Polska i inne państwa NATO mogą chcieć rozmieścić wojska na Ukrainie, ostrzega były szef Sojuszu

Kategorie: 

Źródło: Kadr z Youtube

Grupa krajów NATO, w tym Polska, może być skłonna do wysłania wojsk na Ukrainę, jeśli państwa członkowskie, w tym USA, nie zapewnią Kijowowi namacalnych gwarancji bezpieczeństwa na nadchodzącym szczycie Sojuszu w Wilnie - ostrzega były sekretarz generalny NATO, Anders Fogh Rasmussen.

 

Rasmussen, pełniący obecnie funkcję oficjalnego doradcy prezydenta Ukrainy Wołodymyra Zełenskiego w sprawie miejsca Ukrainy w przyszłej europejskiej architekturze bezpieczeństwa, przemierza Europę i USA, oceniając nastroje przed krytycznym szczytem, który ma się odbyć 11 lipca.

 

Zgodnie z obserwacjami Rasmussena, nawet jeśli pewna grupa państw zapewni Ukrainie gwarancje bezpieczeństwa, inne nie pozwolą, by kwestia przyszłego członkostwa Ukrainy w NATO została usunięta z porządku obrad w Wilnie. Były szef NATO reaguje tym samym na słowa obecnego sekretarza generalnego Sojuszu, Jensa Stoltenberga, który podkreślił, że kwestia gwarancji bezpieczeństwa dla Ukrainy będzie na porządku dziennym szczytu w Wilnie, ale dodał, że NATO – zgodnie z artykułem 5 traktatu waszyngtońskiego – zapewnia pełne gwarancje bezpieczeństwa tylko pełnoprawnym członkom.

 

Rasmussen zauważył, że jeśli NATO nie ustali jasnej ścieżki rozwoju dla Ukrainy, istnieje wyraźna możliwość, że niektóre kraje podejmą działania indywidualnie. Wskazał na Polskę jako kraj, który jest bardzo zaangażowany w konkretną pomoc dla Ukrainy i nie wykluczał, że Warszawa zaangażuje się jeszcze mocniej, a za nią pójdą kraje bałtyckie, być może z uwzględnieniem możliwości rozmieszczenia wojsk lądowych.

 

Rasmussen zaznaczył, że szukanie takiej pomocy wojskowej przez Ukrainę byłoby całkowicie legalne. Sugeruje, że ryzyko, w tym zagrożenie dla jedności NATO, pojawia się nie tylko wtedy, gdy Ukrainie zapewni się szybką drogę członkostwa w NATO lub potężne gwarancje bezpieczeństwa, ale także w przypadku indywidualnych działań państw członkowskich. Niemcy, jak zauważa "The Guardian", obawiają się posunąć za daleko, bojąc się, że mogłoby to sprowokować Rosję.

 

Były szef NATO podkreśla, że konieczne jest, aby Ukraina otrzymała pisemne gwarancje bezpieczeństwa, najlepiej przed szczytem, ale poza ramami NATO. Według niego, powinny one obejmować wymianę informacji wywiadowczych, wspólne szkolenie Ukrainy, zwiększoną produkcję amunicji, interoperacyjność NATO oraz dostawy broni wystarczającej do powstrzymania Rosji przed dalszym atakiem.

 

W obliczu narastających napięć międzynarodowych, słowa Rasmussena stanowią poważne ostrzeżenie dla członków NATO. W kontekście nadchodzącego szczytu w Wilnie, niewykluczone są znaczące przesunięcia na szachownicy geopolitycznej.

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika inzynier magister

Porównując Ukrainę do Polski,

Porównując Ukrainę do Polski, albo do innych państw Europy, to Ukraina jest bardzo dużym i bogatym obszarem, potęgą rolniczą. Jednak w porównaniu do Rosji jest malutka. Rosja to gigantyczne niekończące się obszary, w tym rolnicze, bogactwa naturalne i przyrodnicze o niespotykanych rozmiarach - nieograniczone zasoby ! Tak bogate, że ciężko jest sobie to wyobrazić. Większość rosyjskich terenów jest dzika i nie zamieszkała, przyrodniczo i surowcowo to cudowne skarby. Niektórzy snują takie plany, uważają, że gdyby udało się rozbić Rosję jako państwo, to świat uzyskał by wielki teren dla rozwoju cywilizacji (przestrzeń życiową "Lebensraum"). 

Można by zasiedlić Rosję co najmniej 30 miliardami ludzi, jeśli nie więcej, i co najważniejsze: bezproblemowo wyżywić ich ! Te niewyobrażalnie wspaniałe terytoria leżą odłogiem, czekają na ludzkość, zgniecioną w miastach, w małych pokoikach z żelbetonu, uciemiężoną przez lucyferiańsko hitlerowską Agendą2030. Są tacy, którzy wierzą że wojna w/na Ukrainie to szansa dla ludzkości, dla rozkręcenia nowej większej wspanialszej cywilizacji. Padają głosy: gdyby postkomunistyczna i bandycka klika, okupująca Rosję (Kreml) się wreszcie rozpadła - wtedy była by na to nadzieja. Niestety chyba zbyt szybko to się nie stanie. 

Na chwilę obecną nadal mamy na Kremlu "brygadę Noviczoka", a ta pewnie jeszcze długo będzie chciała zamordować Wołodymyra Zełeńskiego, możliwe że do końca jego dni. Generalnie wszyscy uznani przez Rosjan za ich wrogów, muszą się liczyć z "ciasteczkiem noviczok", albo "atomową herbatką". Bogactwa i przestrzeń życiową jaką dysponuje Rosja to niesamowite skarby. Z tego względu ciężko zrozumieć samobójczą wojnę Rosji z Ukrainą. Oczywiście można to wszystko wytłumaczyć politycznie, że chcieli utrzymać "imperium", albo mieć w Ukrainie kolejne społeczeństwo do odsysu, do żerowania, jednak zatrważa totalna głupota "władzy kremolowskiej", mamy na myśli partyjne kliki, a nie Naród Rosyjski. 

https://popotopie.blogspot.com/2023/06/czy-ukraincy-walcza-za-wolnosc-nasza-i.html

Ojcem Mieszka był, według niego, Siemomysł, dziadem Lestek, a pradziadem Siemowit. Z pierwszą żoną, Dobrawą, miał Mieszko syna Bolesława i córkę.

Portret użytkownika b@ron

"Można by zasiedlić Rosję co

"Można by zasiedlić Rosję co najmniej 30 miliardami ludzi, jeśli nie więcej, i co najważniejsze: bezproblemowo wyżywić ich !" ... taaa... chyba kamieniami... już tu nie sposób przeczytać i nie skomentować niektórych bredni...

W DYSKUSJI WYRAŻAM WŁASNE POGLĄDY KTÓRE NIE MAJĄ NA CELU NIKOGO OBRAZIĆ ,TYM NIEMNIEJ OBRAŻALSKIM WSTĘP DO DYSKUSJI SUROWO ZABRONIONY !!!

Portret użytkownika spokoluz

Ale jebiesz propagandę - kraj

Ale jebiesz propagandę - kraj 404 już nie jest tym czym piszesz bo DONBASU po prostu NIE MA w ramach - pijawki watykanu i sie kurwa z tym oswój na stałe - donbas to przeszołość dla watykańskiego zahotu . A jeśli nie widzisz tego to zajeb sobie okulary na gupi nos aby zobaczyć jak wygląda sytuuacja .

Słowian dobrej woli jest więcej - Słowiański WIEC, Słowiański ZEW , Słowiańsk DUCH , Słowiańska KREW - na pohybę .......

Portret użytkownika axell69

Spadaj na sczaf  cymbale 

Spadaj na sczaf  cymbale   niedouczony , twoje jęki  oparte są  jedynie  na myśli  lichwiarsko szydowsko biblijnej 

Kto  jeszcze  nie zrozumiał    ,  Inschtalator  to matacz poszywający się pod wasze    katolickie wyznanie , to widać co raz bardziej , ten gamoń    posługuje się  słownictwem katolickim   gdy sam nim nie jest .

Skąd to wiem ??  wiem to   i już 

 

„Dopóki nie staną się świadomi, nigdy się nie zbuntują, a dopóki się nie zbuntują, nie mogą stać się świadomi”.
-George Orwell, 1984

Portret użytkownika Arya

Można by zasiedlić Rosję co

Można by zasiedlić Rosję co najmniej 30 miliardami ludzi

Jedno zero za dużo. Rosja ma  17 075 400 km² powierzchni. 30 miliardów podzielić przez powierzchnię Rosji to wychodzi 1757 osób na każdy kilometr kwadratowy, więc te wszystkie niekończące się obszary rolnicze przestałyby istnieć.  

Wszyscy zmierzamy w tym samym kierunku-z powrotem do Źródła.

Portret użytkownika GMC121

Za to co zrobili z Polski za

Za to co zrobili z Polski za to jak upokorzyli Polaków te pisowskie kurw...ska naprawdę powinni umrzeć powinno odbyć się publiczne wieszanie tych skurwy...nów
Żeby Polak miał ginąć za ukraińskich banderowców?!!! Za ukraińskich morderców Polskich niewinnych dzieci?!!! Ludzie zbierzmy się i za mordy wyciągnijmy pisowskich zdrajców Polski i Polaków !!!!

Portret użytkownika Endymion

"Polak swego czasu pot spijał

"Polak swego czasu pot spijał z Ukrainy i znaczył swą spermą młode, innym poślubione żony prawem pierwszej nocy."

Wszystko pomieszałaś, przecież ogólnie wiadomo (wystarczy włączyć Telawizję), że każdy Polak jest najwartościowszą jednoską na Świecie. Za czasów husarii, oficer wojska polskiego jak szedł do burdelu to nawet zapłaty nie chciał.

Demonizowanie wszystkich w koło i wybielanie Polaków jest jakąś manierą zakompleksionych niewolników!!!!

Do tego narracja uciemięzonego narodu, co to tylko cierpiał w historii, a nic nigdy nikomu złego nie zrobił.

Dochodzę do ciekawej konkluzji i stanąłem przed ścianą niewiedzy, czy polski magnat traktował gorzej ukraińskiego chlopa niż polskiego? Moim zdnaniem podobie, ale Ukraińcy mieli jaja w przeciwieństwie do Polaków, aby zerwać kajdany i pozabijać kapo. Gdybyśmy weszli na Wiejska z widłąmi i siekierami i zanihilowani mieszkańców, czy był by to mord, czy spraiwedliwość. Głowa naczelnika nadziana na widły maszerująca w pochodzie alejami jerozolimskimi zostałeby przez ONZ okrzyknięta hańbą, a 107% Polaków triumfowało by.

DIVI LESCHI GENUS AMO 

Portret użytkownika Medium

Żeby wymagać od innych,

Żeby wymagać od innych, najpierw trzeba być wzorem. 

Moim zdnaniem podobie, ale Ukraińcy mieli jaja w przeciwieństwie do Polaków, aby zerwać kajdany i pozabijać kapo. 

Dużo kozaków zginęło w czasie wojen napoleońskich. Zostały kobiety z dziećmi... Właśnie powtarzam sobie film, długi, intensywny, naszpikowany danymi, ciężki, jak lektura Apokalipsy, i była tam wzmianka o kozakach, że próbowano ich liczyć.

Апокалипсис 19 века. Подлинная история геноцида [Apokalipsa XIX wieku. Prawdziwa historia zagłady ludzkości]

Gdybyśmy weszli na Wiejska z widłąmi i siekierami i zanihilowani mieszkańców, czy był by to mord, czy spraiwedliwość.

Ładne podziękowanie... Nie można stawiać pod jedną ścianką winnych i niewinnych. Masz dobrego kandydata do władzy, czy sam poprowadzisz? Ale na barbarzyńców nie głosujemy.

Portret użytkownika Endymion

"Ale na barbarzyńców nie

"Ale na barbarzyńców nie głosujemy." a głosuj Sobie na kogo chcesz, ja mam prosty program: "GILOTYNA+", jak Twój łeb poleci przypadkowo, to będzie to błąd statystyczny. Kilkaset tysięc głów musi w Polsce odpaść, aby cokolwiek zmieniło się. Rozumiesz to??? Czy mam  Ci cyrylicą napisać? Moim zdaniem jesteś emerytowaną nauczycielką ruskiego w liceum. 

DIVI LESCHI GENUS AMO 

Strony

Skomentuj