Kolejne starcia w Hongkongu - brytyjskim władzom odmówiono wstępu do regionu

Kategorie: 

Od ostatnich kilku miesięcy, Hongkong jest dość niespokojnym miejscem. Tysiące ludzi, głównie studentów, protestuje w tym regionie i domaga się wprowadzenia pełnej demokracji oraz usunięcia komitetu nominacyjnego, który zatwierdza listę kandydatów.

 

Ani władze Hongkongu i Chin, ani demonstranci nie mają zamiaru ulegać i w efekcie tego mamy konflikt, w którym dochodzi do starć ze służbami bezpieczeństwa. W niedzielę doszło do najbrutalniejszych jak dotąd walk między policją a kilkutysięcznym tłumem, który próbował otoczyć budynki rządowe.

 

Demonstranci nie mieli zamiaru się wycofywać, więc policja zaczęła używać gazu pieprzowego oraz pałek. Zatrzymano około 40 osób a wielu zostało rannych. W poniedziałek rano obiekty rządowe w Hongkongu były zamknięte aż do południa.

 

Warto również dodać, że władze Wielkiej Brytanii chciały udać się z wizytą do Hongkongu, ponieważ są "zaniepokojone" sytuacją i atakami na prodemokratycznych demonstrantów. Jednak Chiny ostrzegły, że brytyjscy politycy nie zostaną wpuszczeni do tego regionu.

 

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen

Komentarze

Portret użytkownika Hathor

Wystarczy zerknąć na tą

Wystarczy zerknąć na tą infografikę :

 
i wnioski się same się nasuwają. Widać również na niej, jak szybko umocnił się chiński sektor bankowy i w którą stronę świata przeuwa się centrum finansiery. Niedługo na 10 banków 5 będzie chińskich. Tam gdzie kręci się kasa trwa walka o wpływy. Zachód nazywał zawsze Honkong - bramą do Chin.

Portret użytkownika achiles

Tacy oni PRODEMOKRATYCZNI

Tacy oni PRODEMOKRATYCZNI demonstranci, jacy byli i na MAJDANIE demonstranci spod znaku STEFKA BANDERY. To wszystko co się tam znowu odrodziło i wzmaga, dowodzi tylko i jedynie, że CHINY zawarły jednak MILITARNY też obok EKONOMICZNEGO, OFICJALNEGO, z FEDERACJĄ ROSYJSKĄ, a spanikowany ZACHÓD w akcie desperacji czyni obecnie swoje ostatnie podrygi, starając się rozkręcić na dobre NOWY MAJDAN w HONG KONGU, czego ta przewidziana wycieczka niby OBROŃCÓW DEMOKRACJI Z UK. jest tylko dobitnym dowodem, oraz potwierdzenie o co w tym wszystkim chodzi i tyle w tym temacie.

Portret użytkownika Piszczała

Rotszyldowe śmiecie , które

Rotszyldowe śmiecie , które chcą zagarnąć Honkong jako przyczułek do nieograniczonych zysków w Chinach.  Chcą to zrobić przy pomocy  idei demokracji i  wykonawców tj studentów. Studenci  nie muszą zarabiać na siebie, nie muszą codziennie iść do pracy a więc są tanim narzędziem. Chińczycy doskonale wiedzą kto ten chaos finansuje znają numery kont skąd dolary na ten cel płyną- i  pytanie dlaczego nie interweniują skutecznie pozostaje bez odpowiedzi. Powinni natychmiast przenieść tę wojnę na teren wroga a tu cisza, jedynie przepychanki przed budynkami rządowymi które mogą się wymsknąć spod kontroli.

Portret użytkownika Zenek :)

"władze Wielkiej Brytanii

"władze Wielkiej Brytanii chciały udać się z wizytą do Hongkongu, (...) Jednak Chiny ostrzegły, że brytyjscy politycy nie zostaną wpuszczeni do tego regionu"
 
- i słusznie.
 
WICHRZYCIELE WON NA MADAGASKAR.

Skomentuj

Filtered HTML

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd><img><h5>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
  • Emotki będą zastępowane odpowiednimi ikonami.
  • Możesz cytować inne posty osadzając je w tagach [quote]

Plain text

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
CAPTCHA
To pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem, aby zabezpieczyć witrynę przed spamem
Używasz Adblock? Blokujesz reklamy, ale podoba ci się to co tu czytasz? Wpłać cegiełkę na utrzymanie portalu, albo odblokuj reklamy na ZnZ