Odkryto, że krokodyle mają zdolność do partenogenezy

Kategorie: 

Źródło: Pixabay.com

Krokodyle, należące do najstarszych gatunków na Ziemi, nadal zaskakują naukowców swoimi unikalnymi cechami. Najnowsze badania wykazały, że krokodyle mają zdolność do "niepokalanego poczęcia", co oznacza, że mogą rodzić potomstwo bez udziału męskiej komórki rozrodczej. To pierwsze takie odkrycie w świecie nauki.

 

Zespół naukowców z University of Florida prowadził badania na populacji krokodyli amerykańskich w Rezerwacie Narodowym Everglades. W trakcie swojej pracy odkryli, że kilka samic miało potomstwo, mimo braku kontaktu z samcami. Badacze stwierdzili, że te samice zastosowały proces zwany partenogenezą.

 

Partenogeneza to proces, w którym jajo rozwija się bez zapłodnienia przez męską komórkę płciową. Jajo aktywuje swoje geny, inicjując proces rozwoju zarodka. W wyniku tego procesu powstaje potomstwo, które zawiera wyłącznie geny matki.

 

To odkrycie może mieć znaczne konsekwencje dla zrozumienia populacji krokodyli. Partenogeneza może stanowić mechanizm przetrwania dla samic krokodyli w warunkach, w których samce są rzadkością lub nie występują. Może to być również kluczowe dla zachowania unikalnych cech genetycznych, które mogłyby zostać utracone w procesie krzyżowania się z innymi osobnikami.

 

Odkrycie tego fenomenu u krokodyli dodaje nowy wymiar do naszego zrozumienia strategii reprodukcyjnych w naturze. Nie tylko ukazuje zdumiewającą zdolność adaptacyjną krokodyli, ale również rzuca nowe światło na procesy genetyczne stojące za partenogenezą.

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika axell69

Biblijny podstęp w tym

Biblijny podstęp w tym artykule  , niepokalane poczęcie występuje  jedynie w  czytance dla debibli

i cóż  my niewiatrołomni mamy z tym  zrobić  ??

oszczać mozemy  i szybko wywalić z pamięci 

Jednak pamietamy  zapytanie Medium do Admina   ,w którym Medium zapytała  wprost  o które lewactwo chodzi -   Admin odpowiedział ,ze o te trzecie  ....dobre ale nie wesołe 

To całe ZnZ (Zło na temat Zła)  ma w dupoie co  myślicie  , jemu,Adminowi lub Adminowi 3 , tylko o dobrostan    śmiga we głowie . co Nie  Adminie  ??

"Płaskoziemcy łączą wysiłki  na całej kuli  Ziemskiej"  - znalezione w sieci xD

Skomentuj