś!?

Czyli zapewne przysięgałeś!?

""Ja, żołnierz Wojska Polskiego, przysięgam służyć wiernie Rzeczypospolitej Polskiej, bronić jej niepodległości i granic. Stać na straży Konstytucji, strzec honoru żołnierza polskiego, sztandaru wojskowego bronić. Za sprawę mojej Ojczyzny w potrzebie krwi własnej ani życia nie szczędzić. Tak mi dopomóż Bóg."

Setki tysięcy zapomniało, a z przysięgi wynika jasno, jeśli ktoś łamie polską Konstytucję, oddaje niepodległość Polski we władanie obcych jest wrogiem żołnierza polskiego, jednak dalsza cześc jest mętna, bo na moje wynika z niej, że żołnierz ma popełnić harakiri, a nie zabijać polityków Sad tak się plemię prawniczo handlowe zabezpieczyło..

DIVI LESCHI GENUS AMO 

Strony

Skomentuj