Drugi lot Starship SpaceX - nowy etap w eksploracji kosmosu

Kategorie: 

Źródło: zmianynaziemi.pl

Drugi start rakiety Starship, wykonany przez firmę SpaceX 18 listopada 2023 roku, stanowi znaczący krok w eksploracji kosmosu. Ten lot był znaczący ze względu na pierwsze pomyślne rozdzielenie dwóch członów rakiety, przy czym górny człon osiągnął pułap 148 kilometrów. Mimo eksplozji obu członów rakiety, SpaceX zdołał zrealizować znaczący postęp w stosunku do wcześniejszych testów.

 

Z perspektywy historycznej, ten dzień będzie prawdopodobnie postrzegany jako ważny w historii eksploracji kosmosu. Mimo wyzwań i niespełnionych celów, lot był sukcesem technicznym, szczególnie w kontekście rozwoju technologii i zbierania danych do dalszych prac nad projektem.

 

Starship ma kluczowe znaczenie dla programu Artemis III, który zakłada lądowanie na Księżycu w połowie tej dekady, oraz dla przyszłych misji na Marsa. Aby sprostać tym misjom, Starship musi wykazać się niezawodnością w wielokrotnym użytkowaniu i przeprowadzać tankowanie na orbicie, co może wymagać wielu lotów testowych.

Mimo wyzwań i niepewności, drugi start Starshipa jest krokiem w kierunku realizacji ambitnych celów SpaceX, takich jak załogowe loty na Księżyc i Marsa. Sukcesy tego lotu, wraz z wyzwaniami, które przed nim stoją, ukazują zarówno postęp, jak i dalszą drogę, jaką firma musi przebyć, aby osiągnąć swoje cele.

 

Ocena: 

2
Średnio: 2 (1 vote)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika Kasia Byczek

Wykształceni poliniacy ni

Wykształceni poliniacy ni cholery nie mogą załapać że elon muskacz to aktorzyna, większość lotów to komputerowa grafika wspomagana przez systemy komputerowe rozszerzonej wirtualnej rzeczywistości. Czasem puszczą też kawałek złomu do oceanu.

Cóż , oto bezdenna mundrość poloków tkwi w ich telewizorkach, wiara w naukę, modnych celebrytrów, sportowców daleko skaczących i szybko biegających za piłką :), jajogłowe tęgie autorytety profesórskie, i polityków Smile ten naród już dawno stracił zdrowy rozsądek i rozum. Wszystko mają przed ślepiami a nie widzą nic!

Portret użytkownika syriues

Tak do konca jakos nie jestem

Tak do konca jakos nie jestem w stanie w to wierzyć ,rownie dobrze kosmosu moze nie być.,jedynir w ksiazkach. Takie brednie sa dla dzieci. Nawet opis biblijny do tych klamstw nie pasuje.Jedynie kłamstwa anunakow moga sie u tym równać. Szczerze mowiac to anunaki czy skrybowie z tamtych czasow moga miec polaczenie genealogiczne z niejrdna jednostka,takze taki musk rownie dobrze moze byc zapyzialym manipulatorem i mowiac Szczerze to jezeli ktos mowi o plaskoziemii to niech sie zastanowi, bo calkiem płaska to ona nie jest.Rownie dobrze ,noze być wypukła. 

Skomentuj