Grzyby mogą być lekarstwem na raka

Kategorie: 

Źródło: Pixabay.com

Nauka nieustannie zdumiewa nas swoimi odkryciami. Niekiedy, w jej poszukiwaniach, odwołuje się do najmniej oczekiwanych źródeł. Ostatnio naukowcy z Japonii i z Wageningen University & Research odkryli zdumiewającą możliwość wykorzystania grzybów w walce z chorobami nowotworowymi. To odkrycie otwiera nowe perspektywy dla nauki i medycyny w poszukiwaniu skutecznych metod leczenia raka.

 

Badania przeprowadzone przez japońskich naukowców dowodzą, że substancje czynne zawarte w grzybach koralowych mogą skutecznie hamować wzrost komórek nowotworowych. Te grzyby są w stanie zakłócić mechanizmy podziału komórek, uniemożliwiając im normalne funkcjonowanie oraz blokują powstawanie nowych naczyń krwionośnych niezbędnych do rozwoju guza. Te odkrycia sprawiają, że grzyby stają się potencjalnie cennym narzędziem w walce z rakiem.

 

Ale to nie koniec zaskakujących odkryć dotyczących grzybów. Naukowcy z Wageningen University & Research odkryli, że niektóre długowieczne grzyby wykorzystują mechanizm zwany „połączeniem zaciskowym” w celu zahamowania mutacji komórkowych, co z kolei może zmniejszyć ryzyko zachorowania na raka.

 

Mechanizm ten polega na tym, że grzyby przechowują jądra komórkowe w oddzielnym przedziale, gdzie są one "kontrolowane" pod kątem jakości genetycznej przed fuzją. Jeżeli jądra zawierają mutacje, nie mogą się łączyć, co prowadzi do zakończenia cyklu życiowego komórki i jej jądra.

 

Odkrycie tego mechanizmu jest niezwykle ważne dla nauki, ponieważ pozwala na głębsze zrozumienie procesów rozwoju nowotworów, a tym samym może pomóc w opracowaniu nowych metod leczenia i profilaktyki chorób nowotworowych.

 

W kontekście tych badań warto podkreślić, że natura jest nieustającym źródłem inspiracji dla nauki. Grzyby, często uważane za mniej znaczące elementy ekosystemu, okazują się być prawdziwym skarbem dla badań nad chorobami nowotworowymi. Potwierdza to fakt, że nauka ma jeszcze wiele do odkrycia i że odpowiedzi na niektóre z najważniejszych pytań mogą kryć się tam, gdzie najmniej się ich spodziewamy.

Ocena: 

3
Średnio: 3 (1 vote)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika N1KT

Gryzby są ekstremalnie

Gryzby są ekstremalnie rakotwórcze - mają dziesiątki tysięcy Bq (Bekareli) skażenia z pierwiastków toksycznych jak cez stront i innych.

oto ostatnie dostęne wyniki badań grzybów w Europie na obecność cezu 137:

07.10.2022
Koryčany
Standard monitoring
houby
SVÚ
69,740

 
 
06.10.2022
Petrovice v Lužických horách
Standard monitoring
houby
SVÚ
1148,811

 
 
06.10.2022
Čížky
Standard monitoring
houby
SVÚ
40,100

 
 
06.10.2022
Šebetov
Standard monitoring
houby
SVÚ
366,641

 
 
06.10.2022
Kozlov u Velkého Újezdu
Standard monitoring
houby
SVÚ
214,491

 
 
05.10.2022
Sidonie
Standard monitoring
houby
SVÚ
5,330

 
 
26.09.2022
Ostravice 2
Standard monitoring
houby
SVÚ
425,030

 
 
23.09.2022
Čeminy
Standard monitoring
houby
SVÚ
275,060

 
 
22.09.2022
Rozvadov
Standard monitoring
houby
SVÚ
1614,521

 
 
22.09.2022
Týnišťko
Standard monitoring
houby
SVÚ
1759,431

 
 
22.09.2022
Horní Lochov
Standard monitoring
houby
SVÚ
1626,330

 

Obecność takiej ilości cezu jest jednoznaczną odpowiedzią - zjesz grzyby masz na 100% raka za jakiś czas - miesiąc dwa pół roku - nie ważne - ale nie wyjdziesz z tego cało... 

Portret użytkownika r.abin

Babka mojej żony, miała raka

Babka mojej żony, miała raka piersi i leczyła się "hubą brzozową". Osobiście (przed 50 laty), jej to tarłem (do zaparzania). Ona się o tym dowiedziała - od swojej babki. A teraz - naukowcy to odkryli. Szybcy są (i wściekli)

Portret użytkownika Lucek Wąchozlewski

Wielka kreatywność i

Wielka kreatywność i pomysłowość uczonych jak zwykle wyląduje w sejfach ludobójczych koncernów farmaceutycznych i żaden już z tak wielu skutecznych leków na raka i inne śmiertlene choroby nigdy nie zostanie dopuszczony do powszechnego użytku - może jedynie dla garstki potworów w ludzkiej postaci rządzących tym padołem!

Lucek Wąchozlewski

Skomentuj