Żydzi twierdzą, że mają historyczne prawo do kolonizowania Krymu

Kategorie: 

W Rosji ostatnio mówi się, że Żydzi mają historyczne prawo do kolonizowania Krymu – przynajmniej ci rosyjscy. Do takich wniosków doszedł dr Szymon Dubnow, znany ekspert w dziedzinie historii judaizmu.

 

Według badacza, Żydzi mają historyczne prawo do kolonizacji Krymu, a konkretnie całego północnego wybrzeża Morza Czarnego. Jeszcze przed nadejściem ery chrześcijańskiej, kwitła tam zhellenizowana kolonia żydowska. Świadczą o tym pisma, pochodzące z pierwszego wieku naszej ery. Do osiedli żydowskich na Krymie przybywali Żydzi bizantyjscy w piątym wieku naszej ery.

 

Klasa rządząca Imperium Chazarskiego w ósmym i jedenastym wieku uznawała judaizm za religię dominującą. Później w regionie, bo aż do osiemnastego wieku, przeważali Żydzi i Karaimi. Nowe kolonie żydowskie nad Morzem Czarnym zaczęły tworzyć się w dziewiętnastym wieku.

 

Historyczne prawo Żydów do kolonizacji wybrzeża Krymu i Morza Czarnego od Odessy po Kaukaz nie mogą być kwestionowane. Żyli oni na tych ziemiach od dwóch tysięcy lat, także w czasach Greków i Scytów.


 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen

Komentarze

Portret użytkownika Angelus Maximus Joker

"Historyczne prawo Żydów do

"Historyczne prawo Żydów do kolonizacji wybrzeża Krymu i Morza Czarnego od Odessy po Kaukaz nie mogą być kwestionowane. Żyli oni na tych ziemiach od dwóch tysięcy lat, także w czasach Greków i Scytów."
Tallin, Żydzie... O jakiej ty historii prawisz? Przedchrześcijańskiej?.. Buhahhaaa
KOnkretnie od kiedy te semickie wywłoki opanowaly Krym?
To kolebka hebrajczyków??
Może jeszcze od czasów Noego?
Kłamco! Noego wyprodukowaliście na podstawie summeryjskich eposów o Gilgameszu, którego historię przekazały ocalałe resztki Summerów tworząc cywilizację Mezopotami, a które to historie zostały zawłaszczone i przekształcone w religię przez piśmiennych koczowników jako ich własne...
To prawda... Te podle ludy zajęły agresywnie tamte tereny 2000 lat temu, które były w posiadaniu indoeuropejczyków od 7 000 lat.

Miecz nie jest mordercą ale narzędziem w rękach zabójcy...

Portret użytkownika sakala

Żyd, Muzłumanin co za różnica

Żyd, Muzłumanin co za różnica jeden i drugi ma agresywną roszczeniową postawę.
Jedni i drudzy nie zrozumieli nauk Chrystusa, albo im one nie pasowały, i jedni i drudzy w piekle wylądują. Dej Boże żeby nam piekła nie zgotowali zanim ich to piekło pochłonie.
A co do ziemi to kto z was ma jakieś posiadłości ziemskie?
Jak macie to raczej was nikt, przynajmniej na razie, do sprzedazy nie zmusi, a jak nie to po co się wkurwiać.
Oni są sprytni i żerują na emocjach żeby później wykorzystać to w swojej propagandzie. 

Portret użytkownika Angelus Maximus Joker

A JA TWIERDZĘ, ŻE ŻYDZI NIE

A JA TWIERDZĘ, ŻE ŻYDZI NIE MAJA ŻADNYCH PRAW,  DOKĄD UZNAJĄ I WYZNAJĄ ZASADY FASZYSTOWSKIEGO I NAZISTOWSKIEGO TALMUDU...
 SĄ NARODEM PRZEKLĘTYM WŁASNIE PRZEZ TO I WSZYSCY TALMUDYŚCI POWINNI ZGINĄĆ.
 NIE MOŻE BYĆ TAK, ŻE TYLKO ŻYDZI SĄ LUDŹMI A NIE-ŻYDZI GOJAMI, CZYLI :
"ZWIERZĘTAMI O LUDZKIEJ TWARZY, KTÓRYCH STWORZYŁ JAHVE, BY SŁUŻĄC ŻYDOM NIE WZBUDZAŁY W NICH OBRZYDZENIA" - cytat z Talmudu
Są narodem "wybranym" co powoduje, że przewróciło im się w tych pazernych makówkach i uważają, że każdy kąsek naszej pięknej planety to ich "ZIEMIA OBIECANA"
 Ponieważ w każdym punkcie Ziemi te chwasty się rozrosły, to gdzie jest miejsce dla nas zwierzątek - gojów??!
 Na chwasty najlepszy jest RANDAP, tyle., że po jego zastosowaniu ziemia jest zatruta i wszysko co na niej urośnie truje człowieka i zwierzęta.
 Jak wyplenić "te chwasty"...?
 Zabrać im pieniądze i wygnać na Marsa.. Robimy składkę na tę podróż w jedną stronę?

Miecz nie jest mordercą ale narzędziem w rękach zabójcy...

Portret użytkownika Isabella

Szanowny Panie Zenek tak nasi

Szanowny Panie Zenek tak nasi przodkowie to krolowie Kazarii,
Joseph to Otto I  Billung
Hebrajczycy to ludzie z Hyperborei
Jaksa z Miechowa mial na swoich monetach gwiazde Dawida !
Kagan to od slowa Konug. Kongun- krolowie Skandynawii.
Thor byl tez Kazarem.
Thor przybyl do Skandynawii i pobil wszystkich zalotnikow.
Ozenil sie z corka krola polnocy.
Dlatego prastarzy Hebrajczycy to R1a i wszyscy od R1a to nasi poddani.
Testament Alexandra wielkiego
Daje wam wszystko od polnocy do poludnia i od wschodu do zachodu
a kazdy czlowiek ma byc waszym sluga i waszych dzieci.
strona matki to R1â z polnocy
dlatego w Biblii jest zapisane i zaplowadzil mnie Bog do bram na wschodzie na wschodzie tam gdzie jest narod Israela !

Portret użytkownika Angelus Maximus Joker

Dodam jeszcze, że Kazarowie (

Dodam jeszcze, że Kazarowie ( chzarowie) to był podły lud z podłymi władcami, przepędzony z Wschodu i który jeszcze przed Chrystusem objął wiodące stanowiska ( faryzeusze) w semickich plemionach hebrajskich koczowników, które po obaleniu zniszczeniu Summerów 1000 lat po Potopie zaanektowali historyczne, przedpotopowe notaki tworząc z nich Stary Testament  i Torę..
 Następni postępni rabini uknuli religię państwową Cesarstwa Rzymskiego za czasów Konstatntyna dla umocnienia władzy cesarstwa oficjalnie a w podstępny sposób własnej, tworząc Nowy Testament, który jest już kompletną bajką na dobranoc, wciskając w usta Chrystusa słowa, których nikt nie zapisał, a tym bardziej zapamiętał, bo napisane te słowa były co najmniej 100 lat po rzekomej śmierci Mesjasza
 Zapewne otrzymam gromy zarówno od żydów, jak i od różnych wyznań chrześcijańskich, ale taką wiedzę posiadam i nie zamierzam jej zatrzymywać dla siebie.
 Uwolnienie Czlowieka od wierzeń a zprezentowanie mu wiedzy, to jak odczuwam ... Mój obowiązek.
 Jeżeli uraziłem uczucia religijne komukolwiek, to przepraszam, ale w Piśmie jest zapisane.. "Prawda was wyzwoli"... co staram się czynić.

Miecz nie jest mordercą ale narzędziem w rękach zabójcy...

Portret użytkownika Angelus Maximus Joker

"Gwiazda Davida", nie jest

"Gwiazda Davida", nie jest gwiazdą hebrajską. Hyperborea to kraina z Conana - Barbarzyńcy. Nigdy taki kraj nie istniał, poza hebrajskimi legendami.
 "GWiazda dawida" to słowiański symbol Venus
Wenus - Leliwa
Czy kojarzenie przez Długosza Lelji z Wenerą, boginią wiązaną z planetą Wenus znajduje potwierdzenie w fragmentach zachowanych wierzeń ludowych? Faktycznie, na obszarze Ukrainy Jutrzenkę (poranną Wenus) zwano "gwiazdą Lelową" lub alternatywnie Leliwą. Zorian Dołęga Chodakowski zbierający obrzędowe pieśni nad Sanem, górną Wisłą, Bugiem, Bohem i Nieprem (Dnieprem) opisywał widziany na własne oczy symbol leliwy (gwiazdy i księżyca) na weselnych, czerwonych chorągwiach, co daje obraz obu ciał niebieskich na czerwonym tle - świtających lub zachodzących. Co więcej, nad Drawą i Sawą zachowało się powiedzenie "D(j)evojka kak leliwka. D(j)evojka kak prekrasna zora!",[47] co współgra zresztą ze staropolskim określeniem pięknej dziewczyny – lelija / lilija, a jak podaje Jerzy Bartmiński - dziewczyna piękna jak zorza - mówiono dawniej i w Polsce. Taki sam znak, jak opisany przez Chodakowskiego, pojawia się również w starym szlacheckim herbie Leliwa (Leliwita). Sam Chodakowski cytuje zaś ludowe powiedzenie „zora Leliwa duże szczastływa, zora lubowna”.[48] Herb Leliwa przedstawia sześcioramienną gwiazdę i księżyc. Symbol ten jest niezwykle popularny, bo obecny tak w wierzeniach irańskich, jak i na monetach rzymskich, nie musiał więc przywędrować do nas skutkiem obcych wpływów, lecz należy do prastarej warstwy symboliki Indoeuropejczyków. Zwykle jednak gwiazda poświęcona Wenus pojawia się w formie ośmioramiennej lub pięcioramiennej, co posiada związek z cyklami Wenus.[49] Dlaczego u nas przybiera postać sześcioramienną?

Polski_herb_Leliwa_Leliwita.png
Polski herb szlachecki Leliwa / Leliwita. Lelija i Leliwka to również określenie pięknej kobiety.
Na Ukrainie jeszcze w XVIII wieku planetę Wenus określano mianem Leliwy i Gwiazdy Lelowej.
upodlony przez hebrajczyków kompozycją równobocznych trójkątów..
 Zapomnij manipulantko!!!
 
 
A tu mały dodatek hyperborejski z wiki:

W istnienie Hiperborejczyków powątpiewał Herodot pisząc "O hiperborejskich zaś ludziach ani Scytowie nie umieją nic powiedzieć, ani inne mieszkające tam ludy, oprócz chyba Issedonów. A, jak ja sądzę, i ci nic nie wiedzą : bo w takim razie opowiadaliby o nich także Scytowie, jak opowiadają o jednookich Arimaspach." [2] "Jeżeli jednak faktycznie istnieją hiperborejscy jacyś ludzie, to istnieją też hipernotyccy [na południu 'poza Notosem']. Śmiech mnie zbiera, gdy widzę, jak wielu już nakreśliło obwód ziemi, a nikt rozumnie go nie objaśnił. Bo kreślą oni Ocean, jakoby on dokoła opływał ziemię, która jest zaokrąglona niby pod dłutem tokarskim, a Azję czynią równą co do wielkości Europie." [3]
Hyperborea została umieszczona w cyklu Roberta E. Howarda o Conanie. Istniała ona rzekomo po zatonięciu Atlantydy w erze hyboryjskiej, czyli pomiędzy XIV a X tysiącleciem p.n.e.[4]

 

Miecz nie jest mordercą ale narzędziem w rękach zabójcy...

Strony

Skomentuj

Filtered HTML

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd><img><h5>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
  • Emotki będą zastępowane odpowiednimi ikonami.
  • Możesz cytować inne posty osadzając je w tagach [quote]

Plain text

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
CAPTCHA
To pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem, aby zabezpieczyć witrynę przed spamem