Akcje Tesli gwałtownie spadły, a Elon Musk nie ma planu wyjścia z kryzysu

Kategorie: 

Źródło: tesla.com

Wypowiedzi przedstawicieli Tesli na kwartalnej konferencji sprawozdawczej stopniowo układały się w mozaikę, która pokazała inwestorom, że sytuacja nie jest najkorzystniejsza dla spółki ze względu na brak nowych modeli w dającej się przewidzieć przyszłości i pogarszające się wyniki finansowe w teraźniejszości. Na tym tle akcje producenta spadły o 12%, a od początku roku spadły o 26,5%.

 

 

Przede wszystkim inwestorów zdenerwowała prognoza wzrostu dostaw pojazdów elektrycznych Tesli na ten rok, w której podano „znacznie niższe” liczby w porównaniu z ubiegłorocznym wzrostem wynoszącym 38%. Przypomnijmy, że na koniec ubiegłego roku Tesla dostarczyła klientom 1,81 mln pojazdów elektrycznych, nie osiągając docelowej średniorocznej stopy wzrostu na poziomie 50%, którą kilka lat temu Elon Musk określił jako warunek osiągnięcia 20 mln produkcji pojazdów elektrycznych wolumenów do końca dekady samochodów rocznie.

 

Kierownictwo Tesli tłumaczyło spadek popytu na swoje pojazdy elektryczne spadkiem firmy pomiędzy dwiema falami spowodowanymi pojawieniem się na rynku nowych modeli masowych. W 2017 roku na rynek wprowadzono Teslę Model 3, trzy lata później wprowadzono Teslę Model Y, która do tej pory stała się moralnie stara, nawet biorąc pod uwagę niedawną poważną zmianę stylizacji pierwszego. Jednocześnie firma rozpocznie produkcję obiecującego modelu masowego, kosztującego co najwyżej 25 tys. dolarów, bliżej końca 2025 roku i nie będzie w stanie od razu zwiększyć wolumenów produkcji, aby zmienić dynamikę przychodów.

 

W reportażu nie została też wprost omówiona skala ekspansji pickupa Tesla Cybertruck, choć w prezentacji zauważono, że firma w Teksasie jest w stanie wyprodukować ich ponad 125 tys. rocznie. Kontyngent na bieżący rok został już prawie całkowicie wyprzedany, jak przyznali dyrektorzy Tesli. Nie podano jednak żadnych konkretnych perspektyw dla tego modelu. Była też dobra wiadomość, tj. zdolność firmy do produkcji ogniw akumulatorowych w rozmiarze 4680, wbrew plotkom, w żaden sposób nie ogranicza skalowania produkcji Cybertrucka. Oznacza to, że firma produkuje jeszcze więcej akumulatorów typu 4680 niż potrzeba do produkcji pickupów i w żaden sposób nie przeszkadza to w zwiększaniu wolumenów montażowych tych pojazdów.

 

Jeśli chodzi o zagrożenie ze strony chińskich producentów samochodów, Elon Musk nie wahał się nazwać ich „najbardziej konkurencyjnymi na świecie” i wyjaśnił, że bez odpowiednich ograniczeń celnych chińscy producenci pojazdów elektrycznych byliby w stanie osiągnąć „znaczący sukces” poza granicami kraju. W rezultacie Musk doszedł nawet do wniosku, że bez ograniczeń w postaci ceł chińscy producenci po prostu „zniszczyliby wszystkie inne firmy motoryzacyjne na świecie”. Wydaje się, że świadomość kierownictwa Tesli co do tej perspektywy miała negatywny wpływ na nastroje inwestorów.

 

Marża zysku operacyjnego Tesli spadła w ciągu roku prawie o połowę, z 16 do 8,2%. Jednocześnie koszt wyprodukowania jednego pojazdu elektrycznego spadł średnio do nieco ponad trzydziestu sześciu tysięcy dolarów, a przedstawiciele Tesli przyznali, że istniejąca platforma wyczerpała główną rezerwę na redukcję kosztów, chociaż pewne minimalne dodatkowe oszczędności można jeszcze osiągnąć przy odpowiednich wysiłkach.

 

Tym samym wczorajszy handel akcjami Tesli zakończył się ceną 182,63 dolarów za akcję, a eksperci Barclays obniżyli docelową prognozę ich ceny z 250 dolarów do 225 dolarów. Przedstawiciele RBC obniżyli swoją prognozę z 300 do 297 dolarów, a analitycy Canaccord Genuity uznali za konieczne obniżenie jej z 267 do 234 dolarów.

 

Ocena: 

4
Średnio: 4 (1 vote)
Opublikował: tallinn
Portret użytkownika tallinn

Legendarny redaktor portali zmianynaziemi.pl oraz innemedium.pl znany ze swojego niekonwencjonalnego podejścia do poszukiwania tematów kontrowersyjnych i tajemniczych. Dodatkowo jest on wydawcą portali estonczycy.pl oraz tylkoprzyroda.pl gdzie realizuje swoje pasje związane z eksploracją wiadomości ze świata zwierząt


Komentarze

Portret użytkownika ba19

Tankujesz ( ładujesz )

Tankujesz ( ładujesz ) elektryka wieczorem , w nocy jest minus 15 , a rano w baku tylko 1/3 paliwa , tyle są warte elektryki , i ta zasada tyczy sie jazdy w czasie mrozów , pokazuje ze "przejedziesz elektrykiem  400 km a rzeczywista trasa do przejechania to 300km !

Portret użytkownika Endymion

Tak przy nudnej niedzieli,

Tak przy nudnej niedzieli, poleacam:

https://www.youtube.com/watch?v=NuEo3xHM8Gc

o chińskim bumie gospodarczym i elekromobilności. Ja bym z chęcią kupił 1000 takich samochodów po 1$ za sztukę, po co to tam ma się to marnować, ale wolą to zmarnować, niż sprzedać. Zalałbym polski rynek tanimi elektrykami, sprzedawałbym po 20.000zł i gwarancja polegająca na wymiane na nowego. Do tego do bagażnika każdego załadowałbym rower elektryczny, bo transport drogi i sprzedawałbym po 500zł bez gwarancji. Tam to leży na hałdach, niczym złom, ale nie można tego wprowadzić na rynek, bo będzię destabilizacja., bo koncerny muszą zarobić. Gdyby Polska wyszła z Jewrounni, pogodziła się z Rosją, dogadała z Chińczykami, powstałby Jedwaby Szlak, to by Niemcy nie jeżdzili Mercedesami, Audi i BMW, a kupowali by tanie auta u mnie w salonie w Poznaniu, nawet jak Jewrounia da 100% akcyzy na auto, to i będzię i tak taniej dla Niemca, bo za 10.000 ojro auta u siebie nie kupi. 

Byłem świadkiem jak u dilera KIA po zerwaniu umowy, przyjechała koreańska komisja i młotkami rozwalała lampy xenonowe z reklamacji, bo była rysa, aby to nie poszło w obrót wtórny, a jedna lampa w salonie kosztowała 3.500zł, a przy mnie rozwalono około 100. Koszt wyprodukowania to pewnie 200zł wraz z transportem.

DIVI LESCHI GENUS AMO 

Portret użytkownika wiktor wektor

No i na H** się przymule

No i na H** się przymule produkujesz ?! Nie masz się gdzie wysrać to idź do sąsiada. Sześć razy musiałeś tu wyrzygać swoje żale ?!  Jesteś dokładnie tym co wszystkim wokół tutaj imputowałeś ! Wszystkie te wulgarne, ochydne, żałosne epitety którymi obrzygiwałeś niemal każdego należą się właśnie tobie śmieciu.

Portret użytkownika Endymion

Zauważcie, że w niedzielę

Zauważcie, że w niedzielę trolle mają wolne, a normalni ludzie maja czas na pisanie, co skutkuje brakiem minusów bez sensu pod zamieszczonymi komentarzami. Pod powyższym miałbym -5 od razu, ale troll też zwierzę, czasem musi odpocząć,

DIVI LESCHI GENUS AMO 

Portret użytkownika Endymion

oj przepraszam, troll to

oj przepraszam, troll to praca zdalna,bez ram czasowych, ma płacone od literówki i od minusa, widzę wiele ogłoszeń o pracę na portalach, proponujących wielkie pienądze, szkolenie wstępne, bez wykształcenia oraz doświadczenia. pokolenie "Z", co to na rozmowie o pracę jako kelner w restauracji pyta, czy może pracować zdalnie, nic więcej sobą nie prezentuje niż dawanie mi minusów tutaj.. Trolle internetowe, to są zjeby genetyczne, bojace się zwykłej pracy. Powiedzmy sobie szczerze, na chuj komu studia z kulkturoznawswtwa, czy teatrologi?? Taki ma mgr przed nazwiskiemi jest tak głupi, że po szczypawkę ustawia się w kolejce

DIVI LESCHI GENUS AMO 

Portret użytkownika spokoluz

Jakoś w zeszłym tygodniu

Jakoś w zeszłym tygodniu chyba był artykuł , że Musek żalił się , że ma tylko chyba ok 12% akcji tej firemki.

Audyt zrobiony na życzenie i akcje lecą w dół - Musek kupi se ich teraz więcej bo będa tańsze .

Tak się robi biznes - informacja tworzy "dobrą" koniunkturę pod zakupy i przesunięcia aktywów tam gdzie trzeba.

Słowian dobrej woli jest więcej - Słowiański WIEC, Słowiański ZEW , Słowiańsk DUCH , Słowiańska KREW - na pohybę .......

Portret użytkownika Endymion

Opowiem Wam historię z innej

Opowiem Wam historię z innej bajki.

Dzwoni do mnie kolega, czy mogę mu odebrac paczkę w paczkomacie? Nie ma dla mnie problemu, i tak miałem zrobić spacer z psem, będzie trochę dłuższy, a przysługi dla kolegów, które do mnie wracają są najcenniejsze. Wracając na parking pod blokiem przypomniałem sobie , że mam paczkę paierosów w aucie i pewnie rano przyda mi się. Mojego pieska przywiązałem do lusterka , otworzyłem drzwi aby poszukać tej paczki, znalazłem, wychodzę i widzę dwa wielkie wilczury obok mojego staffika, oba dwa razy większe od mojego Psa, ale mniejsze od Wilka. Mój na smyczy uwiązany do lusterka , ale zakolegował się z nimi. Ja bez strachu podszedłem i pogłaskałem jednego i drugiego, znam się trochę na psach, lubię je i one chyba też mnie. Jednak zobaczyły gdzieś z dala ledową obrożę małego pieska i pobiegły tam, nie wiem co się tam zdarzyło, ale jeśli do paniusi od ratlerka dobiegły dwa wilczury, to mogła zemrzeć na zawał. 

Nie ma złych psów, są tylko zjebani właściciele, szybciej ugryzie cię jamnik, niż Cane Corso, a znam kilka osób z takimi psami.Pies zabójca? Bo jednym  usciskiem szczęki odgryzie ci rękę? Takie psy trzeba potrafić wychować, to nie są kundle podgyzawojące nogawki. Albo sa do rany przyłóż, albo doskoczą ci do krtani.

 

DIVI LESCHI GENUS AMO 

Portret użytkownika Lommmo

Jak zwykle u Endymiona pisane

Jak zwykle u Endymiona pisane na temat ;-). Ale jeśli chodzi i tzw. wilczury czyli psy typu owczarka niemieckiego to są to bardzo mądre psy ( mądrzejsze są tylko labradory). Wilczury nie są krwiożerczymi bestiami przynajmniej beż powodu czy naszczucia. Jednakże nie zapominajmy ze i wilczurom potrafi odbić w dyni. Moja mama miała 2 wilczury które najpierw tak bardzo chciały być blisko opiekunki ze przegryzły na wylot ściankę regipsową aby się z pom. Gosp. dostać do pani a potem krok w krok i spanie obok łóżka. Ale matka raz na mróz wyciągnęła futro i się na nią rzuciły i pogryzły zaczynając od szyi . Najwidoczniej pomyślały po psiemu że to jakiś zwierz się pojawił. Innym razem mama wzięła niewielką biedną psinę również ze schroniska taką najsmutniejszą której najprawdopodobniej nie za bardzo inne psy dopuszczały do jedzenia. A ta psina spała na worku z karmą sypką dla psów i warczała na te wilczury jak się do worka zbliżały. Nietrudno się domyślić jak to się skończyło, otóż w końcu te dwa skądinąd łagodne wilczury porwały psinkę tak że ledwo się ją udało ewakuować a potem pozszywać. Potem psinkę mieszkała oddzielnie.

Portret użytkownika Endymion

Zobaczcie to:

Zobaczcie to:

"PRZEPROSINY

Telewizja Polska S.A. w likwidacji przeprasza Panią Monikę Olejnik za naruszenie Jej dóbr osobistych w związku z publikacją w audycjach „Alarm!”, „Wiadomości” i „Minęła Dwudziesta” nieprawdziwych sugestii na temat okoliczności nabycia przez Panią Monikę Olejnik mieszkania w Warszawie. Mieszkanie zostało nabyte przez Panią Monikę Olejnik bez wad prawnych, w sposób niebudzący wątpliwości co do uczciwości transakcji. Powyższe oświadczenie publikowane jest w wyniku przegranego przez Telewizję Polską S.A. procesu sądowego. Niniejsze przeprosiny dotyczą audycji emitowanych w 2018 roku."

 

Jeżeli ja ułożę prawo pod Ciebie, że możesz kupić mieszkanie za grosze od paśtwa, no to wałek nie ma wad prawnych! latarni zabraknie..

Stokrotka jest przykładem,że czasy zmieniąją się, ekipy przy władzy także, ale koshernostra zawsze pływa na wierzchu. Marzę o komisji śledczej , aby wyjaśniła, czy Stokrotka była ruchana przez Michnika i Urbana naraz, czy osobno? Po nitce do kłębka i dojdziemy do wniosku, że Solidartność, to była obca agentura, ktorą Jaruzelski dogadał w NY z Rockefelerem, finansowana przez CIA, idąc dalej, zabrniemy do Mieszka i Chrobrego i dojdziemy do wniosku, że wszyscy historycy polscy muszą oddać dyplomy, uposażenia oraz emerytury, bo zamiast zapierdalać w kopalni nawijali makaron na uszy społeczeństwu, a to wszystko kurwy zadaniowane, po jednych pieniądzach.. szeklach. 

Z elonem mUskiem jest podobnie, nikt nie chce kupowac używanej Teslli, ja bym tego za darmo nie wziął do uzytkowania, chyba, że na części karoserii. Jednakże sądzę, że zlomowanie baterii elektryka  przerośnie mówj zysk. Czy ktoś wie, ile kosztuje utylizacja baterii z elektryka? Ja wiem, że nowa bateria kosztuje prawie tyle co auto.

DIVI LESCHI GENUS AMO 

Skomentuj