Henry Kissinger: Stulecie Kontrowersyjnego Globalnego Stratega

Kategorie: 

Źródło: ZmianynaZiemi

Henry Kissinger, urodzony 27 maja 1923 roku, stał się jedną z najbardziej wpływowych postaci w polityce światowej przez ostatnie sto lat. Ten kontrowersyjny strateg polityczny jest często postrzegany jako zimnowojenny twardogłowy polityk, niekiedy krytykowany za swoje decyzje, ale równocześnie doceniany za swoje niezaprzeczalne umiejętności dyplomatyczne i strategiczne. W jego setne urodziny, przyjrzyjmy się, co osiągnął i jak wpłynął na świat.

 

Urodzony w Niemczech jako Heinz Alfred Kissinger, Henry emigrował do Stanów Zjednoczonych w 1938 roku w obliczu narastającego nazizmu. Po zaciętym okresie nauki, Kissinger został naturalizowanym obywatelem USA w 1943 roku i wstąpił do armii, gdzie zasłynął dzięki swoim umiejętnościom analitycznym.

Po II wojnie światowej Kissinger wrócił do nauki i zdobył tytuł doktora na Uniwersytecie Harvard. Jego praca akademicka skupiała się na polityce międzynarodowej, a jego reputacja jako eksperta w tej dziedzinie szybko rosła.

 

Kissinger rozpoczął swoją polityczną karierę na poważnie podczas prezydentury Richarda Nixona, kiedy to został mianowany doradcą ds. bezpieczeństwa narodowego w 1969 roku. W latach 1973-1977 pełnił również funkcję sekretarza stanu. To właśnie w tym czasie Henry Kissinger najbardziej wpłynął na kształtowanie polityki międzynarodowej.

 

Jego najbardziej znanym osiągnięciem jest zapewne negocjowanie porozumienia pokojowego, które zakończyło wojnę w Wietnamie i za które otrzymał Pokojową Nagrodę Nobla w 1973 roku. Ta nagroda była jednak kontrowersyjna, a niektórzy krytykowali Kissingera za strategię "pokojowego bombardowania" w Kambodży.

 

Jednak jednym z najbardziej wpływowych działań Kissingera było odprężenie stosunków między Stanami Zjednoczonymi a Chinami. Znany jest z historycznej podróży do Chin w 1972 roku, która otworzyła drogę do normalizacji relacji między tymi dwoma mocarstwami. Kissinger jest również znany z roli, jaką odegrał w negocjacjach na Bliskim Wschodzie, które doprowadziły do zawarcia porozumienia z Camp David między Egiptem a Izraelem.

 

Nieodłącznie z KIssingerem kojarzy się pewien byt polityczny stanowiący swego rodzaju konkurencję dla Klubu Bilderberg. Chodzi o Komisję Trójstronną. Jest to prywatna organizacja, która została założona w 1973 roku przez Davida Rockefellera, ówczesnego szefa Chase Manhattan Bank. Jej celem jest promowanie bliższej współpracy między Ameryką Północną, Europą Zachodnią i Japonią.

Henry Kissinger, choć nie był jednym z założycieli Komisji Trójstronnej, był ściśle związany z jej działalnością. Jako wpływowy polityk i dyplomata, był często zapraszany na spotkania tej organizacji. Jego wizja globalizacji i międzynarodowej polityki była zgodna z celem Komisji, czyli promowaniem globalnej współpracy i stabilności.

 

Kissinger, jako doradca ds. bezpieczeństwa narodowego i sekretarz stanu, często konsultował swoje decyzje z Komisją Trójstronną, zwłaszcza te dotyczące stosunków międzynarodowych. Jego wpływy i kontakty w Komisji Trójstronnej pomogły mu utrzymać wpływ na politykę światową, nawet po zakończeniu oficjalnej kariery politycznej.

 

Działalność Henry'ego Kissingera związana z Komisją Trójstronną to część jego szerszych działań na rzecz współpracy międzynarodowej i globalizacji. Jak zawsze, jego działania wywoływały kontrowersje i różne interpretacje, ale nie można zaprzeczyć, że miał duży wpływ na kształtowanie międzynarodowych stosunków politycznych.

Kissinger jest jednak często krytykowany za swoją rolę w kontrowersyjnych momentach historii, takich jak wsparcie dla reżimu Pinocheta w Chile czy interwencja w Timorze Wschodnim. Po zakończeniu kariery publicznej, Kissinger założył firmę doradczą Kissinger Associates i kontynuował wpływanie na politykę światową jako konsultant, pisarz i mówca.

 

Choć kontrowersyjny, nie można zaprzeczyć, że Henry Kissinger miał olbrzymi wpływ na politykę światową w ostatnim stuleciu. Jego decyzje i działania wywołują zarówno pochwały, jak i ostre krytyki. Bez względu na nasze poglądy na jego temat, jest niezaprzeczalne, że sto lat życia Kissingera to sto lat, które na trwałe wpłynęły na historię naszego świata.

Ocena: 

4
Średnio: 4 (1 vote)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika Medium

Henry Kissinger, znany

Henry Kissinger, znany jewrej od zarządznia masonami rządzącymi po świecie, a masońskie wychowanie to i rytuały. Co prawda Henry Kissinger prezentuje swoją żonę, to jednak mało ja w to wierzę. Nie ma on co prawda w swoim horoskopie typowych gejowskich aspektów, ma jednak dość drapieżną emocjonalność.

Znany przede wszystkich ze swoich intelektualnych zalet, które umiejętnie łączą bieżącą orientację z analitycznym systemem myślenia.

Moim skromnym zdaniem właściwości te wynikają nie tylko z powiązania planety Merkury z Saturnem, ale przede wszystkim z miejsca lokalizacji, tj. 7°39' znaku Bliźniąt, czyli dwadasamsie Panny. Saturn daje mu poparcie wpisane w horoskop, więc są efekty.

Chciałam zauważyć, że i my w Polsce mamy swojego mentalnego geniusza z Merkurym w Bliźniętach i w dwadasamsie Panny, na 9°11' Bliźniąt (dwadasamsa to odcinek znaku o długości 2°30' i dzieli każdy znak na dwanaście sektorów). Nie ma on wsparcia Merkurego od Saturna (nie ma jewrejskiej mentalności), ale ma trygon od Urana (!), a więc jego umysł jest szybszy i nie tylko analityczny, ale ma jeszcze większą siłę wglądu.

Ktoś zgadnie, kto to jest? Ceńmy swoich ludzi! To jest Maciej Maciak.

Portret użytkownika axell69

masowany atak  fakenews  - i

masowany atak  fakenews  - i nic  więc  z tego nie wynika , twoje  "bombardowanie" ZnZ    kłamstwami   jest typowe dla szydokatola , czyli obnazanie  waszej skundlonej  wiary . Przepraszam prawdziwych  wierzących , mam nadzieję ze ten psi syn nic z waszą wiarą   wspólnego nie ma 

JEDYNYM sposobem na pokonanie ich jest powrót do egzekwowania prawa naturalnego; Znieść CAŁE ich ustawodawstwo, które wzmacnia i wzbogaca ich, zubażając i zniewalając nas 

Portret użytkownika inzynier magister

ruskie strasznie mocno

ruskie strasznie mocno wczoraj zaatakowały ! Polacy i Ukraincy powinni szybko zbudować fabrykę dronów by ostrzeliwać moskwę i fabryki oraz zakłady ruskich kacapów !!! z pomocą USA na jesień by była już gotowa !

30 MAJ: Rosjanie Próbowali Zniszczyć PATRIOTY RAKIETAMI... nie wyszło | Wojna w Ukrainie Wyjaśniona

https://youtu.be/Rd4REVaDz6U

musimy prosić Jezusa o miłosierdzie byśmy się uratowqali z enwuowskiego zła  i dostali do Nieba !

Ojcem Mieszka był, według niego, Siemomysł, dziadem Lestek, a pradziadem Siemowit. Z pierwszą żoną, Dobrawą, miał Mieszko syna Bolesława i córkę.

Portret użytkownika Groot

Polacy i Ukraincy powinni

Polacy i Ukraincy powinni szybko zbudować fabrykę dronów by ostrzeliwać moskwę

Tobie już całkiem na głowę padło? Ja nie potrzebuję wojny w Polsce. Chcesz napierdalać Ruskich, to jedź na banderland i stamtąd ostrzelaj Moskwę.

ZNAJDZIE SIĘ  KIJ NA BANDEROWSKI RYJ

Nieposłuszeństwo jest prawdziwą podstawą wolności, posłuszni muszą być niewolnicy” – George Orwell.

Portret użytkownika axell69

No proszę  !! Polacy i

No proszę  !! Polacy i Ukraińcy powinni szybko zbudować ??   

A co my mamy do budowania z ukronazistami ??    

Jaki ty przewidywalny jesteś , pracując z ramienia  szydokatolickiego nadajesz same  kłamstwa , które nam Słowianom nie podobają  się , dlatego swoje  prośby  skieruj  do  Poliniaków  katolickich , katole  nie  rozróżniają   prawdy od kłamstwa .

Kościółek   planuje   roszerzenie swoich  wpływów  i budowę  nowych  diecezji  na terenach  zachodniej ukrainy , dlatego  ukry niszczą popów  prawosławnych  , oczyszczają  teren  pod  grubiej  zakreślony plan  który , Watykan oczywiście  zna .

JEDYNYM sposobem na pokonanie ich jest powrót do egzekwowania prawa naturalnego; Znieść CAŁE ich ustawodawstwo, które wzmacnia i wzbogaca ich, zubażając i zniewalając nas 

Portret użytkownika KittySlayer

Podpadł rządzącym parchom w

Podpadł rządzącym parchom w USA za wypowiedż, że "Rosja została sprowokowana" do ataku na banderlandię, zresztą takie samo stwierdzenie wcześniej padło z ust Papieża.

Gdyby to był inny człowiek, to można byłoby go odstrzelić czy
zdyskredytować ale najwyrażnie rządzący w parchoUSA doszli do wniosku, że problem niebawem sam się rozwiąże i to w sposób naturalny - w końcu ma 100 lat, bez roku poza tym wygląda na parcha i aby go odstrzelić musiałby się nieżle zasłużyć i podpaść
swoim pasożytom, bo kilka wypowiedzi to trochę za mało i to tylko takie "szczekanie na wiatr i parcie na szkło".

Tych wypowiedzi nie pasujących do oficjalnej doktryny hegemona było więcej, jak np. natychmiastowe zakończenie wojny i zmuszenie obrzezanego pasożyta i paracha w swetrze z banderlandii aby oficjalnie przekazał/oddał  rosjanom terytorium już zajęte przez Rosję itd

„Veritas est adequatio rei et intellectus”

Portret użytkownika Endymion

Putin to nie Putin, a jakaś

Putin to nie Putin, a jakaś pacynka, mówi co mu każą powiedzieć. 

W moskwie udeżyły w blok mieszkalny jakieś tekturowe drony. 

Od granicy Ukrainy jest prawie 650km! 

"Najnowocześniejsze modele dostępne na rynku osiągają odległość nawet 18 kilometrów" HEHE

Teki hamerykański Predator ma zasięg 1200km i kosztując miliony$, nie jest tekturową zabawką.

"Drony Shahed-136 są własną konstrukcją irańską na bazie mniejszego Shahed-131, używaną przez Iran i szyickie milicje przeciwko celom w Arabii Saudyjskiej, Jemenie i Iraku. Według Iranu mają zasięg aż 2,5 tys. km, co jest jednak nierealne – rzeczywisty zasięg z 40-kilogramową głowicą to maksymalnie 630 km."

Taki Shahed kosztuje 20-50k $

Po co wydawać nawet takie małe pieniądze w porównaniu do Predatora, aby rozbić kilka okien w bloku mieszkalnycm w Moskwie???????????????

Te drony w Moskwie, to były "

tekturowe latawce", za kilka $ kupione na Aliexpress i z podłączonym koktajlem mołotowa, wypuszczone z bloku/dzielnicy obok przez jakiegoś Ukrainca, co tam mieszka i pracuje od lat. 

W bajki i świętego Mikołaja wierzyłem, jak miałem 8lat..

To jest teatrzyk dla naiwnych oglądaczy telaVizora. Oligarchia ukraińska bogaci się, a tam ponoć straszna wojna, w Polsce wojna tylko na Wiejskiej pomiędzy buldogami pod dywanem o władzę na Wiejskiej, a NARÓD biednieje..

JA BYM POWOŁAŁ KOMISJĘ ŚLEDCZĄ DO ZBADANIA ZWIĄZKÓW POLSKICH POLITYKÓW Z USRAELEM, mossad i CIA mogą w Polsce robić to co chcą, ponieważ nagrodę Jobla i i wygrane w totolotka zagwaratowały Wałęsie, a potem inni też tak chcieli!

Mamy swoje Kraby na licencji Koreańskiej, ale kupujemy za miliardy Koreańskie K9 za miliardy. Dodam, że Krab działą w polskim systemie kierowania ogniem Topaz, a K9 NIE!!! PŁASZCZAK, BĘDZIESZ WISIEĆ, ODPOWIESZ ZA TO CO ROBISZ. nie jest to mowa nienawiści, ani antysyjonizm, ani rusofilia, TO JEST GŁOS WK..NEGO NARODU!!!!!!!!!!!!!!!!!! Za grzechy jest kara, a za okradanie Narodu Polskiego jest kara najwyższa..

 

 

DIVI LESCHI GENUS AMO 

Portret użytkownika Endymion

Ja koniec Świata dawno

Ja koniec Świata dawno zaakceptowałem, ale wolałbym patrzeć jak Uny cierpią, zamiast Uny bawiły się nad moim grobem.. jakim grobem? Jak umierasz w samotności i nie masz bogatej rodziny, to już nawet nie zakopią Cię pod płotem cmentarza, teraz zasiłek pogrzebowy starczy tylko na kremację, a prochy wysypią do śmietnika, bo urna umyta przyniesie zysk z kolejnego "klienta" :( 

DIVI LESCHI GENUS AMO 

Portret użytkownika Kwazar

Ten mądry czasami gość

Ten mądry czasami gość,bezpośrednio posługiwał się własnym MÓZGIEM. Mówił o sprawach takimi jakie one w rzeczywistości i istocie swojej, są !  Dlatego jest to KONTROWERSYJNY globalny polityk. ON nie miał NGDY tego mówić co,czasami powiedział Lol Dzisiaj obowiązuje rzeczywistość wypichcoana pieczołowicie, dla GÓWNOZJADÓW ...czyli NAS SZARYCH MAS ...mniam.

Strony

Skomentuj