Szwecja może poszukiwać rosyjskiego okrętu podwodnego, który uległ awarii

Kategorie: 

Szwedzka armia od dawna nie była tak zmobilizowana jak obecnie i przychodzą na myśl czasy Zimnej Wojny. Wojsko w dalszym ciągu przeszukuje swoje wody terytorialne w pobliżu Sztokholmu. Pojawiają się informacje, że poszukiwania mogą dotyczyć rosyjskiego okrętu podwodnego, który uległ awarii.

 

Wieść taką rozpowszechnił szwedzki dziennik Svenska Dagbladet, powołując się na nieokreślone źródło. Według niego, armia miała zostać postawiona w stan gotowości i rozpocząć operację poszukiwawczą zaraz po tym, jak udało się przechwycić sygnały rosyjskiej marynarki wojennej, które wysyłane były do Kaliningradu.

 

Rosyjski okręt podwodny, rzekomo znajdujący się w Archipelagu Sztokholmskim, miałby ulec awarii. Władze Szwecji nie ujawniają jednak żadnych szczegółów i nie komentują żadnych doniesień medialnych. Tymczasem Ministerstwo Obrony Rosji zaprzeczyło, jakoby któryś z ich okrętów podwodnych miał zostać uszkodzony i dokonać naruszenia.

 

Operacja poszukiwawcza trwa w dalszym ciągu a wojska powietrzne i morskie przeszukują wody terytorialne w Archipelagu Sztokholmskim, ponad 40 kilometrów od stolicy Szwecji. Wojskowi do dnia dzisiejszego mówią tylko o "obcej aktywności podwodnej".

 

 

Źródło: Reuters

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen

Komentarze

Portret użytkownika heddon

Jak tu cicho o zmierzchu -

Jak tu cicho o zmierzchu - chciałoby się zacytować tytuł radzieckiego filmu wojennego. Z kremla nie spłynęły jeszcze oficjalne instrukcje, jak reagować na tę informację i zdezorientowane szczekaczki Putina siedzą cicho. tylko niejaki michaił w geście rozpaczy wkleił ni pryczom po raz czterdziesty drugi ten sam tekst co zawsze, że niby Rosja tylko się broni, jak to zwykle Rosja ma w zwyczaju. brawo, tow. michaile, oficer dyżurny w ambasadzie FR uważnie śledzi waszą aktywność w sieci i konsomolska czujność i refleks z pewnością zostanie nagrodzona asygntą na walonki. jutro, gdy już dotrą zatwierdzone centralnie instrukcje jak należy reagować, ten artykuł będzie aż kipiał od piewców i obrońców miłującego pokój baciuszki Putina, ale liczy się tylko ten najczujniejszy, pierwyj w mirie. a reszta obiboków niech uważa, żeby nie dostała zgrzebła do czesania białych niedźwiedzi.

Portret użytkownika X

aby Donskij "tonął" to

aby Donskij "tonął" to musiałby miec dużą dziurę w poszyciu (trzy warstwy tytanu).  W przeciwnym wypadku można się wynurzyć balastem lub na sterach.
Kursk rzeczywiście tonął, bo wybuchła na nim torpeda i nie był w stanie sie wynurzyć balastowo ani na sterach.
 
Dlatego Donskij raczej nie tonie, chyba że podgladał manewry NATO i mu sie czymś oberwało 'niechcący', albo został wykryty, uciekał i trafił na skałę, albo stracił całe zasilanie (reaktor, akumulatory, wsio).
 
To ciekawa sytuacja. Wskazuje raczej, że się przyczaił i testuje sprzęt wykrywający NATO.
I raczej go nie ma na tych płyciznach, bo tam dno z satelity widać.
 
 

Portret użytkownika michail

Rosja tylko się broni przed

Rosja tylko się broni przed ekspansją NATO. Wstąpienie Ukrainy do UE spowodowałoby ograniczenie wpływów Rosji, która nie może być mocarstwem bez Ukrainy. W ciągu ostatnich kilu lat NATO przeprowadziło inwazję w Afganistanie, Iraku, Mali, Libii, oraz szkoli bojowników z Syrii. Ukraina jest strategicznym punktem na mapie dzisiejszej Europy pod względem wpływów Wschodu i Zachodu. Polecam fajny artykuł pozwalający spojrzeć na ten temat z innej strony niż we wszystkich popularnych portalach: http://independenttrader.pl/198,ukraina_-_kto_jest_agresorem_rosja_czy_nato.html

Skomentuj

Filtered HTML

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd><img><h5>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
  • Emotki będą zastępowane odpowiednimi ikonami.
  • Możesz cytować inne posty osadzając je w tagach [quote]

Plain text

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
CAPTCHA
To pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem, aby zabezpieczyć witrynę przed spamem