Czy Droneliner spowoduje rewolucję w lotniczym transporcie towarowym?

Kategorie: 

Źródło: https://droneliner.com/home

W dziedzinie globalnej logistyki, fracht lotniczy zyskał reputację jako najbardziej efektywny i szybki sposób przewozu towarów, lecz niosący ze sobą wysokie koszty. Jednakże pojawienie się inicjatywy Droneliner, prezentującej zupełnie nowe podejście do lotniczego transportu ładunku, może zasygnalizować punkt zwrotny w tej branży.

 

Współczesne samoloty towarowe, podobnie jak ich pasażerskie odpowiedniki, zazwyczaj cechują się cylindrycznym korpusem z wklęsłymi ścianami wewnętrznymi. Takie podejście do konstrukcji prowadzi do znaczącej utraty użytecznej przestrzeni ładunkowej, gdy przewożone są standardowe, prostokątne jednostki ładunkowe. W dodatku, układ przestrzenny musi również uwzględniać miejsce dla kokpitu oraz obsługi.

 

Brytyjski start-up, Droneliner, proponuje zdecydowane przełamanie tego standardu. Wprowadzają koncept samolotu o prostokątnym kształcie kadłuba, zoptymalizowanego do przewozu typowych kontenerów intermodalnych. Kluczową innowacją jest tu możliwość ładowania i rozładowywania przez przednie oraz tylne rampy, co znacząco przyspiesza te procesy. Eliminacja kokpitu i załogi zapewnia dodatkowe miejsce na ładunek i znacząco zwiększa efektywność całego samolotu.

 

Kwestia napędu również została przemyślana na nowo. Droneliner wykorzystuje silniki turbowentylatorowe zdolne do działania na różnorodnych źródłach energii, począwszy od biopaliw, a na wodorze kończąc. Hybrydowy układ napędowy umożliwia wykorzystanie energii elektrycznej podczas kołowania, startu i lądowania, co skutkuje redukcją zużycia paliwa.

 

Droneliner ma zostać wprowadzony w dwóch głównych wersjach. Model DL200 o pojedynczym silniku będzie zdolny przewieźć 36 do 40 kontenerów dwupoziomowo, przy maksymalnym ładunku 200 ton. Model DL350 z dwoma silnikami zaś przewidziany jest do transportu od 70 do 80 kontenerów w układzie trzypoziomowym, o maksymalnym ładunku sięgającym 350 ton. Oba modele charakteryzują się zasięgiem 6500 mil morskich.

 

Choć produkt jest jeszcze w fazie rozwoju, założenia firmy zakładają, że potencjalne oszczędności w kosztach lotów mogą sięgnąć 70%. Ta redukcja kosztów, połączona z ekonomicznym wykorzystaniem paliwa oraz zmniejszoną emisją CO2, sprawiają, że Droneliner przyciąga uwagę ekspertów branży lotniczej.

 

Dronliner odpowiada na wiele problemów tradycyjnego lotniczego transportu towarowego. Jego funkcjonalna konstrukcja i zdalne sterowanie mogą przynieść znaczącą poprawę w funkcjonowaniu całej branży.

 

Inicjatywa Droneliner, z założenia skierowana na przyszłość i odpowiadająca na rosnące potrzeby rynku, z pewnością będzie przedmiotem zainteresowania dla wielu firm logistycznych oraz przewoźników. Osoby i organizacje zainteresowane tą innowacją mogą uzyskać więcej informacji, kontaktując się z przedsiębiorstwem przez jego oficjalną stronę internetową.

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika axell69

Gdzie są  więc rodzice  tych

Gdzie są  więc rodzice  tych wszystkich  dzieci ?!?!  nie ze bym chciał   ten temat  wyśmiać  , bo nie mam takiego   prawa ani sumienia i znam sprawę  z innych żródeł - to ważna sprawa 

Zapytam raz jeszcze  - gdzie są rodzice tych nieszczęśliwych  dzieci  bo jeśli kazde dziecko ma dwoje  rodziców  to tych głosów  rozpaczy powinno być dwa razy  więcej   niż zaginionych ofiar   mordów  rytualnych ,   ciał na narządy   i na  seksualne  rozpusty skórwieli  nieludzkich , do tego dochodzą dziadkowie  i  najbliższa rodzina  - gdzie te głosy rozpaczy  podziały się   w tym świecie  - znieczulica  jakaś czy milczenia     mediów ??    

Zamiast  tego  internety  i pejsbuki   rozpływają  się w  zrzutkach   na chorych nieuleczalnie  dzieciaczków  -   mamy WOŚP    mamy  kuwa Caritas  mamy ZUS  PZU   mamy  kościół  miłosierny  i innych  spedalonych  Jehowych -    dlaczego my zwykli ludzie  mamy ciągle składać się na coś   co nie jest naszym obowiązkiem  ?!?!  niech mi to ktoś wyjaśni   po ludzku ,  bo ja nie rozumiem  tego   . Jest ZUS  który  praktycznie nie leczy   nikogo  i niczego co  jest po za "wytycznymi"   a kasuje  każdego  tak samo jak owce są kasowane  przez kościółek i urząd skarbowy  

Słucham waszych wyjaśnień   a zwłaszcza tego co  był  szydem  a teraz tez jest szydem ale  przylepił sobie  znaczek Jezusa  do klapy  jak ongiś Bolek  matkę boską i udaje  zatroskanego polaka  tuż przed wyborami  

„Dopóki nie staną się świadomi, nigdy się nie zbuntują, a dopóki się nie zbuntują, nie mogą stać się świadomi”.
-George Orwell, 1984

Portret użytkownika Endymion

Axell, ile jest warte życie

Axell, ile jest warte życie ludzkie? Dla jednych bezcenne, dla innych jako wartość rynkowa żywego towaru, a są tacy co to przeliczają na wartość zbiorczą narządów do pozyskania. Zapewne każdy z nas patrzy na swój żywot jako wartość nadrzędną, ale dla innych jesteśmy tylko rekordem w exelu, nic nie wartą cyferką.. Pierwszym krokiem do przebudzenia jest uświadomienie sobie kim dla unych jesteśmy. 

https://sip.lex.pl/akty-prawne/dzu-dziennik-ustaw/zapobieganie-oraz-zwalczanie-zakazen-i-chorob-zakaznych-u-ludzi-17507739/art-36

jeżeli jakiś felczer zrobi mi przymus, to musi mieć świadomość, że nie spocznę dopóki nie wybiję jego całej rodziny wraz z dewastacją grobów, aby po nim nie pozostał rzaden ślad. To uny muszą bać się nas, a nie my ich.

Podobnie jak będą chcieli przymusowo wcielić mnie do armii, jak tylko dostanę kałacha do ręki, to cały magazynek pójdzie w stronę oficerów. Wolę zginąć z godnością w koszarach niż w jakimś okopie.

DIVI LESCHI GENUS AMO 

Portret użytkownika Endymion

..jeszcze jedno, to nie

..jeszcze jedno, to nie chodzi o Żydów, bo to Polak Polakowi gotuje taki los. Sąsiad donosi na sąsiada. Wiem dobrze jak Koshernostra oplotła Polskę, ale ich są tylko tysiące i wyręczają się Sajanim. Mój kolega żydek podczas melanżu do rana został przezemie zapytany o Sajanim. Wręcz otrzeźwiał, bo zwariował, że wiem co to znaczy. Na następnym melanżu były podstawione dziwki i kamery, ja przeczuwałem o co chodzi, a jedna dziwka przyznała rację. To był czas gdy miałem aspiracje polityczne. Spirytolibero z NEonu był moim oficerem prowadzącym, a może jednak chciał być..Chciałem dobra Polski, poprzyklejały się do mnie wszelakie wszy wtedy, byłem zapraszany do wielu na wakacje, wyciąganie numeru telefonu, danych teleadresowych.

DIVI LESCHI GENUS AMO 

Skomentuj