Szwedzka armia w gotowości - obcy okręt podwodny mógł wpłynąć na ich wody terytorialne

Kategorie: 

Dowództwo wojskowe Szwecji powiadomiło, że w Archipelagu Sztokholmskim wykryto obcą aktywność podwodną, w związku z czym rozpoczęto operację poszukiwawczą na szeroką skalę. Poszukiwania intruza, który znajduje się w szwedzkich wodach terytorialnych, trwają od dnia wczorajszego.

 

Wojskowi poinformowali jedynie, że otrzymali wiadomość od zaufanych źródeł o aktywności obcej jednostki w Archipelagu Sztokholmskim. Zakładając że naruszenia dokonał okręt podwodny, nie wiadomo do czyjego kraju mógłby należeć oraz jak długo mógł się tam znajdować. Media od razu zaczęły przypominać o sytuacji z 1981 roku, kiedy to sowiecka łódź podwodna U137 naruszyła wody terytorialne.

 

W trwającej obecnie operacji poszukiwawczej bierze udział kilkuset żołnierzy, jednostki morskie, lądowe i powietrzne. Szwedzcy wojskowi gromadzą informacje wywiadowcze i nie chcą jak narazie komentować sytuacji ani przedwcześnie oskarżać o naruszenia wód terytorialnych. Sytuacja z pewnością zostanie wyjaśniona w najbliższym czasie.

 

 

Źródło: Reuters

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen

Komentarze

Portret użytkownika michail

 Rosja tylko się broni przed

 Rosja tylko się broni przed ekspansją NATO. Wstąpienie Ukrainy do UE spowodowałoby ograniczenie wpływów Rosji, która nie może być mocarstwem bez Ukrainy. W ciągu ostatnich kilu lat NATO przeprowadziło inwazję w Afganistanie, Iraku, Mali, Libii, oraz szkoli bojowników z Syrii. Ukraina jest strategicznym punktem na mapie dzisiejszej Europy pod względem wpływów Wschodu i Zachodu. Polecam fajny artykuł pozwalający spojrzeć na ten temat z innej strony niż we wszystkich popularnych portalach: http://independenttrader.pl/198,ukraina_-_kto_jest_agresorem_rosja_czy_nato.html

Portret użytkownika achiles

Bicie piany w panice

Bicie piany w panice związanej po wizycie PREZYDENTA PUTINA w MEDIOLANIE,  gdzie przywódca FR. dobitnie pokazał i powiedział pajacom z ZACHODU, że czas kłamstw, manipulacji i oszustw dobiegł ku końcowi i nie boi się tych wszystkich pobrzękiwań szabelkowych ZACHODU, a na UKRAINIE, nie będzie legitymizacji ZAMACHU STANU, jaki ZACHÓD  w Lutym tego roku  przeprowadził instalując tam swój NIERZĄD marionetkowy. Co zaś do tego alarmu poruszonego w powyższym artykule, to dodać należy, że okręty podwodne mają to do siebie, że pływają po wodach całego globu, bo po to zostały wymyślone i to się tyczy tych okrętów z floty WSCHODU, jak i tych z ZACHODU.
 Więcej można poczytać w poniższym artykule :
 
http://slepamanka.ne.3lab.info/post/113961,powrot-do-wlasnych-wymiocin-widziane-z-usa

Strony

Skomentuj

Filtered HTML

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd><img><h5>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
  • Emotki będą zastępowane odpowiednimi ikonami.
  • Możesz cytować inne posty osadzając je w tagach [quote]

Plain text

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
CAPTCHA
To pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem, aby zabezpieczyć witrynę przed spamem