Izrael chce "przestrzeni życiowej" - wyciekł tajny dokument dowodzący, że planuje się przymusowe wysiedlenie Palestyńczyków ... do Egiptu

Kategorie: 

Źródło: zmianynaziemi.pl

Wybuchł międzynarodowy skandal gdy wyciekł dokument zakładający wyrzucenie wszystkich Palestyńczyków z Izraela. W kontekście trwającej wojny, izraelskie Ministerstwo Wywiadu zaleciło przymusowe i stałe przesiedlenie 2,2 miliona Palestyńczyków z Gazy na Półwysep Synaj w Egipcie, co wynika z oficjalnego dokumentu ujawnionego przez witrynę Local Call​​. Chociaż samo istnienie tego dokumentu nie oznacza, że izraelskie siły obronne rozważają jego zalecenia, fakt, że jedno z ministerstw izraelskich przygotowało taką propozycję, pokazuje, jak pomysł przymusowego przeniesienia ludności stał się przedmiotem oficjalnych dyskusji politycznych.

W dokumencie zaproponowano, że Izrael powinien działać w celu "ewakuacji ludności cywilnej na Synaj" podczas wojny, zakładając w późniejszym czasie utworzenie stałych osiedli, które przyjmą przesiedloną ludność​​. Istotnym celem jest stworzenie "jałowej strefy kilku kilometrów... w Egipcie" i zapobieganie powrotowi ludności do działań/mieszkań blisko granicy z Izraelem​.

 

W kontekście globalnym, dokument zaleca, aby rządy na całym świecie, pod przywództwem Stanów Zjednoczonych, zostały zmobilizowane do wdrożenia tego planu​​. Z dokumentu wynika, że przeniesienie ludności z Gazy do Synaju będzie najlepszym rozwiązaniem, a inne opcje, takie jak pozostawienie władzy w rękach Palestyńskiej Autonomii lub tworzenie lokalnej arabskiej władzy jako alternatywy dla Hamasu, są niepożądane z punktu widzenia strategicznego i bezpieczeństwa Izraela​​.

 

Jednakże, realizacja takiego planu, który w praktyce oznaczałby etniczne czyszczenie Strefy Gazy, jest mało prawdopodobna. Prezydent Egiptu, Abdel Fattah el-Sisi, wyraźnie sprzeciwił się otwarciu Przejścia Rafah w celu przyjęcia ludności palestyńskiej z Gazy​​. Ponadto, po tygodniach doniesień o tym, że Stany Zjednoczone próbowały poruszyć możliwość przeniesienia Palestyńczyków do Egiptu jako część "korytarza humanitarnego", prezydent Joe Biden wyraził, że on i el-Sisi są zobowiązani do "zapewnienia, że Palestyńczycy z Gazy nie zostaną przeniesieni do Egiptu ani żadnego innego kraju"​​.

 

Kwestia przeniesienia Palestyńczyków z Gazy do Egiptu jest kontrowersyjna i budzi wiele obaw zarówno na arenie międzynarodowej, jak i wśród samych Palestyńczyków. Pomimo że dokument został sporządzony przez izraelskie Ministerstwo Wywiadu, nie jest on wiążący i nie jest pewne, czy zostanie wprowadzony w życie​​. Jednak jego samo istnienie wskazuje na to, że przeniesienie ludności jest poważnie rozważane jako możliwe rozwiązanie w obecnej sytuacji na Bliskim Wschodzie.

Inne źródła podają, że pojawiły się również informacje o tajnych dokumentach z czasów prezydentury Hosniego Mubaraka, które ujawniają plany przesiedlenia Palestyńczyków do Egiptu​​. Ponadto, inne źródła donoszą o możliwości przeniesienia 100 000 Palestyńczyków do Egiptu w zamian za ulgi w długu USA​​ oraz o opozycji Egiptu wobec przyjęcia Palestyńczyków z Gazy​.

 

W związku z powyższym, pomysł przeniesienia Palestyńczyków z Gazy do Egiptu jest skomplikowanym i kontrowersyjnym tematem, który przywodzi skojarzenia do czasów z po lowy XX wieku gdy to Żydzi byli przesiedlani i zabijani, w celu uzyskania "przestrzeni życiowej" przez inne uzbrojone po zęby mocarstwo. teraz ofiary z tamtych lat wchodzą z łatwością w buty oprawców...

Ocena: 

2
Średnio: 2 (1 vote)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika inzynier magister

Szanowni państwo i drodzy

Szanowni państwo i drodzy forumowicze, mówię wam że jako chrześcijanie powinniśmy się modlić za Żydów wyznawców Tory Mojżeszowej, inaczej przekazu od Jezusa Chrystusa bo to są nasi starsi bracia ! Do tego powinni Żydzi wygonić wszystkich islamitów z ich terenów które im dał Bóg Jahve !!! Polska powinna wspierać Żydów ich walce z islamem i sami też powinniśmy zwalczać islam jako krzyżowcy wyznawcy Jezusa Chrystusa Pana i Jego Matki Boskiej Wniebowziętej ! !!! Szatański islam musi być zniszczony !

Ojcem Mieszka był, według niego, Siemomysł, dziadem Lestek, a pradziadem Siemowit. Z pierwszą żoną, Dobrawą, miał Mieszko syna Bolesława i córkę.

Portret użytkownika ba19

Poczytaj Biblie to sie

Poczytaj Biblie to sie dowiesz prawdy :

Mateusza 25: 25  Na to cały lud, odpowiadając, rzekł: „Krew jego niech spadnie na nas i na nasze dzieci”.+

1 Tesaloniczan 2: 15  którzy zabili nawet Pana Jezusa+ oraz proroków,+ a i nas prześladowali.+ Ponadto nie podobają się Bogu i występują przeciwko dobru wszystkich ludzi,

 

Portret użytkownika maracash

a może chciałbyś przytoczyć

nie masz ochoty przytoczyć czegoś z Talmudu? najlepiej jakiś cytat o gojach, co? Tu masz artykuł z Rzeczpospolitej, w którym jeden z czołowych rabinów zabiera głos w kwestii "nie żydów". Artykuł nosi znamienny tytuł "Goje żyją po to by służyć Żydom". Zechciałbyś tą płomienną i dogłębną miłość, jak piszesz "naszysz starszych braci", zdementować lub potwierdzić? Biggrin .

 

*** W czasie, gdy większość szukała pieniędzy, my szukaliśmy prawdy ***

Portret użytkownika inzynier magister

Nie wiadomo gdzie się udadzą

Nie wiadomo gdzie się udadzą ci islamici, oby nie do Polski, ale trzeba trzymać kciuki za Izrael żeby ich wysiedlił i zajął tereny które w Biblii dał im Bóg Jahve ! To są tereny Izraela bo należą się im z racji tego że dał im je Wszechmogący Bóg, którego Ojcem jest Jezus Chrystus !

Ojcem Mieszka był, według niego, Siemomysł, dziadem Lestek, a pradziadem Siemowit. Z pierwszą żoną, Dobrawą, miał Mieszko syna Bolesława i córkę.

Portret użytkownika spokoluz

A na zdjęciu ukochany przez

A na zdjęciu ukochany przez magisztra zakon , który to krzewił "miłość i miłosierdzie" ogniem i mieczem aż do największego wpierdolu jaki dostali krzyżacy wraz z całą świtą zahutnią ryceszuntek pod Grunwaldem , które wysłał papuś - brawo ty !

Słowian dobrej woli jest więcej - Słowiański WIEC, Słowiański ZEW , Słowiańsk DUCH , Słowiańska KREW - na pohybę .......

*** W czasie, gdy większość szukała pieniędzy, my szukaliśmy prawdy ***

Portret użytkownika kuba8131

To ,,łaskawcy" że chcą

To ,,łaskawcy" że chcą większość Palestyńczyków tych co po działaniach wojennych ocaleje przesiedlić a nie zabić, ale ten Izrael to ,,humanitarny". A na poważnie to przymusowe wysiedlenia są zbrodnią wojenną jak mówi konwencja genewska.

Chociaż biorąc pod uwagę że nikt tych Palestyńczyków nie chce pomimo że też są Arabami to nawet ta brutalniejsza opcja też może być rozważana

,,Europa albo będzie chrześcijańska albo nie będzie jej wcale" - Robert Schuman

Strony

Skomentuj