Karta kredytowa będzie śledziła zużycie CO2 i odmówi płatności po przekroczeniu limitu

Kategorie: 

Źródło: zmianynaziemi.pl

Szwedzka firma fintech Doconomy wprowadziła na rynek pierwszą na świecie kartę kredytową z limitem emisji dwutlenku węgla, znaną jako DO Black. Ta innowacyjna karta pozwala użytkownikom śledzić i mierzyć emisje CO2 związane z ich zakupami oraz ograniczać wpływ klimatyczny ich wydatków.

 

Celem DO Black jest zainspirowanie do zmiany zachowań i działanie jako nowe, radykalne i innowacyjne narzędzie ochrony planety . DO Black ma na celu pomoc użytkownikom w śledzeniu ich wpływu na klimat i osiągnięciu celu, jakim jest redukcja konsumpcji związanej z CO2 o 50% na osobę, liczona według kraju. Głównym zadaniem tej karty jest zapewnienie zmiany zachowań, działając jako nowe, radykalne i innowacyjne narzędzie ochrony planety​​.

 

To bezprecedensowe odkrycie może zrewolucjonizować sposób, w jaki ludzie na całym świecie podejmują decyzje zakupowe, promując większą świadomość wpływu ich działań na środowisko. Karta DO Black od Doconomy nie tylko pomoże użytkownikom śledzić i mierzyć ich emisje CO2 związane z zakupami, ale także pomoże ograniczyć wpływ klimatyczny ich wydatków.

 

Karta ta śledzi emisje dwutlenku węgla związane z zakupami i ogranicza wpływ klimatyczny wydatków użytkowników​ ​. Zgodnie z informacjami od Mastercard, karta DO Black od Doconomy odcina użytkownika, gdy osiągnie swój limit emisji CO2 na rok. To podejście jest zastosowane do zanieczyszczenia, a karta DO Black ma na celu ograniczenie emisji CO2 użytkownika​.

 

Ale ta karta kredytowa to tylko początek. Christine Lagarde, prezes Europejskiego Banku Centralnego, wskazuje, że nadchodzące cyfrowe euro, znane jako CBDC (Central Bank Digital Currency), będzie miało możliwość programowania. To oznacza, że CBDC będzie mogło być stosowane do wprowadzania pewnych ograniczeń. Na przykład, system mógłby uniemożliwić transakcję na zakup piwa, jeśli zostanie to uznane za niepożądane, lub zablokować zakup paliwa w celu ograniczenia emisji CO2. Taka funkcjonalność CBDC rodzi dyskusje na temat potencjalnych aspektów kontrolnych i ich wpływu na wolność osobistą.

 

Ocena: 

1
Średnio: 1 (1 vote)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika El

1% najbogatszych emituje

1% najbogatszych emituje rocznie tyle CO2, co 5 miliardów ludzi, ale ty szaraczku uważaj na to ile dwutlenku węgla "pordukujesz" kupując coś co już zostało wyprodukowane bez twojego udziału. Ten świat jest głupi skoro na to pozwala.

Portret użytkownika Jędruś

Zapraszam do zapoznania się z

Zapraszam do zapoznania się z bardzo ciekawym nagraniem Krzysztofa Woźniaka przygotowanym na podstawie listu osoby biorącej czynny udział w zarządzaniu plandemią. Materiał ukazał się na kanale videoprezentacje 28.12.2021r.

Okazuje się, że ostatecznym celem zamieszania z C-19 jest przejęcie całkowitej kontroli nad populacją ludzką przez wprowadzenie jednej cyfrowej waluty. Poniżej kolejne kroki, które będą przeprowadzone dla uzyskania głównego celu:

- obecna infrastruktura związana z analizowaniem paszportów covidowych jest tak bardzo rozbudowana i zaawansowana technicznie, że posłuży do rozpowszechnienia tzw. cyfrowej tożsamości (cyfrowych kont powiązanych z konkretną osobą np. e-pacjent, profil zaufany itd.);

- infrastruktura wspomniana wyżej posłuży do skompletowania wszystkich danych dotyczących każdej indywidualnej osoby np. wszystkich dokumentów, którymi się posługuje, danych medycznych, upoważnień, zdobytych certyfikatów, dokumentów posiadania nieruchomości i ruchomości itd.; całe nasze życie zostanie powiązane z cyfrową tożsamością;

- wypuszczone zostaną na rynek waluty cyfrowe banków centralnych i rozpocznie się promocja obrotu gospodarczego prowadzonego z ich wykorzystaniem np. zakupy walutą cyfrową bez podatku VAT, zamiana oszczędności w gotówce na walutę cyfrową ponieważ ta druga nie będzie wrażliwa na inflację itd.;

- skasowanie innych walut cyfrowych niż waluty cyfrowe banków centralnych np. bitcoina.

- doprowadzenie do tego, że pieniądz cyfrowy banków centralnych stanie się jedynym środkiem płatniczym, a nasza cyfrowa tożsamość zostanie powiązana z osobistym portfelem cyfrowym;

- łączenie walut cyfrowych banków centralnych w jedną coraz bardziej uniwersalną dla wszystkich ludzi walutę;

Po osiągnięciu powyższych celów rozpoczną się represje.

- powiązanie pieniądza cyfrowego z indywidualną osobistą emisją CO2 otrzymywaną jako pakiet do wykorzystania; powiązanie produktów z emisją dwutlenku węgla jaka miała miejsce dla ich wytworzenia; emisja CO2 kupowanych towarów będzie odliczana od przyznanego pakietu osobistej emisji CO2; po wyczerpaniu pakietu osobistej emisji CO2 mimo posiadania cyfrowych pieniędzy nie będzie można nic kupić; w ten sposób uzyska się efekt wyparowania oszczędności, posiadanie oszczędności nie będzie miało sensu ponieważ niczego się nie kupi po wykorzystaniu osobistego pakietu emisji CO2;

- po przyzwyczajeniu ludzi do korzystania z indywidualnych pakietów emisji CO2 nadejdzie czas przejścia na dochód podstawowy, czyli otrzymywany bez pracy limit cyfrowych pieniędzy  do wykorzystania;

Teraz czas na szach i mat.

- dochód podstawowy będzie elektronicznym pieniądzem z terminem ważności; nie będzie możliwości robienia w nim oszczędności; oszczędności dają w pewien sposób uniezależnienie od systemu dochodu podstawowego tymczasem limit czasowy nałożony na pieniądz uniemożliwi robienie oszczędności stąd wszyscy będą całkowicie uzależnieni od systemu dochodu podstawowego; w tym momencie będzie możliwość całkowitej kontroli nad użytkownikami cyfrowego pieniądza za pomocą systemu podobnego do chińskiego systemu oceny społecznej; oceniane będą indywidualne zachowania, znajomości, wypowiedzi, odwiedzane strony internetowe, po prostu wszystko; posłuszni będą otrzymywali nagrody, nieposłuszni będą ograniczani w ilości dochodów albo karani zakazem nabywania różnych dóbr lub usług - SZACH;

 

- przejście z portfela waluty waluty cyfrowej w telefonie do chipa wszczepionego w ciało z zachowaniem wszystkich opisanych wcześniej parametrów kontroli - SZACH I MAT.

Witajcie w Apokalipsie Św. Jana (Ap.13.15-17)

I dano jej, by duchem obdarzyła obraz Bestii,

tak iż nawet przemówił obraz Bestii

i by sprawił, że wszyscy zostaną zabici,

którzy nie oddadzą pokłonu obrazowi Bestii.

I sprawia, że wszyscy:

mali i wielcy,

bogaci i biedni,

wolni i niewolnicy

otrzymują znamię na prawą rękę lub na czoło

i że nikt nie może kupić ni sprzedać,

kto nie ma znamienia -

imienia Bestii.

lub liczby jej imienia.

 

https://www.youtube.com/watch?v=8AnC3VG53CY

Portret użytkownika S

" Celem DO Black jest

" Celem DO Black jest zainspirowanie do zmiany zachowań i działanie jako nowe, radykalne i innowacyjne narzędzie ochrony planety " ROFL ROFL ROFL ROFL no k...wa padłem. Wy jakieś granty z WP czy innego Onetu dostajecie czy co? Celem tej karty jest przyzwyczajenie lemingów do NWO i zrobienie ich w h..., że jakie to niby jest fajowe, nowoczesne i naturfreundlich. To samo będzie z czipami, CBDC, rezygnacją z aut, potem podróżowania wogóle, jedzeniem robaków itd. Ten trick nazywa się Okno Owertona.

Portret użytkownika BG-OG

Popieram. Działa to tak :

Popieram. Działa to tak : dajemy "szczytną ideę" popartą badaniami "naukofców za granty/ bolszewików", i na tej podstawie odcinamy kawałki wolności obywateskiej. A korpo żeruja , bo maja z tego prowizję. I tak tworzy sie społeczeństwo kastowe. Bida to komuna, bogaci to oligarchia, której nie obowiązują prawa dla komuny. I dodatkowo dla komuny jest hasło , oczywiście szczytne, że "wszyscy są równi" , a do "oligarchii" może sie dostać każdy , komu sie "uda". Tylko problemem dla tej "równości", są "fortuny" w spadku dla klasy próżniaczej ( dzieci oligarchów) , co oznacza, że ktoś już rodzi sie oligarchą ,więc nie ma "równosci".

Ale rewolucja musi trwać , czekam tylko na nowe ofiary neo - marskizmu. A marksizm , wprowadzany w różnych formach na świecie w ciągu ostatnich 100 lat , to z 300 mln ofiar.  

Portret użytkownika irfy

Kolejne dyrdymały.

Kolejne dyrdymały. Wprowadzanie ograniczeń polegających na blokowaniu możliwości zakupu jakichś dóbr, niezależnie od tego, jak owo ograniczenie będzie motywowane, doprowadzi wyłącznie do jednego. Błyskawicznego załamania zaufania do lokalnej waluty. Kraje dawnego RWPG przerabiały to przez 70 lat. Za „komuny” Polacy też zarabiali „pieniądze”, którymi w „bloku zachodnim” mogli co najwyżej podetrzeć sobie tyłki. A po jakimś czasie mogli się nimi podcierać również w Polsce, z powodu hiperinflacji.

Harce z „walutą o ograniczonej możliwości wykorzystania” kończą się zawsze tak samo. Przejściem na coś, co można będzie wykorzystać bez ograniczeń. Więc na początku co bogatsi pootwierają sobie konta w państwach, w których żadne idiotyzmy nie obowiązują. I będą swoje „euro” zamieniać na przykład na dolary. Albo franki szwajcarskie. A jak Szwajcarzy i Amerykanie też zwariują, to się przerzucą na emirackie dirhamy, japońskie jeny albo chińskie juany. I eurokomuniści będą im mogli nagwizdać. Nie mówiąc już o różnych „kryptowalutach”.

Portret użytkownika BG-OG

NO nie tak do końca. Finalnie

NO nie tak do końca. Finalnie w komuniźmie tak.  Ale "Elita przywódcza" występuje i w komuniźmie i w socjalizmie,  (stalinizmie leninizmie i trockiźmie ). W każdym razie można sie ich tam doszukać. Wszystko to jednak  wychodzi z MARKSIZMU, a tam "elita= dydktatura partii rewolucyjnej)  to "Oświeceni" nadający "masom" wytyczne.

I to jest to wielkie oszustwo serwowne "masom". Bo zawsze ktoś za ryj będzie je trzymał.

KAPITALIŚCI ZBUDUJĄ KOMUNIZM DLA MAS. ( tak bym to na dziś ujął)

Portret użytkownika Fair_Player

I bardzo dobrze, jeszcze

I bardzo dobrze, jeszcze trochę i będziemy rozliczani za pierdy. W związku z czym, będziemy musieli uważać co się je, by nie przekroczyć emisyjności pierdów, inaczej to z konta będą mam sami pobierać automatycznie opłatę pierdową.

Idź spać

Portret użytkownika Gair

I dobrze kurna, jeszcze

I dobrze kurna, jeszcze trochę i za pierdy będą nas kasować. Trzeba będzie uważać co się je, żeby pierd był niskoemisyjny, bo po przekroczeniu limitów, będą nam z konta pobierać opłaty.

Strony

Skomentuj