Po raz pierwszy na Ziemię bezprzewodowo przesłano energię z orbitalnej elektrowni solarnej

Kategorie: 

Źródło: ZmianynaZiemi

Wizja orbitalnych elektrowni solarnych, pierwotnie sformułowana przez Isaaca Asimova, jest już o krok bliżej stania się rzeczywistością. Naukowcy z California Institute of Technology (Caltech) poinformowali, że po raz pierwszy w historii udało im się bezprzewodowo przesyłać energię z urządzenia na orbicie Ziemi na jej powierzchnię. Wykorzystali do tego satelitę Space Solar Power Demonstrator (SSPD-1), który został wyniesiony na orbitę w styczniu 2023 roku.

 

Eksperyment nosi nazwę MAPLE (Microwave Array for Power-transfer Low-orbit Experiment) i jego celem jest opracowanie możliwości realnego przesyłania energii z planowanych elektrowni orbitalnych na Ziemię. Prototypowe urządzenie udowodniło swoją zdolność do bezprzewodowego przesyłania energii przez przestrzeń kosmiczną i precyzyjnego kierowania wykrywalnej ilości energii w stronę Ziemi. To przełomowe osiągnięcie otwiera drogę do korzystania z niemal nieograniczonych źródeł energii pochodzącej bezpośrednio z orbity.

 

SSPD-1 został wystrzelony jako część projektu Space Solar Power Project (SSPP), którego głównym celem jest zbieranie energii słonecznej w kosmosie, a następnie przesyłanie jej na powierzchnię Ziemi. Dzięki zestawowi elastycznych i lekkich nadajników mikrofalowych, które stanowią jeden z trzech instrumentów przenoszonych przez SSPD-1, naukowcy byli w stanie bezprzewodowo przesyłać energię do odbiorników w kosmosie i kierować ją z powrotem na Ziemię.

Dr Ali Hajimiri, dyrektor Space-Based Solar Power Project, w swoim oświadczeniu napisał: "Zgodnie z naszą najlepszą wiedzą, nikt nigdy nie zademonstrował bezprzewodowego transferu energii w kosmosie, nawet przy drogich sztywnych konstrukcjach. My zrobiliśmy to po raz pierwszy za pomocą elastycznych, lekkich struktur i własnych układów scalonych".

 

Dr Hajimiri i jego zespół są teraz w trakcie oceny wydajności poszczególnych jednostek, które składają się na MAPLE. Jest to niezbędne do zrealizowania pełnowymiarowej misji, będącej już prototypem przyszłych elektrowni orbitalnych. Przewiduje się, że SSPP ostatecznie będzie składać się z konstelacji modułowych statków kosmicznych zbierających światło słoneczne, które mają przekształcać je w energię elektryczną, a następnie w mikrofale.

 

Możliwość przesyłania energii na tak ogromne odległości otwiera drogę do dostarczania energii do nieuprzemysłowionych regionów świata, w których brakuje infrastruktury energetycznej. Jest to przełom, który ma potencjał przynieść niesamowite korzyści dla całej ludzkości, dostarczając nieograniczone źródło energii dla każdego miejsca na Ziemi.

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

____________________________________________________

"Rym cym cym z dupy dym"     F. Kiepski

Portret użytkownika axell69

Nie w temacie  , moim zdaniem

Nie w temacie  , moim zdaniem bardzo ważne , bo widzę na innych portalach  że tam ludzie cieszą się , ale tak naprawdę  nie ma z czego 

"

Hakerzy obiecują zniszczyć europejski system bankowy w ciągu najbliższych 48 godzin.

ŚWIAT  14 CZERWCA 2023 R ODSŁONY: 18358

 

PILNY! Kilka grup hakerów komputerowych, mających długą historię wysoce skutecznych i niszczycielskich ataków komputerowych, ogłosiło „najsilniejszy cyberatak w historii”, mający na celu obalenie europejskich banków w ciągu najbliższych 48 godzin.

Kilka grup hakerskich rzekomo planuje przeprowadzić zakrojony na szeroką skalę atak komputerowy na europejski system bankowy . Jak stało się znane 

Haktywiści z "Killnet" wraz z przedstawicielami długo uważanego za pokonanego "Revil" oraz członkowie "Anonymous" twierdzą, że połączyli siły, by osiągnąć ten cel.

Mówiąc prościej, rosyjscy hakerzy wypowiedzieli wojnę europejskim bankom.

Według źródeł, które go widziały, powstał już niepublikowany film promocyjny poświęcony temu atakowi. W samym filmie anonimowy przedstawiciel „Killnet” rzekomo wzywał wszystkie aktywne grupy do angażowania się w destrukcyjne działania przeciwko europejskiemu systemowi bankowemu.

„To nie jest atak DDoS, gra skończona. Nie ma pieniędzy – nie ma broni – nie ma reżimu kijowskiego” – ta formuła zadziała – obiecał zamaskowany mężczyzna.

Lider "Killnet" ukrywający się pod pseudonimem "Killmilk" potwierdził, że przygotowania do ataku już trwają. Oczekuje się, że rozpocznie się w ciągu najbliższych 48 godzin.

Cyberatak może być największy w historii

Przedstawiciel „Revila” stwierdził z kolei, że „świat oszalał”, a powodem tego jego zdaniem były pieniądze. Stwierdził też, że to europejski system bankowy rządzi UE.

„Nie ma pieniędzy, nie ma problemu. Revil jest wystarczająco zaznajomiony z europejską infrastrukturą finansową” – zagroził przedstawiciel grupy.

Członek Anonymous zauważył również, że europejskie instytucje finansowe będą świadkami „najsilniejszego cyberataku w najnowszej historii świata”.Wezwał ich, aby byli gotowi na nadchodzący cios, a także stwierdził, że kiedy zostanie uderzony, „będzie za późno, aby cokolwiek naprawić”.

„Wiele europejskich banków stanie się celem ataku, a my uderzymy bez litości” – podsumował przedstawiciel Anonymous.

BARDZO WYGODNE DLA KLAUSA SCHWABA I WEF

Klaus Schwab, przywódca Światowego Forum Ekonomicznego (WEF) od dawna ostrzegał, a ostatnio powtarzał, że jakiś rodzaj potwornego, ogólnoświatowego cyberataku sparaliżowałby cywilizowany świat i byłby bardziej niszczycielski niż rzeczywista wojna.

Czy nie jest dla niego trochę wygodne, że nagle ci rzekomi „hakerzy” ogłaszają „największy cyberatak w historii?”

 

WIĘCEJ: 

Czy Stany Zjednoczone nie przyjęły oficjalnej polityki publicznej, że cyberatak może spotkać się z odpowiedzią militarną?

To jest jeszcze BARDZIEJ odpowiednie tutaj. . . spójrz WHO rzekomo to ogłasza: „rosyjscy” hakerzy.

O rany, jakie to wygodne. NATO jest rozmieszczone na „Ćwiczeniach” Air Defender 2023 w Europie i tylko nie może się doczekać zaangażowania się w wojnę rosyjsko-ukraińską po stronie Ukrainy.

Na zawołanie „rosyjscy” hakerzy ogłaszają wielki atak na Europejski System Bankowy, podczas gdy wszystkie te wojska i samoloty NATO są rozmieszczone tuż obok Ukrainy!

Jeśli ten cyberatak MA MIEJSCE i WYKONUJE europejskie banki, NATO może po prostu użyć tego jako podstawy do twierdzenia, że ​​zostały „zaatakowane” (oczywiście przez Rosję) i bum, przywołany zostanie artykuł 5 Traktatu NATO wojska NATO wkraczają na Ukrainę, nadlatują rosyjskie rakiety nuklearne.

To wszystko jest trochę zbyt wygodne jak na mój gust.

WCIĄŻ WIĘCEJ . . .

Dzisiaj jest środa, 48 godzin stawia nas wszystkich w PIĄTEK.

Czyż kilka lat temu nie ostrzegali nas wszyscy inni ludzie, że zanim TPTB załamie się w systemie, świat nagle usłyszy o problemach z cyberatakami na banki? Czy to ostrzeżenie sprzed lat nie mówiło nam, że ataki rozpoczną się pod koniec tygodnia, eksplodują w PIĄTEK, niszcząc banki na potencjalnie tygodnie?

Rany, jakie to wygodne, że dzisiejsza zapowiedź Hackerów pasuje do wszystkich tych szczegółów niemal idealnie!

Ludzie, to _____ MOŻE ______ być WEF/TPTB, który to robi. Trzeba by chować głowę w piasek, żeby tego nie widzieć.

Znasz ćwiczenie: Zdobądź trochę PIENIĘDZY GOTÓWKĄ z banku - na żywo. . . NIE PŁACIĆ RACHUNKÓW.

Jeśli ci ludzie zrobią to, co mówią, jest całkowicie ____MOŻLIWE____, że bankowe karty bankomatowe/DEBETOWE/KREDYTOWE mogą zostać wyłączone. I tak jak Europa idzie, tak idzie Ameryka, ponieważ wszystkie banki są połączone na całym świecie.

Więc nie panikuj - planuj.

Pamiętaj, zatankuj swoje pojazdy, miej jedzenie, wodę, lekarstwa i trochę gotówki na życie. Na jedzenie, nie na rachunki. Rachunki mogą poczekać, jeśli wyborem jest przetrwanie.

 

AKTUALIZACJA 20:25 EDT --

W mediach społecznościowych znalazłem osobę, która umieściła kopię wspomnianego powyżej ogłoszenia wideo:

 

Oto materiał filmowy opublikowany przez „REvil” i Killnet o zniszczeniu europejskiego systemu bankowego.

Od kiedy grupa ransomware REvil wystąpiła przed kamerą i publicznie ujawniła swoje plany przed atakiem? I dlaczego „REvil” nosi maskę Slipknota? pic.twitter.com/2LaQLHQZKe
— vx-underground (@vxunderground) 14 czerwca 2023 r

link https://halturnerradioshow.com/index.php/en/news-page/world/hackers-promise-to-destroy-europe-s-banking-system-in-the-next-48-hours 

 

„Dopóki nie staną się świadomi, nigdy się nie zbuntują, a dopóki się nie zbuntują, nie mogą stać się świadomi”.
-George Orwell, 1984

Portret użytkownika Szkarłatny

Przecież to bylo przez szydo

Przecież to bylo przez szydo-komunistyczne jelity planowane,, ich szablonowe decyzje są aż śmieszne w swej prostocie ale jednak na bezmozgiej populacji baranów skuteczne. Najpierw niszczą zeby potem wprowadzic cos nowego, w tym wypadku miedzynarodowa kryptowalutę, a przy okazji ograbią wszystkich. 

Portret użytkownika Endymion

Szkarłatny, pełna zgoda! W

Szkarłatny, pełna zgoda! W Lidlu już kasy samoobsługowe, za gotówkę nic nie kupisz, a jak zniszczą system elektroniczny, to większość umrze z głodu. Te bajki o bezpiecznej międzynarodowej walucie mam przed oczyma jako dodruk pieniądza bez ograniczeń i papieru. Pod pełną kontrolą unych, bo już pieniądz fiducjarny, lewarowanie i rezerwa cząstkowa już nie są w stanie pokryć podaży jachtów jak i prywatnych odrzutowców, a popyt też powoli na te dobra kuleje, trzeba to jakoś systemowo wyrównać. Taki Berlusconi "zostawił" majątek warty 6,5mld Euro, na pogrzebie dwie byłe żony, wiele dzieci i kilkanaścioro wnuków, ale testament nie otwarty.. tam będzie wojna nad nieostygłym grobem pomiędzy szakalami. Mam nadzieję, że taki Onet będzie to relacjonował codziennie przez kilka lat, niczym plandemię i wojnę w Ukrainie! To będzie spektakl lepszy od wszystkich produkcji TVP razem wziętych od czasów "Czterech pancernych"

DIVI LESCHI GENUS AMO 

Portret użytkownika keri

Admin, szpiegowską capczę

Admin, szpiegowską capczę znów wcisnąłeś komentatorom logującym się?

Wciskasz program szpiegowski komentatorom za prowizję czy za darmo? Komu ty służysz, skoro jesteś przeciw Polakom?

Wywal tę szpiegowską capczę!

Jest mnóstwo sposobów na odrzucanie botów. Wybrałeś program szpiegowski, bo najwięcej na nim zarabiasz?

Portret użytkownika axell69

Skoro tak piszą , że

Skoro tak piszą , że eksperyment  solarny powiódł się , to można spodziewać się   że zasłonią  całe południowe  niebo a wtedy zapanuje półmroczność  ciemna  lub jasna , a wszystko to  będzie zrobine  dla dobra  ludzkości  zamieszkującej ,jeszcze,  tereny nieuprzemysłowione . I czy ta ludzkość tzw  trzeci świat  , chce czy nie , dostanie internet monitorujący wszystko   plus telewizor gratis     

A telewizor  kazdy już  wie do czego złuży ,  kiedyś to był produkt porządany  bo  służył jakością  i  kulturalnym przekazem , dzisiaj jest  tubą propagandy - i chyba o to chodzi w tym artykule 

„Dopóki nie staną się świadomi, nigdy się nie zbuntują, a dopóki się nie zbuntują, nie mogą stać się świadomi”.
-George Orwell, 1984

Portret użytkownika spokoluz

Wytłumacz prosze , jak tłum

Wytłumacz prosze , jak tłum ogłupiony mógł zrozuumieć bardzo inteligentnego człowieka - skoro tłum należało uczyć aby nie dotykali dwóch kabelków na raz ?

To jest obraz inteligencji mas - głupie i prymitywne - przeciez do dziś spotykam ludzi wielu , którzy mają prblem z wymiana żarówki bo SIĘ KURWA BOJĄ !!!  A co dopiero z uziemieniem czy trójfazówką - to dla nich kosmos .

Słowian dobrej woli jest więcej - Słowiański WIEC, Słowiański ZEW , Słowiańsk DUCH , Słowiańska KREW - na pohybę .......

Portret użytkownika Endymion

"świat dziś byłby zupełnie

"świat dziś byłby zupełnie inny";  w Dubaju zamiast podziwiać złote klamki w hotelu podziwiałbyś kasztany wielbłąda na pustyni, szejk zamiast dymać słowianki robiłby ci kebaba w budce na dworcu we Wroclawiu, a to że cały Świat miałby energię 90% tańszą jest sprawą drugoplanową, ponieważ producenci wysp i superjachtów nawet by nie powstali, a Kubica dalej ścigał by się rowerem..

DIVI LESCHI GENUS AMO 

Skomentuj