Rosyjski Korpus Ochotniczy rozpoczął specjalną operację wojskową w Rosji

Kategorie: 

Źródło: Kadr z Youtube

Rosyjscy partyzanci rozpoczęli operację, która ich zdaniem ma doprowadzić do wyzwolenia Rosji. Wolontariusze działających na Ukrainie jednostek wojskowych z Legionu "Wolność Rosji" i "Rosyjskiego Korpusu Ochotniczego" oświadczyli, że operacja "wyzwolenia obwodu biełgorodzkiego kraju agresora, rozpoczęła się". Zaatakowano między innymi siedzibę FSB w mieście Biełgorod. Atak zszokował władze i mieszkańców, którzy masowo ewakuują się zmiasta oddalonego tylko o kilkadziesiąt kilometrów od Ukrainy. Obie formacje ogłosiły w poniedziałek, że wyzwalają pierwsze rosyjskie miejscowości przy granicy z Ukrainą w obwodzie biełgorodzkim, czyli na terenie Federacji Rosyjskiej.

 

 

Rosyjski Korpus Ochotniczy to jedna z formacji paramilitarnych skupiających Rosjan, którzy zdecydowali się wesprzeć Ukrainę podczas rosyjskiej agresji na ten kraj w 2022 roku. Korpus został utworzony w 2022 roku, po rozpoczęciu pełnoskalowej inwazji Rosji na Ukrainę. Jest to jedna z trzech organizacji zrzeszających Rosjan walczących przeciwko "wojskom Putina" na Ukrainie, obok Legionu "Wolność Rosji" i Narodowej Armii Republikańskiej. Członkowie Rosyjskiego Korpusu Ochotniczego nie są rekrutowani z jeńców lub dezerterów, ale z emigrantów mieszkających zarówno na Ukrainie, jak i w innych krajach.

 

31 sierpnia zeszłego roku wszystkie trzy wymienione jednostki rosyjskie podpisały tzw. deklarację irpińską, w której potwierdziły koordynację działań przeciwko rosyjskim władzom i utworzyły wspólne centrum polityczne. Na czele ugrupowania stanął Ilja Ponomariow. Zdecydowano, że wszystkie organizacje zachowają swoje symbole, jednak będą wspólnie reprezentowane pod biało-niebiesko-białą flagą.

 

Członkowie Korpusu wyznają poglądy skupione wokół prawicy i uważają się za konserwatystów i tradycjonalistów. Uważają, że władzę w Federacji Rosyjskiej stanowią "terroryści" i uznają niemożność oraz niedopuszczalność prowadzenia z nimi negocjacji. Ich celem jest ochrona i odbudowa integralności terytorialnej Ukrainy w granicach z 1991 roku oraz obalenie "reżimu panującego w Federacji Rosyjskiej". Wśród środków do osiągnięcia tych celów wymieniają organizację międzynarodowego trybunału przeciwko wszystkim zaangażowanym w rozpętanie, prowadzenie i wspieranie agresywnej wojny przeciwko Ukrainie, odmowę uznania aneksji terytoriów zajętych przez wojska rosyjskie podczas wojen agresywnych, całkowitą reformę ustroju państwowego FR, oraz uznanie i przestrzeganie praw do samostanowienia narodów zamieszkujących FR.

Symbolem jednostki jest biało-czarny symbol tarczy z szewronem na której znajduje się miecz. Żołnierze formacji aktywnie korzystają zatem z symboli Rosyjskiej Armii Wyzwoleńczej, organizacji wojskowej, która w trakcie II wojny światowej kolaborowała z III Rzeszą. To bardzo wygodne dla reżimu z Moskwy, który od początku tej wojny twierdzi, że jej celem jest "denzyfikacja" banderowskiej Ukrainy.

 

Trudno powiedzieć na ile poważna jest ta operacja wojskowa i kto właściwie tym zarządza. Możliwości sa dwie - albo to akcja ukraińskich służb SBU, albo celowa Fałszywa Flaga FSB aby wykorzystać to propagandowo w Rosji.

Ocena: 

5
Średnio: 5 (3 votes)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika Marzenka Dajesz

Co do tych materiałów które

Co do tych materiałów które promujesz, czy to taka ma być prawda dla polaka, jakiś "ciemnowidz" , czy teraz mamy się sugerowac zdaniem jakichś "jasnowidzów" którzy dostają informacje, huj wie skąd, może nawet od istot demonicznych, bo nie wiadomo co takim medium kieruje. Ja wiem że pan jasnowidz to ma jednak łepetynę na karku i jest dobrym analitykiem, nie jest gupi chłop po prostu, i sporo wie.

Portret użytkownika Milka Staje

Ale jaja, to ci rosjanie

Ale jaja, to ci rosjanie przyłączyli się do amerykańców w walce przeciwko rosji, tak jak kiedyś ukropiteki przyłączyli sie do adolfa hitlera w walce z polokami. Ale to nie som zdrajcy ale bohatyrowie, świat już tak odleciał, że normalnie mamy kosmos i czarne dziury na ziemi.

Poloku cimnioku telewizyjny prosimy o minusiki.

Portret użytkownika spokoluz

Przecież w II wś były

Przecież w II wś były oddziały SS złożone z ruskich ochotników  jak i litewskich , ukrainskich , estońskich , rumuuńskich , węgireskich itd... prawie cała europa tam pomagała oprócz rdzennych Lechów - ślunsk pomijam bo wymieszanie genetyczne było duże z zachodnią opcją genetyczną z austii i prus ( niemiec ) - co mamy teraz - teraz nasz patoszund na silę chce zrobić z nas faszystów - ale taki ch..j , genu nuie da się wyskrobac i wstawić innego - Lechy to Lechy i nazistą nigdy nie będzie.

Słowian dobrej woli jest więcej - Słowiański WIEC, Słowiański ZEW , Słowiańsk DUCH , Słowiańska KREW - na pohybę .......

Portret użytkownika oleg

Upadek. Rosyjskie państwo,

Upadek. Rosyjskie państwo, nacjonalizm, patriotyzm działa tylko czysto teoretycznie. Wystarczy iskra by całe struktury z papieru poszły z dymem a tzw ruski patriotyzm i kochany mir zamknął się w łazience bohatersko obrażają zachód na telegramie czy innych mediach społecznościowych. Nikt tam za to pseudo imperium nie chce guza se nabić

Raz sierpem raz młotem ruską hołotę. 

Strony

Skomentuj