Po 2035 roku w Europie samochody z silnikami spalinowymi będą musiały przejść na paliwo w 100% neutralne pod względem emisji dwutlenku węgla

Kategorie: 

Źródło: tg

Odmowa stosowania silników spalinowych nie powinna być tak radykalna, jak postulują zwolennicy powszechnego przejścia na napęd elektryczny. Włoscy producenci samochodów sportowych i największy na świecie producent samochodów Toyota na przykład przyznają się do pomysłu stosowania w silnikach spalinowych nowych rodzajów paliwa, które nie zanieczyszczają środowiska. Od 2035 roku nawet takie samochody w Europie muszą zapewniać 100% neutralność emisyjną.

 

 

Tak przynajmniej wynika z projektu nowej ustawy, który, jak podaje Reuters, zostanie rozpatrzony przez europejskich parlamentarzystów. Samochody na paliwa syntetyczne, które zdaniem autorów inicjatywy mają być przyjazne dla środowiska, jeśli zostaną wprowadzone w Unii Europejskiej po 2035 roku, będą musiały zapewniać stuprocentową neutralność emisyjną. Jak zauważono, taką zmianę zaproponowano po próbie wykluczenia przez Niemcy samochodów napędzanych paliwami ekologicznymi z listy pojazdów, których sprzedaż na rynku pierwotnym w Europie po 2035 roku będzie zabroniona.

 

Rodzaje paliw, na których będą mogły pracować samochody spalinowe sprzedawane w Europie po 2035 roku, zdaniem autorów inicjatywy, powinny zapewniać neutralność emisyjną. W praktyce oznacza to, że podczas spalania tego rodzaju paliw w silniku spalinowym może wydzielać się pewna ilość dwutlenku węgla, którą należy jednak kompensować poprzez recykling proporcjonalnej jego ilości podczas produkcji samego paliwa.

 

BMW szacuje, że po drogach Europy porusza się obecnie co najmniej 250 milionów pojazdów, a jeśli znaczną część tej floty uda się przestawić na paliwa neutralne pod względem emisji dwutlenku węgla, znacząco pomoże to w osiągnięciu celu, jakim jest dekarbonizacja branży transportowej. Silniki samochodów tej marki są już przystosowane do stosowania certyfikowanych rodzajów paliw ekologicznych.

 

Przedstawiciele firm produkujących paliwa przyjazne dla środowiska skrytykowali taką ustawę, twierdząc, że nie da się osiągnąć zerowej emisji dwutlenku węgla na wszystkich etapach produkcji pojazdów i paliw do nich. Aby sprzedawać w Europie nowe samochody z silnikiem spalinowym po 2035 r., producenci mogą być zmuszeni do zarejestrowania nowego typu pojazdu, tj. formalnie certyfikowanego do jazdy wyłącznie na paliwach neutralnych pod względem emisji dwutlenku węgla.

 

W obecnej wersji projekt ustawy nakłada na producentów samochodów obowiązek zapewnienia metody automatycznego blokowania rozruchu silnika takiego samochodu w przypadku stosowania paliw, które po spaleniu w silniku mogą emitować dwutlenek węgla. Metody monitorowania składu chemicznego paliwa, zdaniem ustawodawców, nie powinny pozostawiać możliwości ominięcia takiej blokady. Do końca roku zasady te będą musiały zostać poddane przeglądowi z uwzględnieniem informacji zwrotnych od uczestników rynku.

 

Ocena: 

1
Średnio: 1 (1 vote)
Opublikował: tallinn
Portret użytkownika tallinn

Legendarny redaktor portali zmianynaziemi.pl oraz innemedium.pl znany ze swojego niekonwencjonalnego podejścia do poszukiwania tematów kontrowersyjnych i tajemniczych. Dodatkowo jest on wydawcą portali estonczycy.pl oraz tylkoprzyroda.pl gdzie realizuje swoje pasje związane z eksploracją wiadomości ze świata zwierząt


Komentarze

Portret użytkownika w......y

Budzic swistaka !!! Niech

Budzic swistaka !!! Niech zawinie to g...o w sreberko. Wystarczy otworzyc oczy i pomyslec aby zobaczyc prawde. Prosty przyklad. Lodowka znanej firmy z germani. Wkrety do montazu przytwierdzone do malego PLASTIKOWEGO pudeleczka. Takich pudeleczek kilka na lodowke ! Dawniej byla mala foliowa torebeczka. Patrzac na wage to mozna by wtworzyc 20-30 takich torebeczek. A nawet mala papierowa zwitka zawierajaca wkrety. Ale nie! Wiele pudeleczek po nic. Kolejny wal . I pi.....a o okelogi i mitycznym co2.Budzic swistaka !!! Bo takich patentow eko sa miliony. Jak chca kasy to niech ida do jakiejs eko roboty a nie nowe podatki od Nas.

Portret użytkownika S

Na spotkania klimatyczne i w

Na spotkania klimatyczne i w Davos, eko krzykacze latają prywatnymi samolotami i nie używają ani jednego auta elektrycznego (same limuzyny z silnikami V8 i większymi). Z nowych podatków lotniczych ich prywatne samoloty są oczywiście zwolnione (sprawdźcie sobie). Z tego co się orientuję, zakaz produkcji i sprzedaży aut spalinowych również ma wyjątek: nadal będzie można robić luksusowe limuzyny z wielkimi silnikami (dla Elit). A reszta z nas ma przecież i tak być zamknięta w 15 minutowych obozach, więc nie będzie problemu ...

A co do aut zero-emisyjnych. Już w latach `90 Stanley Meyer, wynalazca amator z USA stworzył auto na wodę. Serio. Gdy chciał opatentować wynalazek, to wziął i nagle umarł, a dokumentacja zniknęła. Zostały tylko zdjęcia auta i filmiki jak jeździ. Zobaczcie sobie też film "Who killed electric car?", film o elektrykach z lat `90, które okazały się takim sukcesem w Kaliforni gdzie je testowali, że ... odebrano je siłą właścicielom, zniszczono wszystkie i zamknięto firmę.

Portret użytkownika syriues

Dlatego na rezerwaty typu

Dlatego na rezerwaty typu dafos trzeba miec chęć, by istniały. Ktos pompuje w nie ogromna ilosc pieniędzy i zapewne sa to rodziny typu Rockandfeller czy Rothshitowie .To oni chcą nas zniszczyć, chrzescijanstwo również.

Zanim się obejrzycie to kupy do sedesu nie bedziecie ,nie będziesz,nie będziemy mogli zrobić. 

A zatem panowie,armia pewnie się zbuduje by zniszczyć to zło na ziemi,ale na to potrzebny jest czas i zapewne czykas pomoc.

Kto wie o co my walczymy.Niektorzy mysla,ze nie maja duszy,bo przecież Boga ani diabla nie ma.Moga myśleć, ale rzeczywistości nie da sie oszukać. 

Portret użytkownika ba19

Indyk myślał  o niedzieli a w

Indyk myślał  o niedzieli a w sobotę ......

Jakuba 4: 13  Nuże teraz wy, którzy mówicie: „Dzisiaj lub jutro udamy się do tego miasta i spędzimy tam rok, i będziemy prowadzić interesy oraz ciągnąć zyski”,+ 14  a przecież nie wiecie, co jutro będzie z waszym życiem.+ Jesteście bowiem oparem, który ukazuje się na chwilkę, a potem znika.+ 15  Powinniście natomiast mówić: „Jeżeli Jehowa zechce,+ będziemy żyli, a także uczynimy to lub owo”.+ 16  Teraz zaś chełpicie się w swych zarozumiałych przechwałkach.+ Wszelkie takie chełpienie się jest niegodziwe.

Izajasza 40: 17  Wszystkie narody są przed nim jak coś nie istniejącego;+ są dla niego jak nicość, coś nierzeczywistego.+

Przysłow19: 21  Wiele jest planów w sercu męża,+ lecz ostoi się rada Jehowy.+

Przysłów 16:9  Serce ziemskiego człowieka może obmyślić jego drogę,a lecz to Jehowa kieruje jego krokami.b

Jeremiasza 10: 23  Dobrze wiem, Jehowo, że do ziemskiego człowieka jego droga nie należy. Do męża, który idzie, nie należy nawet kierowanie swym krokiem.+

Malachiasza 4: 4  „Oto bowiem nadchodzi dzień palący jak piec+ i wszyscy zuchwali oraz wszyscy, którzy popełniali niegodziwość, staną się jak ścierń.+ I pochłonie ich ten nadchodzący dzień — rzekł Jehowa Zastępów — tak iż nie pozostawi im ani korzenia, ani gałęzi.+

Micheasza 7: 16  Narody zobaczą i zawstydzą się z powodu całej ich potęgi.+ Położą sobie rękę na ustach;+ uszy ich ogłuchną. 17  Będą zlizywać proch jak węże;+ rozdygotane niczym gady ziemi, wyjdą ze swoich wałów obronnych (BUNKRÓW PRZECIW ATOMOWYCH)+ Przyjdą ze drżeniem do Jehowy, naszego Boga, i będą się ciebie bać”.+

Izajasza 60: 12  Bo każdy naród i każde królestwo, które nie będzie ci służyć, zginie; a narody z całą pewnością zostaną spustoszone.+

 

Skomentuj