Rosyjski AvtoVAZ zamiast Łady Nivy 2 będzie produkować różne drony

Kategorie: 

Źródło: Pixabay.com

Fabrykę zaczęto budować dziesięć lat temu. AvtoVAZ sprzedał niedokończoną fabrykę JV Systems w specjalnej strefie ekonomicznej Togliatti. Nowym właścicielem została firma Togliatti Invest LLC, zarejestrowana w Togliatti 24 marca 2023 roku.

 

 

Budowa zakładu rozpoczęła się w 2013 roku, ale ze względu na problemy z wykonawcą i finansowaniem na tle sankcji, projekt został wstrzymany jeszcze w 2015 roku. W tym przedsiębiorstwie General Motors zamierzał produkować nadwozia do nowej generacji Chevroleta Niva. Ale projekt został odwołany po opuszczeniu Rosji przez General Motors.

 

Niedokończona fabryka do spawania karoserii dla zaktualizowanego Chevroleta Nivy była wcześniej własnością spółki joint venture GM-AvtoVAZ (GM-AvtoVAZ CJSC), która produkuje SUV-a tego modelu od 2002 roku. AvtoVAZ odkupił 50% udziałów od General Motors w 2019 roku i zmienił nazwę firmy JSC Lada West Togliatti. W 2021 roku produkcja Łady Niva Travel została przeniesiona do głównej siedziby AvtoVAZ.

 

Zamiast Łady Nivy 2 będą tam produkowane różne drony. AvtoVAZ pozbył się niedokończonej fabryki. Ilya Pronin (90%), który kieruje centrum naukowo - edukacyjnym Birjucz założonym przez grupę EFKO, oraz Olga Gudkowa (10%) zostali współwłaścicielami firmy - kupującego.

 

Wcześniej okazało się, że struktura EFKO - Transport of the Future LLC pozyskała powierzchnię ponad 40 km kwadratowych w SSE Togliatti na budowę zakładu produkcji bezzałogowych systemów latających (BSP). Planowane jest wydanie siedmiu modyfikacji UAV i ich komponentów. Inwestycje w nowe przedsiębiorstwo w ciągu trzech lat mogą przekroczyć 6 miliardów rubli.

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: tallinn
Portret użytkownika tallinn

Legendarny redaktor portali zmianynaziemi.pl oraz innemedium.pl znany ze swojego niekonwencjonalnego podejścia do poszukiwania tematów kontrowersyjnych i tajemniczych. Dodatkowo jest on wydawcą portali estonczycy.pl oraz tylkoprzyroda.pl gdzie realizuje swoje pasje związane z eksploracją wiadomości ze świata zwierząt


Komentarze

Portret użytkownika axell69

Miedwiediew opisał

Miedwiediew opisał scenariusze zniknięcia Ukrainy

25.05.2023 - 21:49

Miedwiediew opisał scenariusze zniknięcia Ukrainy |  rosyjska wiosna

Wiceprzewodniczący Rady Bezpieczeństwa FR Dmitrij Miedwiediew opowiedział, jak Ukraina może zniknąć.

„Ostatnio pisałem, dlaczego Ukraina zniknie.

Nadszedł czas, aby powiedzieć, jak zniknie Ukraina i jakie jest ryzyko ponownego konfliktu w Europie i na świecie. 

Będzie to zależało od tego, jaką drogą potoczy się proces rozpadu tego ginącego państwa w wyniku przegranego konfliktu zbrojnego. Jest ich dwóch.

Albo ścieżka stosunkowo powolnej erozji państwowości ukraińskiej wraz ze stopniową utratą pozostałych elementów suwerenności państwowej.

Albo drogą jego błyskawicznego upadku z równoczesnym unicestwieniem wszelkich przejawów państwowości. W każdym razie po takim załamaniu prawdopodobne są trzy scenariusze.

Pierwszy.Zachodnie regiony Ukrainy przechodzą pod kontrolę szeregu państw UE z późniejszym „Anschlussem” tych ziem przez państwa-odbiorców. Jednocześnie zachowane zostanie pewne „niczyje” terytorium ukraińskie, wciśnięte między Rosję a ziemie, które znalazły się pod zwierzchnictwem szeregu krajów europejskich. Pozostały obszar bez właściciela ogłasza swoją sukcesję z byłej Ukrainy, swoją międzynarodową osobowość prawną i zamiar zwrotu utraconych ziem wszelkimi sposobami. Oczywiście, mając na myśli tylko te ziemie, które stały się częścią Rosji. Jednocześnie ta „nowa” Ukraina od razu deklaruje chęć przystąpienia do Unii Europejskiej i NATO, co następuje w perspektywie średnioterminowej. Konflikt zbrojny wznawia się po krótkim czasie, zamieniając się w permanentny,

Drugi. Ukraina znika po zakończeniu NWO w procesie jej podziału między Rosję i szereg państw UE. Rząd Ukrainy formuje się na uchodźstwie w jednym z krajów europejskich. Konflikt kończy się z rozsądnymi gwarancjami jego niepodejmowania w najbliższej przyszłości, ale z zachowaniem terrorystycznej działalności nazistów ukraińskich, którzy zostaną rozproszeni na terytorium państw UE, które otrzymały ziemie zachodnioukraińskie. Ryzyko wznowienia pełnoprawnego konfliktu lub jego eskalacji w wojnę światową można w tym przypadku uznać za umiarkowane.

Trzeci. Dzieje się to samo, co w pierwszym przypadku, ale z przeciwnym znakiem. Zachodnie ziemie Ukrainy dołączają do szeregu krajów UE. Ludność centralnej i niektórych innych bezwłasnościowych regionów Ukrainy w ramach art. 1 Karty Narodów Zjednoczonych natychmiast deklaruje samostanowienie poprzez przystąpienie do Federacji Rosyjskiej. Jego prośba zostaje spełniona, a konflikt kończy się z wystarczającymi gwarancjami, że nie powtórzy się na dłuższą metę.

Po prostu nie ma innych opcji. I to jest już jasne dla wszystkich, nawet jeśli komuś na Zachodzie nieprzyjemnie jest się do tego przyznać.

Możemy tymczasowo zadowolić się drugą opcją, ale potrzebujemy trzeciej.

https://rusvesna.su/news/1685040570

"Płaskoziemcy łączą wysiłki  na całej kuli  Ziemskiej"  - znalezione w sieci xD

Portret użytkownika syriues

Taki byl plan into nie jego

Taki byl plan into nie jego.medwiediew za duzo gada ibwyjawia t9 co ma sie stać. Ten plan ukraina, to jest poprostu plan środka. Ta energie ktora się tam scentralizowala musi byc przez kogoś przejęta. Kogos kto ma to cos.a wiec znow Żydzi. Ukraina bedzie w Polsce, a reszta to kto wie.podziela i zjedza,a srodek zostawia na koniec gdybizrael zniknie z bliskiego wschodu

Portret użytkownika Kwazar

"Gen. Skrzypczak przewiduje

"Gen. Skrzypczak przewiduje zamach stanu na Białorusi" Ja zaś się pytam do czego i komu są potrzebne wypowiedzi takiego Klauna ?  No i przy okazji zgłaszam żal osobisty,że jak ja coś powiem to DEBIL jestem A taki DEBIL gada wiąż i wygłasza, a nie jest DEBILEM ?

Portret użytkownika Kwazar

Otóż, jest to NIEPRAWDA !

Otóż, jest to NIEPRAWDA ! AvtoVAZ będzie produkował nadal Ładę Nivę 2 i...... bo, są moce przerobowe (pieniądze,surowce i energia) Będzie produkować różne drony ! No i po jakiego ch... się tak produkować ? Jak się kompletnie tematu nie ogarnia (albo się ogarnia ale sie kłamie ?)  Oto cały czas właśne chodzi, że ta "upadająca" Rosja zanim upadnie, to ten cały tzw "zachód" prędzej ducha wyzionie i sraczki dostanie w niemocy kłamstw pokręconych.Nawet węgla w celu powstrzymania niestrawności kłamstw i przekrętów już mudawno zabraknie !!! Po co to wszystko się dzieje ? Lepsza najgorsza prawda niż najfajniejsze kłamstwo !!! 

Portret użytkownika spokoluz

Jedż i zablokuj - po ch.j sie

Jedż i zablokuj - po ch.j sie udzielasz skrobaniem , że trzeba - pojedź i zrób to . Jak nie pojedziesz to możesz już szukać kwaterki w Rzymie. Komu oprócz ciebie to przeszkadza ? Aaaa - kuńkoundart się skuńczy i kasiory zero - rozumiem Smile

Słowian dobrej woli jest więcej - Słowiański WIEC, Słowiański ZEW , Słowiańsk DUCH , Słowiańska KREW - na pohybę .......

Skomentuj