Człowiek może dożyć do 150 lat

Kategorie: 

Źródło: ZmianynaZiemi

Zdaniem naukowców z całego świata, człowiek może dożyć nawet 150 lat. Profesor dr Ernst von Schwartz, autor książki "Tajemnice nieśmiertelności", wyjaśnia, jak najnowsze odkrycia w dziedzinie biotechnologii i medycyny mogą przyczynić się do osiągnięcia tego celu.

 

Kluczowe czynniki, które umożliwiają dojście do tak pokaźnego wieku, to jakość życia oraz aktywność fizyczna i intelektualna. To jednak nie wszystko. Istotne jest połączenie wielu elementów, takich jak zdrowa dieta, regularne ćwiczenia i aktywne utrzymanie sprawności umysłu. Ale naukowcy nie dążą tylko do wydłużenia liczby przeżytych lat. Kluczowe jest dla nich zapewnienie jak najdłuższego "okresu zdrowia", czyli stanu, w którym człowiek jest aktywny, cieszy się dobrym samopoczuciem i jest sprawny ruchowo.

 

Medycyna regeneracyjna, która pozwala na odtwarzanie uszkodzonych tkanek i narządów, może mieć kluczowe znaczenie dla wydłużenia średniej długości życia. Schwartz twierdzi, że mamy do dyspozycji narzędzia umożliwiające osiągnięcie tego celu: "Wszystko zaczyna się od prostych rzeczy, jak dieta, ćwiczenia, suplementacja niedoborów, a później do gry wchodzi medycyna regeneracyjna. Dzięki stosowaniu tych zasad, ludzie mogą żyć nawet 150 lat".

 

A jakie inne technologie i metody mogą przyczynić się do osiągnięcia tego celu?

 

Terapia genowa to jedna z nich. Polega ona na modyfikacji genów pacjenta, co umożliwia leczenie chorób genetycznych, takich jak mukowiscydoza czy hemofilia. Może ona również przyczynić się do poprawy ogólnego stanu zdrowia i wydłużenia życia. Inną technologią jest nanotechnologia, która umożliwia tworzenie materiałów i urządzeń na poziomie molekularnym. Może ona pomóc w opracowywaniu nowych leków i terapii, a także ulepszyć metody diagnozowania chorób.

 

Sztuczna inteligencja ma ogromny potencjał w ulepszaniu diagnostyki chorób i opracowywaniu skuteczniejszych metod leczenia, co może przyczynić się do wydłużenia średniej długości życia i poprawy jakości życia ludzi. Konserwacja kriogeniczna, czyli przechowywanie tkanek i narządów w ultra-niskich temperaturach, to kolejna metoda, która może przyczynić się do wydłużenia życia. Może ona umożliwić zachowanie narządów na przyszłość, co otwiera drogę do przyszłych przeszczepów.

 

Dożywanie do 150 lat jest zatem możliwe dzięki połączeniu zdrowego trybu życia, aktywności umysłowej, regularnych ćwiczeń oraz zastosowaniu nowych technologii i metod leczenia. Wydłużenie średniej długości życia ludzkiego to wyzwanie, które wydaje się coraz bardziej realne i ekscytujące.

Ocena: 

3
Średnio: 3 (2 votes)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika Wiedźmin-Dermatolog

Wiecie kiedy ludzie zaczną

Wiecie kiedy ludzie zaczną żyć dłużej?

Jak przestaną kompletnie słuchać zdebilałych "lekarzy". I zapomną o "medycynie zachodniej" w całości.

Pierwsze 3 miejsca w ilości zgonów na świecie zajmują :

1. Zawały.

2. Nowotwory.

3. Błędy medyczne.

Ale tak naprawdę wszystkie 3 przyczyny największej ilości zgonów, to głupota "lekarzy".

W historii świata nie umarł nigdy na zawał żaden człowiek, który chodził "na boso". Zawały i ogólne wyniszczanie organizmu podprogowymi stanami zapalnymi w całym ciele występuje w wyniku chodzenia w butach na podeszwach izolujących nas od ziemi. 90% wszystkich chorób związanych z układem krążenia. Ziemia to największy dostępny w każdej chwili rezerwuar wolnych elektronów, które neutralizują "wolne rodniki". Wolnych rodników pochodzi najwięcej od spalin samochodowych, parujących powieżchni biutumicznych itd. Chemia z otoczenia po podgrzaniu. Elektronika wszechobecna.

Nawet mokasyny Indian z odkryć archeologicznych miały małe magnesy na podeszwie, żeby czerpać z Ziemi elektrony "na maxa". Współcześnie wystarczyłaby nitka miedziana pociągnięta przez podszwę do podłoża. I działa. Zdjęcia Kirianowskie dokładnie pokazują całą mapę zaburzeń z powodu zapaleń podprogowych.

"Liże stawy, kąsa serce". Jedno z mian reumatyzmu ma z tym chyba coś wspólnego.

Nowotwory.

W 1931 roku dr Otto Warburg otrzymał Nagrodę Nobla w dziedzinie fizjologii za jednoznaczne określenie przyczyn wszystkich nowotworów : niedotlenienie i zakwaszenie tkanek organizmu. Odkrycie z roku 1923. Obniżenie pH krwi i całego organizmu poniżej 7,2 wprowadza w stan zagrożenia nowotworem. Prawidłowe pH krwi, jelit, moczu powinno być takie jak w oceanie: 8,4. I wtedy nie ma żadnych "nowotworów". Autobadanie banalnie proste: papierek lakmusowy za 20-30 złotych polskich, siusiu na to i widać jakie mamy pH organizmu.

Jeszcze lepsze jest to, że rzekome "guzy nowotworowe", to kolonie grzyba Candida Albicans z naszej paszczy, które w środowisku kwaśnym doskonale się rozwijają w : guzy !! Rak nerki i prostaty to grzyb !! Gruźlica raczej też. A baranki chirurgiczne ganiają "przerzuty nowotworowe" ze skalpelem po całym organizmie, jak to nowopowstające kolonie Candida Albicans w nowym, fajnym, kwaśnym miejscu.

A jak zmienić pH organizmu na prawidłowe?

Równie banalnie proste. Przestać żreć czerwone mięso i cukier, bo to najbardziej zakwasza, przestawić się na dietę bardziej roślinną (lucerna dobrze alkalizuje i soda oczyszczona do picia), zacząć ruszać dupką na sposób treningowy w celu dotlenienia. Natrzeć całe ciało po kąpieli zwykłą wodą utlenioną 3%. 80% oddychania takankowego odbywa się przez skórę. Można się kieliszkiem wódki nieźle uwalić jak ją wetrzesz w skórę po kąpieli.

I dopiero na trzecim miejscu lekarze wymieniają siebie jako 3-cią najczęstszą przyczynę zgonów. Skromność?

Zatem jeżeli skończymy z "medycyną zachodnią", która oprócz Aspiryny, antybiotyków i przeciwbólowych piguł nic innego sensownego nie wymyśliła, bo naprawianie własnych baboli konsekwentnie narastających w miarę "leczenia" pigułami bigpharmy się nie liczy, to skończy się znakomita większość problemów ludzi ze zdrowiem.

Wtedy będziemy żyć znacznie dłużej !!!   *biggrin*

Za proste. Nikt by nie zarobił.

"O ileż łatwiej jest odrzucić rzeczywistość, niż wyzbyć się marzeń".

Portret użytkownika Endymion

Takie czasy;  lekarz ma

Takie czasy;  lekarz ma leczyć, a nie wyleczyć, prawnik ma ciągnąć sprawę latami, a nie wygrać na pierwszej rozprawie. W czasach gdzie najważniejszy jest zysk/zarobek, wszystko inne jest nieistotne.

Byłem kiedyś uczestnikiem konferencji na temat suplementacji. Jeden wykład zapisał mi się w pamięci, a mianowicie o badaniach średniego wieku w XVIIIw. w Anglii. Ja na spacerze z psem mamy średnio 3 nogi. Jest kłamstwo, wielkie kłamstwo oraz statystyka. Gdy z badania usuniemy śmierć przy porodzie oraz śmierć 20letniego żółnierza podczas bitwym okazuje się, że w XVIIIw w Anglii ludzie żyli dłużej niż obecnie, a z higieną był problem, nie było BigPharmy, a jednak ludzie żyli dłużej niż obecnie!

Czy wiecie, że podczazs wojny secesyjnej większość ofiar zmarło na cholerę, a nie od kul wroga?!?! "Oświeceni" dowódcy kazali budować latryny obok ujęcia wody pitnej!

"Można się kieliszkiem wódki nieźle uwalić jak ją wetrzesz w skórę po kąpieli." tutaj trochę przesadziłeś, ale faktycznie jak w saunie będziesz podlewał kamienie wódką, to wszyscy będą pijani.

Co do raka, jako grzyb; ciekawa hipoteza, nie spotkałem wcześniej i jest logiczna, chociaż do tej pory uznawałem raka jako wynik niedoboru jakiejś witaminy z grupy D, ponieważ chyba w Argentynie jakiś lekarz skutecznie wlewkami witaminowymi leczy raka, przepraszam, nie pamiętam do końca, ponieważ tematem interesowałem się kilkanaście lat temu, gdy mój 15 letni kuzyn umarł na raka kości. Sportowiec bez nałogów, a dwaj starsi bracia pijący, palący, ćpający mają się świetnie. Mój sąsiad podobnie, sportowiec bez nałogów w wieku 30 lat zmarł na raka płuc. Jedynym zdroworozsądkowym wyjaśnieniem tych sytuacji jest powiedzenie: kto pije i pali, nie ma robali. 

 

DIVI LESCHI GENUS AMO 

Portret użytkownika Lucek Wąchozlewski

W genach ponoć wszystko jest,

W genach ponoć wszystko jest, zdrowie, choroba, długość życia itd. Można sobie tam ponoć zbadać geny i dostać jakies zalecenia/przeciwwskazania itp., ale wydaje mi się, że i tak kostuchy się nie przechytrzy i każdy ma wszystko zapisane, może jedyne na co możemy mieć wpływ to np. umrzeć zdrowo, albo w ogóle o to nie dbać.

Lucek Wąchozlewski

Portret użytkownika Lucek Wąchozlewski

Prymat zysku nie jest kwestią

Prymat zysku nie jest kwestią jakichś tam czasów, ale natury samego człowieka, czy to jest człowiek jaskiniowy czy człowiek XXI wieku, napychanie kabzy o wiele więcej niż potrzeba to jest żądza nr 1 człowieczka, chyba większa niż pociąg płciowy i która zapewne doprowadzi do unicestwienia dwunogiej rasy.

Lucek Wąchozlewski

Portret użytkownika Endymion

Ja jestem jakiś inny, pracuję

Ja jestem jakiś inny, pracuję aby żyć, a nie odwrotnie.. Znam wielu, co to pracują po 12h, firmowe auto, dom na kredyt gdzie znają tylko łóżko do wyspania się. Oczywiście raz w roku wakacje na wypasie w Tunezji, dwa tygodnie kontra 54 tygodnie pracy w kołchozie..przez  2 tygodnie nastrzela fotek więcej niż ja przez rok i będzie królem FB, czy też kantyny korporacyjnej przez dzień.

DIVI LESCHI GENUS AMO 

Portret użytkownika SurvivorMan

Polecam przeprowadzić się do

Polecam przeprowadzić się do Indii... Tam w wielu regionach po dziś dzień ludzie wolą iść do szamana niż do szpitala... Uleczy sraczkę dotykiem, zaleczy choroby skóry językiem... Wyssa jad kobry... A guza wypędzi modłami!
Tam poczujesz się na prawdę uwolniony od medycyny zachodniej... Na amen.. Dirol

DBAJ O SWÓJ NÓŻ! Nigdy nie wiadomo kiedy uratuje Ci życie!

ZNAJDZIE SIĘ  KIJ NA BANDEROWSKI RYJ

Nieposłuszeństwo jest prawdziwą podstawą wolności, posłuszni muszą być niewolnicy” – George Orwell.

Portret użytkownika Wiedźmin-Dermatolog

Jak nie masz pojęcia w

Jak nie masz pojęcia w temacie to się lepiej nie odzywaj.

Tak ci smakują piguły razem z niewiadomymi na dłuższą metę skutkami ubocznymi? To uważasz za mądre? Badałeś kiedyś co jest w tych cudownych pigłach? Bo nikt nie wie.

Ani ty, ani lekarzyki nie macie zbyt wiele pojęcia o funkcjonowaniu organizmów żywych na poziomie biochemicznym, więc po co bredzisz?

"O ileż łatwiej jest odrzucić rzeczywistość, niż wyzbyć się marzeń".

Portret użytkownika drako_tr

Powitanko Wiedźminie.

Powitanko Wiedźminie.

Oczywiście, że Srurvi bada medyczne preparaty...na sobie...dodatkowo jest gorącym zwolennikiem "nowej" genetycznej terapii, której poddał się bez chwili namysłu...to prawdziwy hardkorowy koks i odkrywca!! 

Slava Survi! Gorąco Ci kibicuję, wiem, że robisz to dla dobra ludzkości... dla babci...dla mnie. *biggrin*

Portret użytkownika Wiedźmin-Dermatolog

Helou Smoku!

Helou Smoku!

No niestety kwestia odczarowywania "nauki" będzie ciężka. Paradygmaty parchów są tak nabite w łby, że bez jakiegoś wstrząsu nie zaskoczą, że to była ściema.

Ładnie nam wgrali " Mocking Bird-a" od 1945 roku, nie? Cała narracja od II wojny to produkcja filmowa. Kanony poznania zostały uformowane w kanały dla szczurów-nauka z jej granicami.

Jak tak patrzę na beton w głowach moich, byłych już, kolegów lekarzy, to nie wierzę, że uważałem ich za w pełni świadomych, rezonujących ludzi. A tu Zong ! To automaty bez polotu zaciekle broniący swojej "pozycji społecznej". Naukowego podejścia praktycznie żaden nie ma do spraw zawodowych. Utrzymanie i rozwijanie standardu życia konsumenta.

Niestety jak dla mnie wszystkiemu winne jest lenistwo, które idzie za rękę z głupotą.

Lenistwo najszerzej pojęte. Np. autoweryfikacja. Wiesz co to jest? Jak Ci powstanie w głowie jakaś nowa, fajna idea, i zaczniesz ją w wyobraźni rozwijać, albo jakiś plan; to nie zapomnij nigdy na koniec tych rozważań i po podsumowaniu użyć np. takiej frazy : "Co ty pierdolisz !?" To spowoduje wstrząs w samozadowoleniu z dzieła i nakaże jego weryfikację pod kątem baboli myślowych typu samozachwyt, pojechanie za daleko, itd.. Działa wbrew pozorom. *biggrin*

Pozdrówka Smoku. *biggrin*

"O ileż łatwiej jest odrzucić rzeczywistość, niż wyzbyć się marzeń".

Portret użytkownika Endymion

"Slava Survi! Gorąco Ci

"Slava Survi! Gorąco Ci kibicuję, wiem, że robisz to dla dobra ludzkości... dla babci...dla mnie."

Un to zrobił dla marzenia o wygraniu darmowej elektrycznej hulajnogi ;P Swoją drogą ciekaw jestem ilu "zwycięzców" hulajnogowej loterii jeszcze żyje?

DIVI LESCHI GENUS AMO 

Portret użytkownika drako_tr

hahaha...niee no, Survi jest

hahaha...niee no, Survi jest inteligentnym, rozsądnym człowiekiem, nie wstrzyknąłby sobie eutanazolu za jakąś hulajnogę, czy możliwość wyjazdu na wakacje...na bank kupił u Ukrów certyfikat szczepienia....chociaż, kto wie...

Prawdziwi lekarze ostrzegali, że te bardziej odporne na truciznę, jednostrzałowe szczepany, dobiegną do mety ostatniej prostej, w 2024 roku...jeżeli sprawdzą się te prognozy, to będzie pomór na niespotykaną skalę.

Portret użytkownika Endymion

"w 2024 roku...jeżeli

"w 2024 roku...jeżeli sprawdzą się te prognozy, to będzie pomór na niespotykaną skalę."

niebezpieczną tezę zapodajesz, ministrant Płaszczak marzy o 300.000 armii, jak wymrą szczepani, to WKU sięgnie po Nas Sad Chociaż po mnie raczej nie, bo jak dostanę kałacha i drużynę podobnie uzbrojoną, to jak wystartujemy z Poznania na Moskwę, to na Wiejskiej skończymy.

DIVI LESCHI GENUS AMO 

Strony

Skomentuj