WHO ostrzega kraje przed kolejną pandemią

Kategorie: 

Źródło: ZmianynaZiemi

Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) wzywa kraje i międzynarodowe organizacje do przygotowania na kolejne pandemie. Szef WHO, Tedros Adhanom Ghebreyesus ostrzegł, że nadciąga coś gorszego niż COVID. Dlatego WHO proponuje wprowadzenie "traktatu pandemicznego" w celu rzekomego lepszego przygotowania na przyszłe wybuchy epidemii. ​

 

Poprzednia pandemia COVID-19, zwana również pandemią koronawirusa, rozpoczęła się w 2019 roku. Wirus ten jest częścią większej rodziny wirusów zwanych koronawirusami, które mogą powodować różne choroby, od zwykłego przeziębienia po ciężkie choroby, takie jak zespół ostrej niewydolności oddechowej (SARS) i zespół oddechowy Bliskiego Wschodu (MERS). Okazało się, że COVID-19 nie jest szczególnie niebezpieczny, ponieważ przypomina grypę i jest łatwo przenoszony między ludźmi i w niektórych przypadkach może powodować ciężką chorobę, zwłaszcza u osób starszych i tych z istniejącymi schorzeniami - tak jak grypa.

 

Jednak walka z pandemią COVID-19 trwała ponad dwa lata i teraz już wiemy, że miała również poważne konsekwencje. Wiele krajów nałożyło surowe restrykcje, takie jak blokady i ograniczenia dotyczące przemieszczania się, co miało poważny wpływ na gospodarkę i życie społeczne. W niektórych przypadkach te działania mogły przynieść więcej szkody niż sam wirus, powodując wzrost ubóstwa, głodu i innych problemów społecznych. W Polsce decydenci zapisali się szczególnie niechlubnie ponieważ zamykając szpitale doprowadzili do hekatomby śmierci nadmiarowych. Zabito w ten sposób nawet 200 tysięcy Polaków i nie ma winnych i sprawcy tego nieszczęścia nadal zarządzają służbą zdrowia.

 

W międzyczasie powstał traktat pandemiczny WHO, czyli propozycja wprowadzenia międzynarodowego prawa, które pomoże koordynować globalną odpowiedź na kolejne pandemie. Wprowadzenie takiego traktatu może wiązać się z pewnymi zagrożeniami. Na przykład, może to zwiększyć upolitycznienie zdrowia publicznego i doprowadzić do konfliktów między krajami. Ponadto, istnieje ryzyko, że takie globalne podejście może zignorować specyficzne konteksty lokalne i kulturowe, które są kluczowe dla skutecznego zarządzania pandemiami.

 

Chociaż szczegóły tego traktatu nie są jeszcze jasne, zasadnicza idea polega na współpracy między krajami w celu szybkiego i skutecznego reagowania na wybuchy epidemii i to WHO ma być czymś w rodzaju nadrzędnej instytucji nakazującej okreslone zachowanie. Staie się tym samym czymś w rodzaju rządu światowego. Powoduje to, że istnieje ryzyko, że WHO znowu się "pomyli" jak z Covidem i zrobi nam koszmar z życia na lata, bo najwytraźniej im się to spodobało i chcą zapewnić sobie więcej władzy nad nami.

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (2 votes)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika maracash

Jak dla mnie, to jestem za

Jak dla mnie, to jestem za tym, by garstka oszołomów wdrażała pandemię za pandemią i rozpętywała wojnę za wojną. Jeżeli ludzie chcą żyć na takim świecie, to nie widzę przeszkód. W sumię to chętnie popatrzę na to, jak "demokratyczne" rządy, czyli wybrańcy narodów, wrócą do upadlania swoich obywateli (wybitnie nie lubię tego słowa). Jeżeli ludzie chcą, by inni decydowali o ich zdrowiu, finansach, rodzinie, życiu i śmierci, to niech tak będzie. 

Szczucie sanepidem i psami, przerwane przez Putina, będzie można dokończyć. Ekperymentalna berbelucha lada moment zostanie zatwierdzona, jako szczepionka - bo chyba nie uważacie, że może być inaczej - i będzie można dalej ludzi okaleczać i depopulować. I tak w koło Macieju, do pożądanego, przez psychopatyczną elitę, skutku. 

Ciekawym jest fakt, że WHO swoje ostrzeżenie wydało jeden dzień, po zakończeniu zlotu Bilderberg...co za przypadek Biggrin

PS - zadam pytanie retoryczne - słyszeliście, w szeroko pojętym, mainstreamie (który to tak namawiał na przyjęcie preparatów), o tajemniczych zgonach, na Uniwersytecie Adama Mickiewicza w Poznaniu

TU Ator w tym temacie a TU Suwerenny. 

Pozdrawiam! 

*** W czasie, gdy większość szukała pieniędzy, my szukaliśmy prawdy ***

Portret użytkownika ​euklides

Nawet Onecik nie pozostawia

Nawet Onecik nie pozostawia złudzeń...

Kolejna fala zgonów w Polsce. Te dane nie pozostawiają złudzeń

 Obecny sezon chorób zakaźnych okazał się bardzo dotkliwy dla naszego społeczeństwa. Najnowsze dane z Rejestru Stanu Cywilnego pokazują, że epidemia ta przyczyniła się do powstania kolejnej fali zgonów, porównywalnej tylko z najtrudniejszymi okresami pandemii COVID-19

 Od początku listopada 2022 r. odnotowaliśmy w Polsce ponad 9,5 tys. nadmiarowych zgonów. W ostatnich tygodniach 2022 r. nadwyżka zgonów ponad normę wyniosła niemal 20 proc.

Nadmiarowa śmiertelność nie jest jednak tylko naszym problemem
W danych Eurostatu za listopad 2022 r. również w innych krajach Europy widoczne są znaczące wzrosty liczby zgonów

W sumie od marca 2020 r. do lata 2022 r. w Polsce odnotowaliśmy ponad 236 tys. dodatkowych zgonów. To niemal tyle, ilu mieszkańców ma Gdynia

https://wiadomosci.onet.pl/kraj/kolejna-fala-zgonow-w-polsce-te-dane-nie-pozostawiaja-zludzen/07tq8rb

Portret użytkownika Arek Zajkas

A to nie prawda co pan tu

A to nie prawda co pan tu wypisuje, ja kontaktowałam się emaljowo z profesorem Emelem i on wszystko mi naukowo objaśnił, dla tego wiem że gdyby nie wspaniałe osiągnięcie nowoczesnej medycyny i pan gejc to wszyscy byśmy na zarazę pomarli.

Doktor habilitowany Profesor Emel udowodnił dobitnie i bez wątpliwości na wzorach i wykresach, ja się na tym nie znam , od razu dowiódł że zastrzyki są zdrowe i skuteczne i trzeba się kolić. Zresztą ja zawsze lubiłam mocno eksperymentować z chemikaljami.

Pan niedzielski nie potrzebnie wyrzucił do odry te stare szczepionki zanmiast podać je dzieciom w przedszkolach i starszakom też i pieskom i kotkom domowym, i dzikim zwierzaczkom by się należało eliksir podać.

Portret użytkownika Medium

Wiadomość o zgonach

Wiadomość o zgonach pracowników w Uniwersytecie Poznańskim wypłynęła najpierw od Macieja Maciaka, dokładniej o jednej z osób z Ruchu DiP.

We wczorajszym odcinku "Musisz to wiedzieć" wspomniał o drugiej uczelni, bodaj o Uniwersytecie Śląskim.

A tak zinterpretował tę wiadomość Jack Caleib Mforum UNIWERSYTET W POZNANIU KOSTUCHA SZALEJE JAK NA 1 LINI FRONTU W BAHMUCIE

https://amu.edu.pl/wiadomosci/aktualnosci/nekrologi

Szczucie sanepidem i psami, przerwane przez Putina, będzie można dokończyć. Ekperymentalna berbelucha lada moment zostanie zatwierdzona, jako szczepionka - bo chyba nie uważacie, że może by być inaczej - i będzie można dalej ludzi okaleczać i depopulować.

Przerwane przez Putina, tylko dlaczego? Może zrobić jakiś uliczny sondaż na ten temat?

Kto wie, niech spróbuje tu odpowiedzieć. Moja wersja - oczekiwanie na reakcję oligarchów.

Portret użytkownika Endymion

Kostucha szalej na

Kostucha szalej na Uniwersytecie, a moim zdaniem pokazała tylko głupotę elit akademickich. Prości ludzie jak im wytłumaczyłem, nieszczepili się, a naukoFe mądrale wyśmiewały mnie. Prości ludzie żyją, a nauczyciele akademiccy już nie żyją. Moim zdaniem plandemia i szczypawki spowodowały wzrost średniej inteligencji Narodu, poprzez wybicie najgłupszych jednostek. Takie oczyszczenie, ale z drugiej strony, ktoś ich zastąpi i nie będą to Polacy Sad

UAM w Poznaniu, to kuźnia humanistów, którzy nic nie potrafią, a myślą, że na wszystkim znają się. Niby renomowana uczelnia, a kadra debilna i tacy sami absolwenci. Tam najwięcej kolorowo tęczowej młodzieży nie potrafiącej myśleć, ani pracować. 

"Przerwane przez Putina, tylko dlaczego?"; wypuszczenie kolejnego konia apokalipsy, czyli Wojna, a Zaraza musi zostać dopracowana, jak była dopracowywana Świńska i Ptasia grypa w aspekcie łamania społecznego oporu, wyszedł CowID, ale społeczeństwo toporne. Kaszelek i katarek mało kogo już przeraża, myślę, że pracują nad czymś bardziej widowiskowym. Taka Ospa zrobiła by furorę. Człowiek z wysypką, a nawet wrzodami broczącymi na twarzy, sam postanowi nie wychodzić z domu, ale jak nie wyjdzie, to nie zarazi i nie będzie wzbudzał strachu innych i tu mają kolejny problem do rozwiązania.

"Moja wersja - oczekiwanie na reakcję oligarchów.", oligarchia w potocznym tego słowa znaczeniu nic nie znaczy, pieniądze to jest nic, władza nad Światem nie polega na posiadaniu pieniędzy, bo mają tyle tego, że jest to nieistotne, a także drukarki pieniądza w swym posiadaniu. Pieniądz służy do zniewolenia, kontroli ludzkości, oraz bankrutowaniu niepokornych. Wojna, Zaraza.. czekamy na Głód i.. Śmierć ostatecznie. Ten plan kiedyś sobie zaplanowali, zapisali i dążą do jego wypełnienia. Problemem jest to, że planowali w innych realiach, myśląć, że społeczeństwo to idioci, a oni kwiatem intelektualnym Świata. Minęły wieki, elity zdegradowały się, a motłoch wykształcił się i dostał internet. Przepaść (raczej kanion) intelektualna została zasypana, nas są miliardy, a ich setki tysięcy.

Mogą dokręcać śrubę, ale nie mają wielkiego manewru, spieszą się i popełniają błędy. Gdy będą chcieli podwyższyć temeraturę, to "żaba" (ludzkość) wyskoczy z garnka i w swej ilości poprzegryza im krtanie, albo nakryje czapkami.

  

Multikulti, kolorowo LGBT niszczy Polskę i Polaków fizycznie. Taki aciej Maciak klepnła po przyjacielski  Emanuel Kalejaiye, kontrkandydata w wyborach pezydenckich. Bardzo ciekawa historia, że czarnoskury (nie wiem jak dobrać słowo.. murzynek Bambo też w Polsce jest rasistowskie, więc może; mocno opalony przyjaciel z Afryki?) zachciał być prezydentem Włocławka!! Czy to się dzieje naprawdę???? Te Bilderbergii, Iluminati i cały Watykan już tak odleciał od mojej rzeczywistości, że mam zamiar wypisać się z obywatelstwa polskiego. Teraz Płaszczak do kałuży zwanej Bałtykiem chce zakupić łodzie podwodne.............. WTF!!!!!!!!!!!!!!!? Na przyszły rok chcą wydać 150.000.000.000zł na zbrojenia, oczywiscie nie ze swoich, a z moich pieniędzy i milionów Polaków pracujących. Oficjalna wziątka w Polsce to 1%, czyli 1.500.000.000zł mają na wille zagraniczne, plus całą rodzinę zatrudnioną we Spółkach Skarbu Państwa do nadzoru nad "projektami". 

Ja bym cały PiS spakował w bydlęce wagony i wysłał na Ukrainę, resztę polityków utrzymywałbym w jakimś obozie, w celu zrobienia z nich kontrofensywy na Pekin, aby odciąć Putinowi zaopatrzenie. My mamy więcej polityków niż wojska, ten potencjał należy jakoś wykorzystać!

 

 

DIVI LESCHI GENUS AMO 

Portret użytkownika Medium

UAM w Poznaniu, to kuźnia

UAM w Poznaniu, to kuźnia humanistów, którzy nic nie potrafią, a myślą, że na wszystkim znają się. Niby renomowana uczelnia, a kadra debilna i tacy sami absolwenci. Tam najwięcej kolorowo tęczowej młodzieży nie potrafiącej myśleć, ani pracować.

Po prostu współprtacowali i tu ich wina, a ogłupianie narodu jest w interesie wroga.

To są czystki, takie same jak stalinowskie. 

Bardzo ciekawa historia, że czarnoskury (nie wiem jak dobrać słowo.. murzynek Bambo też w Polsce jest rasistowskie, więc może; mocno opalony przyjaciel z Afryki?) zachciał być prezydentem Włocławka!! Czy to się dzieje naprawdę????

Pułapka, zwyczajna pułapka, by zdyskwalifikować człowieka. Może znasz to z własnego doświadczenia, bo coś tam kiedyś opowiadałeś. 

Portret użytkownika Endymion

"Pułapka, zwyczajna pułapka,

"Pułapka, zwyczajna pułapka, by zdyskwalifikować człowieka."

Jeżeli Maciak wpadł w taką pułapkę, to do polityki nie nadaje się, bo tutaj full of Zasadzkas.

podjechał do przyjaciela mocno opalonego, co jego oponentem jest w wyborach, naruszył jego nietykalność cielesną, oraz coś o powrocie do kolonii angielskiej wspomniał. Tak się nie robi! Mocno opalony przyjaciel, zwykłe poklepanie po plecach uznał za atak i naruszenie cielesności, gdyby go Rosjanin przytulił na misia, to by uznał, że był duszony!!

Z tego powodu mocno opaleni panowie z innych krajów, nie powinni mieć wstępu do Polski, ponieważ nie znają tutejszych zwyczajów. Ja jak pokłucę się z Kolegą, to damy sobie po strzale w twarz, a potem łapa, łapa i ruski misiek. Czasem zapasy, dźwignie, duszenia, takie głupie udowadnianie sobie nawzajem, kto jest samcem alfa, ale na nastepny dzień jesteśmy kolegami, a nie biegamy po policji i sądach, że zbyt mocno klepnął mnie w plecy i jak zrobiłem mu suplesa, zwyzywał mnie.. Robi się coś pojebanego w Polsce, byłem ponad 20 lat temu w Kanadzie, tam jak matka krzyknęła na dziecko, dziecko zadzwoniło na policję i była sprawa w sądzie. Ja za dzieciaka byłem wyprowadzany z dworu przez ojca za ucho, a potem wpierdol pasem w domu, coś nabroiłem i kara była, a teraz jakbym to podliczył i poszedł do sądu, to ojciec miałby dożywocie, za znęcanie się nad dzieckiem..

 

RYJ NIE SZKLANKA, DUPA TEŻ NIE JEST ZE SZKŁA. Co mnie nie zabiło, to mnie wzmocniło, a teraz dzieciak dostanie przypadkowo z piłki w twarz od kolegi, podczas gry i idzie do dyrektorki, do rodziców na skargę, a rodzice dzwonią po policję, aby wyjaśniła incydent.... heheh Rosną tutaj takie ci.ki, co im wiatr fryzurę zepsuje, to płaczą. Krytykowałem roczniki 2000, ale ci młodsi są dużo gorsi. Dzieciaki nie są niczego nauczone, tylko wystawiania dłoni po pieniądze. Rodzice po 20h w pracy, aby zarobić na kredyt, nawet nie zauważą, jak syn z kolegi zrobi sobie kochanka pod ich dachem Sad

 

DIVI LESCHI GENUS AMO 

Portret użytkownika Medium

Nie potrzebujesz opowiadać

Nie potrzebujesz opowiadać jak to było. Zapytam po rosyjsku: świeczkę tam trzymałeś? Czy uwierzyłeś tym, co Maciaka nie lubią?

Słyszałeś, co sam Maciej Maciak o tym opowiadał, czy nie?

Czy Ty może myślisz, że wszyscy poza Tobą popadli w jakiś sen zimowy i nie mają swoich doświadczeń?

Poza Amerykanami mamy jeszcze rodzimych "testerów przydatności" politycznej, którzy w obawie o własną d**pę rzucają kłody i kamienie na drogę.

Co mnie nie zabiło, to mnie wzmocniło, a teraz dzieciak dostanie przypadkowo z piłki w twarz od kolegi, podczas gry i idzie do dyrektorki, do rodziców na skargę, a rodzice dzwonią po policję, aby wyjaśniła incydent.... 

W podstawówce po lekcjach ścigał mnie taki jeden z mojej klasy, podwójny spadochroniarz. Uciekłam, ale nie do domu. Mama afery nie zrobiła, też uważała, że powinnam sobie radzić sama. A ojciec był daleko.

Dziś chodzi o co innego, o to, które dzieci kłamią. I może to jest warte dochodzenia?

Portret użytkownika Endymion

"Czy uwierzyłeś tym, co

"Czy uwierzyłeś tym, co Maciaka nie lubią?"

ja nikomu nie uszę wierzyć, sam mam na tego kolesia alergię...

ciagle "yyyu", "yyyy" i czytanie z kartki i monitora, to jakiś półinteligent, który nie potrafi się samodzielnie wysłowić.

Daj mi jakiś link, gdzie mówi płynnie po polsku, bez kartki, promptera czy monitora.

W dawnych czasach Lepper miał więcej chryzmy i elokwencji niż ten pan.. też sobie obrałaś autorytet.. hehe 

DIVI LESCHI GENUS AMO 

Portret użytkownika Medium

Maciak nie jest typem

Maciak nie jest typem żołnierza, w przeciwieństwie do Ciebie, dlatego go nie lubisz. Tobie by pewnie następny Piłsudski zaimponował.

Już tłumaczyłam Ci kiedyś meandry Twojej psychiki. Ostre reakcje z uwagi na Księżyc w Baranie, ale Słońce stabilne w Byku. Byk z racji stałości i uporu oraz przywiązania do stabilnych wartości, zawiązany na żeńskość i zarazem żeńskość wojownicza, czyli Księżyc w Baranie. Daje to silny dysonans wewnętrzny, ale nie ma nic wspólnego z polityką. 

Polityków za słówka łapią, a nie za pyski, jak Ciebie, więc bezpieczniej jest nie popełniać przejęzyczeń.

No i Macieja Maciaka dawniej słuchałam w tempie 1,75x, a teraz, gdy przyśpieszył w tempie 1,5x, wtedy te yyy trochę giną. 

Portret użytkownika spokoluz

Endy- Ty szczęściarzu - masz

Endy- Ty szczęściarzu - masz wyjaśnione meandry swojej psychiki przez "speca" - mnie się to ku..wa nie trafiło od speca ROFL

Ale , że zapodałem temat to zrobi meganegatywny elaborat - coś na miare doktoratu o mnie ROFL

I tak będę miał to gdzie slońce nie dochodzi - ja to ja a politycznie poprawne kacapske wg, niej  opinie mam bardzo głęboko - pod ziemią Smile

Słowian dobrej woli jest więcej - Słowiański WIEC, Słowiański ZEW , Słowiańsk DUCH , Słowiańska KREW - na pohybę .......

Portret użytkownika Endymion

Ja dopiero uczę się, ale jak

Ja dopiero uczę się, ale jak podczas koniunkcji planet w dzień pierwszy wiosny, zapalisz ogon czarnego kota, a potem go dognonisz, zjesz ten ogon, ale kot musi być Żywy!, następnie w mleku zagotujesz oczy pająka, z językiem żmiji i dasz tściowej do wypicia, to jak o północy ustawisz się pod punktem Lotto, to z samego rana jako pierwszy klient trafisz wygraną, Przynajmniej 3 za 24zł, ale jak chcesz dopomóc szczęściu, to zakup 1000 zdrapek, a tam hulajnoga elektryczna będzie czekać na Ciebie. Nie znam się na tych wszystkich rytuałach, ale jak od północy bedziesz skakał przed kolekturą na jednej nodze do otwarcia, to napewno nie zaszkodzi szcżeściu Smile Ropucha w lewej kieszeni spodni, także tylko może pomóc, jak będziesz skakał na jednej nodze, lewej, to pomoże zachować środek ciężkości ciała podczas skakania Lol

DIVI LESCHI GENUS AMO 

Portret użytkownika Endymion

Ja mam dwie koleżanki,

Ja mam dwie koleżanki, pracujące jako przedstawiciellki handlowe BigPharmy. Przymusowo zaszczepione po 3 razy, ale na zdrowiu nie podupadły, czyli są przydatne i placebo dostały. Jak się o tych eksperymentach na ich organizmach dowiedziałą, to byłem bardziej wystraszony o COWIndianina bojącego się mojego kataru. Nie spotykałem się, a tym bardziej nie kopulowałem, Muszę teraz zdalnie zapytać, jaka to byla szczypawka, ponieważ obawa spotkania kogoś trzykrotnie zaszprycowanego, a potem wymiana płynów ustrojowych w łóżku, napawa mnie lękiem nadal..

DIVI LESCHI GENUS AMO 

Strony

Skomentuj