Liczne loty w Europie odwołane z powodu wybuchu wulkanu Etna

Kategorie: 

Źródło: ZmianynaZiemi

Ostatnio Europę spotkała seria katastrofalnych wydarzeń, które wpłynęły na europejską branżę turystyczną. Wulkan Etna, majestatyczny i niebezpieczny gigant na Sycylii, wciąż stanowi zagrożenie po niedawnym wybuchu, który doprowadził do odwołania lotów w całej Europie. Sytuację pogarsza powódź we Włoszech oraz masowe strajki w wielu krajach europejskich.

 

Etna, najaktywniejszy wulkan w Europie, wprowadził swoją moc do pełnego wykorzystania w ostatnią niedzielę. Gwałtowny wybuch spowodował deszcz popiołu, który pokrył duży obszar Sycylii. Wynikiem tego były liczne problemy, w tym zamknięcie lotniska w Katanii i odwołanie lotów wielu europejskich linii lotniczych.

 

Włoski Narodowy Instytut Geofizyki i Wulkanologii zalecił podróżnym, aby sprawdzali status swojego lotu przed odlotem, ponieważ wiele lotów zostało odwołanych lub przekierowanych na inne lotniska z powodu erupcji. Tym samym zakłócono plany wielu podróżnych, zarówno biznesowych, jak i turystycznych.

 

Na tę serię niefortunnych zdarzeń nakłada się powódź we Włoszech. Szereg dróg i mostów zostało zniszczonych przez powódź, utrudniając poruszanie się po kraju. Wiele hoteli i kurortów, zwłaszcza te położone w strefie powodziowej, doświadczyło anulowania rezerwacji, co przyczyniło się do dalszego pogorszenia sytuacji w sektorze turystycznym.

 

Na dodatek, masowe strajki w kilku krajach europejskich doprowadziły do jeszcze większych zakłóceń. Strajki na lotniskach i dworcach kolejowych spowodowały dodatkowe opóźnienia i odwołania lotów, utrudniając podróżowanie po Europie. Zamknięcie wielu hoteli i restauracji na skutek strajków dodatkowo pogorszyło warunki dla turystów.

 

Europejska branża turystyczna przeżywa kolejne ciężkie czasy. Wybuch Etny, powodzie we Włoszech oraz masowe strajki doprowadziły do odwołania lotów wielu linii lotniczych, co utrudnia przemieszczanie się turystów po Europie. Pomimo tych wyzwań, eksperci są optymistyczni, wierząc, że branża turystyczna jest na tyle silna, aby poradzić sobie z tymi problemami i kontynuować swój rozwój.

Ocena: 

2
Średnio: 1.5 (2 votes)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika Eljasz

KOPUŁY Są FAKTEM

KOPUŁY Są FAKTEM

https://geekweek.interia.pl/lifestyle/news-uchwycil-obiekt-z-niewiarygodnej-odleglosci-malo-kto-wierzyl,nId,6797744

"Sfotografował wysokościowiec z gołoborza na Łysej Górze w Górach
Świętokrzyskich. To odległość 152,1 kilometra"

"wały" których jest 5  to ściany kopuł 153/5 =30 km (średnica 60) są
ułożone do góry gdyż ziemia jest wklęsła. w pewnych warunkach dochodzi
do dobrej przeźroczystości i odbicia się zewnętrznego obrazu z kopuły.
takie zjawisko również występuje w rejonie włochy - francja na morzu
śródziemnym. można przypuszczać, że środek wszystkich  kopuł
społeczności polski jest w rejonie gór świętokrzyskich. najstarsze góry.

 

 

Portret użytkownika Lucek Wąchozlewski

Niech sie cieszą makaroniarze

Niech sie cieszą makaroniarze, że Etna tak tylko po troszku pierdzi dzięki temu od tysięcy lat porządnie nie wybuchła, bo jakby tak było, to wymieciona Sycylia a może i połowa Europy - swoją drogą przydałby się jakiś potężny kataklizm dla Europy, może więcej ludzi przebudziłoby się z letargu, ale Wlochów lubię jakoś genetycznie, szkoda by mi było, wolałbym jakby yelowstone pierdykło...

Lucek Wąchozlewski

Portret użytkownika Endymion

"Nie rozerwaniu na pół tylko

"Nie rozerwaniu na pół tylko zalaniu przez wodę", zależy jak patrzeć, ja piszę z perpektywy patrzenia na mapę i but będzie rozerwany, a że przez wodę, to chyba oczywiste. Przyznam się, że ten obraz namalował mi w głowie Klimuszko. Woda zaleje Szcecin i Gdańsk, ale do mnie nie dotrze. 

Zastanawia nie jednak skąd tyle wody będzie, w Morzu Śródziemnym są zalane antyczne miasta na głębokości 20m. Wtedy oże jeszcze można było to zwalić na topniejącą nadal śnieżną kulę, jaką geolodzy nazywają Ziemię w okresie zlodowacenia, a teraz???????????????

Nijak nie potrafię tego połączyć z moją wiedzą i logiką! Atomówka jak udeży w basen śródziemnomorski, to zrobi krótkotrwałe tsunami, fala wezbrze, zaleje i woda powróci do swego stanu sprzed. NaukoFce od globalnego ocipienia też nie są w stanie udowodnić rozerwania buta włoskiego, Holandia i Żuławy Wiślane, jeszcze w to mogę uwierzyć.

SKĄD TYLE WODY?!?!?! Moim zdaniem żyjemy pod kopułą, a nad nią jest woda, atomówką walnęli, zrobili dziurę i był potop. Może to brzmi jak SF, ale ja od ponad 20 lat poszukiwań nie potrafię znaleźć bardziej racjonalnego wytłumaczenia..

 

 

 

DIVI LESCHI GENUS AMO 

Skomentuj