Koronalny wyrzut masy na Słońcu z 2012 roku mógł spowodować wielki "reset" ziemskiej cywilizacji

Kategorie: 

Koronalne wyrzuty masy zwane CME, nie są zjawiskami nietypowymi. Zwykle towarzyszą one większym rozbłyskom słonecznym. Jednak CME z 23 lipca 2012 roku było wyjątkowe. Gdyby komponent plazmy wysłany wtedy w przestrzeń, dotarł do naszej planety, nic nie byłoby już takie jak teraz.

 

Typowy CME, to chmura plazmy oderwana od Słońca, która porusza się w przestrzeni kosmicznej z prędkością około 440 km/s. Jednak w 2012 roku, powstało CME, jakiego świat jeszcze nie widział. Dość wspomnieć, że komponent plazmy poruszał się w przestrzeni kosmicznej z prędkością nawet do 6 razy większą niż zwykle.

 

Specjaliści z NASA nie wiedzieć czemu nazwali to zjawisko perfekcyjną burzą plazmową. Niewątpliwie gdyby to zjawisko uderzyło w Ziemię, to mogłoby spowodować wielkie szkody cofając naszą cywilizację o co najmniej 100 lat.

 

Amerykańska agencja kosmiczna NASA bardzo długo utrzymywała sprawę w tajemnicy, co dodatkowo ułatwiało to, że CME wystąpił po drugiej stronie naszej dziennej gwiazdy i wiedza o tym, że doszło do tak niezwykłego zjawiska mogła zostać skutecznie reglamentowana przez świadomych tego stanu naukowców.

 

Dopiero niedawno NASA przyznała, że Ziemia o włos uniknęła wielkiego chaosu. Aby ocenić skalę zagrożenia zebrano informacje z różnych satelitów obserwujących Słońce. Połączenie obrazów zarejestrowanych z różnych perspektyw pozwoliło naukowcom z NASA, w stworzeniu ogólnego obrazu skali tego zdarzenia kosmicznego.

 

Astronomowie wykorzystali symulacje komputerowe, aby zrekonstruować cały proces formowania się i uwolnienia plazmy w ramach tego koronalnego wyrzutu masy. Symulacje wskazują na to, że uwolnienie gigantycznego CME było poprzedzone mniejszymi emisjami plazmy.

 

Ogromne CME są zwykle silniejsze niż burze słoneczne powstające na skutek rozbłysków. Zjawiska te mogą równie skutecznie stać się przyczyną zakłóceń elektromagnetycznych, które są niebezpieczne dla satelitów okrążających Ziemię. Takie zjawisko jeszcze 100 lat temu nie miałoby tak niszczącego charakteru, ale obecnie każda burza słoneczna tej skali to zapowiedź chaosu i zakłóceń w funkcjonowaniu naszej technicznej cywilizacji.

 

Skoro tak wielu z nas nigdy nie słyszało o incydencie z 23 lipca, oznacza to, że gdyby do czegoś takiego doszło, większość osób na tej planecie nie zwróciłoby na to uwagi do czasu, gdy przestałby działać ich Internet, a urządzenia elektroniczne stałyby się złomem, który można by było  wykorzystać jedynie, jako podstawkę do doniczki z kwiatami.

  

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen

Komentarze

Portret użytkownika Angelus Maximus Joker

Potwierdzam Jaśko, bo reset

Potwierdzam Jaśko, bo reset energetyczny zmusiłby eleity do uruchomienia darmowej energii. 
 Odbudowa dotychczasowej infrastruktury energetycznej byłaby nieopłacalna.
 Jednak należy uzmysłowić sobie do jakich zamieszek i rewolucji by doszło, gdyby dotychczasowi pra cownicy i kooperanci tej infrastruktury zostało bez pracy, chleba i szans na przetrwanie.
 Elity o tym wiedzą i szykują się do globalnej depopulacji, by nie utracić hegemoni...

Miecz nie jest mordercą ale narzędziem w rękach zabójcy...

Portret użytkownika tomasz26

co jakis czas naklada sie

co jakis czas naklada sie ochrona siatka okalajca zeimie z punktami wiekich kopcow energi czyt piramid  .osculujo one w gwizdy i ich konstelacje . dlatego  massonski watykani inni z takim niepokojem  spogladają w niebo ..wszystkie religie wiedza ze czas ich okultystycznych  klubikow schadzek , rytulalow itp maminia ludzi klamstwami sie konczy ..ps wypatrywac energie kosmiczna to tak jak by slepiec szukał pociesznia u niemowy

Portret użytkownika colleeman

Te tematy są już troszeczkę

Te tematy są już troszeczkę nudne. Słonko świeci od miliardów lat i jeszcze poświeci. Jeżeli nadejdzie koniec naszej cywilizacji - a nadejdzie, to i tak tego nie przewidzimy. Nawet nie zastanawiamy się, że Ziemia jest otaczana polami magnetycznymi na których tworzą się dodatkowe osłony ( skupiska cząstek) podczas wybuchów słonecznych. Ziemia się broni bo tak zostało to zaprogramowane. Zanim wykończy nas Słońce wykończą nas arabskie psy ze swoim islamem.

Portret użytkownika Anakin23

Tutaj macie podobne chociaż

Tutaj macie podobne chociaż słabsze niż to z 2012r. CME które było z rozbłysku klasy X trzy dni temu po drugiej stronie Słóńca. Ten region znajdzie się po widocznej stronie tarczy słonecznej w poniedziałek. Takie CME jak to poniżej mogło by spowodować blackout na północy globu w okolicy biegunów tak jak w 1989 w Kanadzie, ale tego nie da się przewidzieć praktycznie do samego dotarcia CME do magnetosfery. Kiedy dotrze do satelity ACE to poznajemy jego polaryzacje i dowiadujemy się czy burza geomagnetyczna będzie mała czy też ogromna.

 

"Honor to nagroda głupców, Chwała nie przyda się martwym"

http://zmianysolarne.pl/

Portret użytkownika JKJP

Nie wiem dlaczego mój

Nie wiem dlaczego mój poprzedni post nie został zamieszszony. Dla zainteresowanych wyguglujce sobie "killshot" lub "shot across" the bow lub też "major Ed Dames". Polecam bo jest bardzo na temat.

Strony

Skomentuj

Filtered HTML

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd><img><h5>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
  • Emotki będą zastępowane odpowiednimi ikonami.
  • Możesz cytować inne posty osadzając je w tagach [quote]

Plain text

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
CAPTCHA
To pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem, aby zabezpieczyć witrynę przed spamem