Gigantyczne drapacze chmur w Nowym Jorku powodują, że miasto się zapada co grozi powodzią

Kategorie: 

Źródło: ZmianynaZiemi

Nowy Jork, znany ze swojego oszałamiającego krajobrazu pełnego drapaczy chmur, stoi w obliczu nieoczekiwanego problemu. Według badań przeprowadzonych przez US Geological Survey, ciężar nieruchomości w Nowym Jorku, oszacowany na około 770 milionów ton, powoduje stopniowe opadanie miasta o jeden do dwóch milimetrów rocznie. Zjawisko to, nazywane subsydencją, stawia miasto w obliczu potencjalnie katastrofalnego ryzyka powodzi.

 

Niektóre obszary miasta, takie jak Brooklyn, Queens i Dolny Manhattan, są podatne na jeszcze szybszy spadek poziomu terenu, co zwiększa ryzyko ekstremalnych zjawisk pogodowych. Geolog Tom Parsons ostrzega, że zagrożenie wzrostem poziomu morza w Nowym Jorku jest trzy do czterech razy większe niż średnia dla atlantyckiego wybrzeża Ameryki Północnej.

"Miasto, które nigdy nie śpi, musi teraz zmierzyć się z rzeczywistością: jesteśmy bardziej narażeni na ryzyko powodzi niż kiedykolwiek wcześniej", mówi Parsons.

Powodzie zagrażają nie tylko ludziom, ale także nieruchomościom. Coraz częstsze zalanie fundamentów przez słoną wodę morską może prowadzić do korozji stali zbrojeniowej i osłabienia betonu, co zagraża strukturalnej stabilności budynków. Mimo to, deweloperzy nie wydają się brać pod uwagę tych nowych zagrożeń podczas projektowania nowych budynków.

Alarmujące ostrzeżenie NOAA (National Oceanic and Atmospheric Administration) z lutego 2022 r. przewiduje, że poziom mórz w USA wzrośnie bardziej w ciągu najbliższych 30 lat niż w całym ostatnim stuleciu. To prognoza, która stawia nadmorskie miasta, takie jak Nowy Jork i Miami, na czele listy miejsc narażonych na zagrożenie powodziowe.

"Musimy przemyśleć, jak budujemy nasze miasta i jak możemy je chronić przed klęskami żywiołowymi", podkreśla Parsons.

Historia pokazuje, że zagrożenie powodziowe to nie jest nowość dla obszarów metropolitalnych na wybrzeżu. W 2017 roku huragan Harvey spowodował poważne powodzie w Houston, a w 2012 roku huragan Sandy zniszczył część Nowego Jorku, zmuszając do ewakuacji ponad 375 000 mieszkańców. Eksperci zalecają zintensyfikowanie działań mających na celu wzmocnienie infrastruktury, w tym budowę barier ochronnych, oraz rewizję przepisów budowlanych i wymagań dla deweloperów.

Ocena: 

1
Średnio: 1 (1 vote)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika who

Milimetr rocznie, centymetr

Milimetr rocznie, centymetr na dekadę, 10 centymetrów na 100 lat.

Opizgają sobie Nowy Jork murkiem wysokim na cegłę (25cm x 12cm x 6,5cm) i mają spokój na 120 lat i hulaj dusza!

A jak nie umieją to im Błaszczak dorzyci projekt w zamian za jakiego himarsa czy inną rakietę. (My mamy płot przeciw dzikom, białorusinom i uchodźcom z krajów 17 Świata, to umiemy w takie rzeczy).

czary mary....

Portret użytkownika Tomek Nalewka

A niech się rozpadnie to

A niech się rozpadnie to siedlisko wszelkiego dziadostwa, cała zgnilizna zachodnia to paskudne bagno przestanie istnieć. I przestanie w końcu wpierdalać się do innych krajów. Murzyny już ich tam dojadą. A poloczki siedzom przed ołtarzykami wielgachnymi i słuchają syfu z telewizji, co dziennie kurwa jak jakieś kułwa ćpuny ekranowe. I jeszcze utrzymują całe te celebryckie dziadostwo, a tamci koks ćpają i śmieją się poloczkom w ryj.

Portret użytkownika syriues

Oby się zapadl pier... dalsza

Oby się zapadl pier... dalsza czesc  babilonu.tylko przenoszą ta nazwę, a chodzi zupelnoe o coś innego.o zwyczajnego erebus w kształcie ósemki. Wuhan nowy jork ukraina ,moze cherson jako środek. Teoria matrixa ,a teraz czas na Johna wicka. Patrzcie co pokazuja nam w tych filmach,teraz będzie jak w filmie Johna wicka

"Płaskoziemcy łączą wysiłki  na całej kuli  Ziemskiej"  - znalezione w sieci xD

Portret użytkownika Endymion

Coś opada, a coś rośnie.

Coś opada, a coś rośnie. Chyba normalne w fizyce. Moim zdaniem artykuł mimowolnie podważa efekt podnoszenia morza przez głobalne ocipienie. Manhatan zapadnie się, a w Jastarni zmiejszy się szerokość plaży o 38,24cm. Pytanie jest zasadnicze, kto z USA odpowie za to, że mój wózek z hot-dogami porwało morze??????????

DIVI LESCHI GENUS AMO 

Portret użytkownika Star lord

Chyba masz małe pojęcie o

Chyba masz małe pojęcie o fizyce. Tu działa pewna siła. Ciężar zabudowań oddziaływuje na grunt pod wpływem grawitacji. Nie wiesz z czego zakłada się podłoże. W tym wypadku może występować zjawisko ściśliwości materiału, więc nic nie musi się podnosić. Tak więc Twój dziadek może wrócić do kościoła.

Portret użytkownika who

Endymion zapytał:

Endymion zapytał:

Pytanie jest zasadnicze, kto z USA odpowie za to, że mój wózek z hot-dogami porwało morze??????????

Chłopu wózek porwało, szuka odpowiedzi a Ty piszesz o pewnych siłach... eh. Tyle to wszyscy wiedzą. Bez twojej fizyki.

czary mary....

Portret użytkownika Endymion

Dziekuję za zrozumienie, ten

Dziekuję za zrozumienie, ten wózek z hot-dogami był w mojej rodzinie 478lat, cała rodzina z tego żyła przez wieki, wychowaliśmy nowe pokolenia konsumentów hot-dog żerców. A to od tak, cały dobytek morze zabrało Sad

Bieda w rodzinie, jakieś 100 osób i 3 pokolenia żyliśmy z tego. Za Tuska to było dobrze, przyjechał Niemiec nad morze, syn kuzyna mojejgo dziadka z nożem biegał po plaży, nie musiał wołać "lodym lody, a jeśliś głupi, niech Ci baba loda kupi", tam do wózka z hot-dogami stała kolejka wystraszonych Niemców, co to za sztukę płacili 100Euro, a niektórzy byli tak wystraszeni, że brali nawet dwa.. piękne czasy,, a tutaj Manhatan tonie, a co mnie to interesuje, jak mi wózek z hot-dogami utonął? Potem już oni nie mieli nawet DM, za nowe BMW, czy tam innego Mercedesa dawałem 3 hot-dogi + jeden gratis, takie te kuny przebiegłe, że kradły potem ketchup i musztardę, do tego!!!!!!!!

Wyznaję zasadę, że polska parówka więcej warta od mercedesa, a ketchup cenniejszy od życia. 

Niemcy niestety nie potrafią uszanować zasad panujących w Polsce, więc kilka merccedesów sprzedałem aby opłacić uciekinierów z Azow, dostali kilka BMW, wyszkolenie w śpiewaniu "Polen uber alles" i zostali rzuceni na front ideologiczny do Niemiec. Po GPS widzę, że auta są już w Turcji, moi żołnierze są najemnikami w Syrii, chciałem dobrze, ale nie wyszło.. Już tutaj nic ode mnie nie zależy Sad Próbowałem inaczej żyć, zmienić profil działalności, a ja tylko potrafię kupować hot-dogi w żabce i sprzedawać ze 100.000% marżą Wink

 

Pytam! Kto mi odda za zatopienie rodzinnego biznesu?????????????????

2.387.242.423zł zaspokoi mnie z budrzetu Dziedzistwa Kutrury polskiej :)))))))))))))

DIVI LESCHI GENUS AMO 

Portret użytkownika Medium

Wyznaję zasadę, że polska

Wyznaję zasadę, że polska parówka więcej warta od mercedesa, a ketchup cenniejszy od życia. 

Nie ma już polskich parówek, wszystkie są na zachodnich recepturach. Dawniej parówki opływały tłuszczem, a dziś trzeba je majonezem okładać, bo sama chuda soja. 

Portret użytkownika axell69

Dlatego   jest jak jest, w

Dlatego   jest jak jest, w krajach durnego  zachodu i w Polsce , w poniedziałek  tekst  że    ocena podnosi się  u wybrzeży  USA  a  w sobotę  że usa zapada się bo blokowisko pobudowali  za wysokie  , admin ma  nas w dupie  klepie swoje klikbayty  , ktoś inny  wychwala jakiegoś Maciaka   którego powinno  pogonić w pizdu z Polski  za to   że gdy był czas pandemi  i szczepień  on Ani razu nie wspomniał   , nie burknął pod nosem  że  coś tu cuchnie  i dlatego mam zdanie jakie mam , inny debil   ogłasza    rycinę z  szydowskiej bibli   Królem Jogginem Polski   a wiekszość mu przyklaskuje  , mozna sie  bawić ??!!  no można   i   kutasy bawią się   w najlepsze kosztem zwykłego  człowieka  zapracowanego  który nigdy  nie zrozumie  ze jest w dupę walony , Trolli , ci u nas pod dostakiem i  pies ich je^^ł    przyjdzie czas  i one  parszywe psy pustynne zostaną  podliczone , Ten czas   jest już  za rogiem 

"Płaskoziemcy łączą wysiłki  na całej kuli  Ziemskiej"  - znalezione w sieci xD

Portret użytkownika Medium

ktoś inny  wychwala jakiegoś

ktoś inny  wychwala jakiegoś Maciaka   którego powinno  pogonić w pizdu z Polski  za to   że gdy był czas pandemi  i szczepień  on Ani razu nie wspomniał   , nie burknął pod nosem  że  coś tu cuchnie  i dlatego mam zdanie jakie mam

Nie mówił? A to ciekawe. Pamiętasz pana Borsa, którego zapraszał do swego studia? To pan Bors go nie posłuchał.

Napiszę dosadniej: że niektórych drani sumienie ruszyło i puścili parę, to nie znaczy, że nie karmią się z karmnika kolaborantów.

Strony

Skomentuj