Zaskakujące odkrycie - na Litwie rosną kolorowe grzyby?

Kategorie: 

Birute, czytelniczka portalu GRYNAS.lt oglądała w lesie przez jakiś czas kolorowe grzyby. Kobieta zapytała redaktorów serwisu, aby ci odpowiedzieli na pytanie, co to za grzyby. Mykolog, który obejrzał zdjęcia, powiedział, że niewiasta popełniła błąd w identyfikacji lub postanowiła zażartować.

 

Czytelniczka zwraca jednak uwagę w swoim liście, że widzi te kolorowe grzyby nie pierwszy raz. Zdarzało się to także w minionych latach.

„Na skraju lasu, w pobliżu obozu dla dzieci Silelis w regionie panewyżskim, od pewnego czasu w wczesną wiosną i późną jesienią na piaszczystej glebie widzę kolorowe kulki. Myślę, że jest to jakiś rodzaj grzybów" - mówi kobieta, opisując zjawisko.

Powiedziała też, że średnica ich kapeluszy wynosi około 1,5 cm. Wszystkie są tej samej wielkości, a do tego kuliste i kolorowe. Barwę zmieniają w zależności od fazy rozwoju. Kobieta twierdzi, że ze starych grzybów sączy się mętna ciecz. Wiosną było sporo pomarańczowych, a jesienią dominowały inne kolory.

Mykolog Jonas Kasparavičius powiedział, że znalezisko jest interesujące, ale jest mało prawdopodobne, że chodzi o grzyby. Według niego, nie ma jednego rodzaju owocników w różnych kolorach.

 

 

 

Źródło: grynas.delfi.lt

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen

Komentarze

Portret użytkownika Zatroskany

Talin i admin to jedna i ta

Talin i admin to jedna i ta sama osoba. kiedyś zdarzało mu się mylić i nie wylogować z jednego konta... teraz sie już pilnuje. Nigdy nie pisze komentarzy tylko artykuły... taki dobry duszek z tego talina co to kabze nabija stronie bez chęci wypowiedzi jak go jadą czy poczucia misji a tak sobie poprostu wpada na ZnZ i swoją ciężką pracę za darmo zamieszcza nieoczekując nic w zamian... Tak samo Lecterro ot to cała trujca świeta w jednej osobie.. pana xxx nie bede pisał jak się zwie bo znowu skasuje komentarz.... dalej dziatwo nabijajcie naciągaczowi kabzę

Portret użytkownika guru

Czy redakcja czasek się nie

Czy redakcja czasek się nie pogrąża z tym artykułem. Kulki do paintbala pokazujecie jako grzyby. To, że jakaś głupia baba nie widziała co to, ale żeby artykuł o tym pisać??????

Głosuj przeciw
-8
Portret użytkownika X

nie nabijajcie się z

nie nabijajcie się z Tallinina, ani nie myślcie, że admin stracił resztki wiarygodnosci!
 
Sam widziałem te grzyby - w Polsce też rosną, szczególnie przy wszystkich parkach linowych. Kiedyś znalazlem cały nie rozpakowany worek - bo te grzyby rodzą się w workach, a potem worek pęka i one przechodza w drugą faze dojrzewania.
 
A jak ta ciecz z nich wyplywa to pod takim ciśnieniem, że palmy czasem sa wysoko na drzewach!!!
 
 

Strony

Skomentuj

Filtered HTML

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd><img><h5>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
  • Emotki będą zastępowane odpowiednimi ikonami.
  • Możesz cytować inne posty osadzając je w tagach [quote]

Plain text

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
CAPTCHA
To pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem, aby zabezpieczyć witrynę przed spamem