Czy zielony komunizm w UE spowoduje, że Polacy będą uciekać na Białoruś, bo nie będzie się dało normalnie żyć w Polsce?

Kategorie: 

Źródło: ZmianynaZiemi

Unia Europejska jest na drodze do przemiany, której skala nie ma precedensu w jej historii. W ramach programu "Fit for 55", UE ma zamiar zredukować swoje emisje CO2 o 55% do 2030 roku w porównaniu do poziomów z 1990 roku, a do 2050 roku stać się neutralna pod względem emisji. Dążenia te, choć szlachetne, mogą jednak prowadzić do poważnych konsekwencji dla obywateli.

 

 

W ramach "Fit for 55", UE proponuje objęcie systemem handlu uprawnieniami do emisji (ETS) nowych sektorów, takich jak transport i budownictwo. W praktyce oznacza to, że koszty związane z emisją CO2 będą ponoszone bezpośrednio przez konsumentów, co spowoduje wzrost cen paliw, biletów lotniczych i ogrzewania. Ponadto, wszystkie budynki w UE będą musiały być zeroemisyjne, co może kosztować biliony złotych.

 

Co więcej, UE planuje zakazać rejestracji nowych samochodów spalinowych do 2035 roku, co wymusi na konsumentach przejście na droższe samochody elektryczne. Jednak, produkcja samochodów elektrycznych i baterii do nich również ma znaczny wpływ na środowisko, co często jest pomijane w tej dyskusji.

 

Należy jednak pamiętać, że wysiłki UE są tylko kroplą w morzu. Według danych, emisje CO2 w Europie stanowią tylko około 8% światowych emisji. Bez globalnej współpracy, zmiany w UE mogą okazać się niewystarczające, a wręcz szkodliwe dla jej obywateli.

 

Niewykluczone, że skutki tych polityk będą odczuwalne dla obywateli UE. Wzrost cen i ograniczenia mogą sprawić, że życie w UE stanie się trudne. Możliwe, że niektórzy Polacy zdecydują się przenieść na wschód, do krajów takich jak Białoruś czy Rosja, które nie podążają tą samą ścieżką. To prowadzi nas do dystopijnego scenariusza, w którym ogrodzenie na granicy Polski z Białorusią, które miało na celu powstrzymanie nielegalnej imigracji, może być wykorzystane do powstrzymania ucieczek na wschód z "eurosojuza".

 

Czy rzeczywiście zmierzamy w stronę "zielonego komunizmu"? Czy UE stanie się miejscem, z którego obywatele będą chcieli uciekać? To pytania, na które jeszcze nie znamy odpowiedzi. Jedno jest pewne - zmiany, które nadejdą, będą miały daleko idące konsekwencje.

 

Mimo teoretycznie szczytnych celów, "Fit for 55" stawia przed obywatelami UE wiele wyzwań. Przekształcenie budynków w zeroemisyjne, przeniesienie transportu na pojazdy elektryczne i objęcie nowych sektorów systemem ETS to zadania, które wymagają ogromnych inwestycji i zmian w naszym sposobie życia. Wiele osób będzie musiało zmierzyć się z wyższymi kosztami życia, a nie wszyscy będą w stanie sobie na to pozwolić.

Jednocześnie należy pamiętać, że wysiłki UE są tylko częścią globalnej walki przeciwko zmianom klimatycznym. Bez globalnej współpracy, te wysiłki mogą okazać się niewystarczające. Co więcej, mogą one prowadzić do niezamierzonych konsekwencji, takich jak migracje wewnątrz kontynentu lub nawet poza jego granice.

 

Czy Polacy będą musieli szukać schronienia na wschodzie, w Białorusi lub Rosji? Czy zielony komunizm rzeczywiście stanie się rzeczywistością w Europie? To pytania, które wywołują niepokój, ale na które trudno teraz odpowiedzieć. Niezależnie od wyniku, jedno jest pewne: UE stoi na progu ogromnych zmian, które wpłyną na życie każdego z nas.

 

Na koniec, warto przypomnieć, że choć walka ze zmianami klimatycznymi jest ważna, nie może ona odbywać się kosztem jakości życia obywateli. Potrzebujemy zrównoważonego podejścia, które uwzględnia zarówno ochronę środowiska, jak i dobrobyt społeczny. Tylko w ten sposób będziemy mogli stawić czoła wyzwaniom przyszłości i zapewnić trwały rozwój dla przyszłych pokoleń.

Ocena: 

5
Średnio: 4.7 (3 votes)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika Stanlley

No przecież już od kilku

No przecież już od kilku ładnych lat, jak nie lilkunastu lat żyjemy jak pod okupacją. Teraz to oni się kompletnie zachowują jak okupanci. Czemu moraweicki musi poruszać się po Polsce opancerzoną limuzyną w potężnej obstawie służb uzbrojonych po zęby? Tak by ukrucić heheszki z Białorusi - odpalcie sobie google maps street view - obejrzyjcie dokładnie jak wygląda Bydgoszcz. Potem zapraszam do obejrzenia jak wygląca "białoruski" Bydgoszcz - bo właśnie Brześć ma ciut mniej mieszkańców niż Bydgoszcz.... a w Brześciu piękne 4 pasmowe drogi, trolejbusy - choć nikt ich do ekologi nie zmusza, czysto, ładnie i dużo sklepików prywatnych - oczywiście sieciówki też są... no i ciekawostka - nawet na najbardziej zapadłych wiochach drogi są niezłe a latarnie wszędzie ledowe - znowu do oszczędzania nikt ich nie zmuszał bo gaz mają 17 razy tańszy dla kowalskiego niż u nas. 

CDA działa na PC normalnie, na telefonach to chyba coś marudzą o logowanie się... ale spróbujcie  : 
https://www.cda.pl/video/1248337588

Portret użytkownika Anty...

A Ty był na Białorusi?

A Ty był na Białorusi? Widział te drogi? Widział tę autostradę do Moskwy? A mieszkał w u kogoś? A widział najbogatszy dom, bo miał klepkę na pododze, a nie klepisko.

Jak nie widział to nie gadaj bzdur.. No że Ty chyba masz z nimi konszachty jakiejś czerwone.

Tam to nawet trawę malują na przyjazd "ważnych".

Portret użytkownika spokoluz

Ale o co wam chodzi ,

Ale o co wam chodzi , przecież Lenin był niemcem (  prawie niemcem ) , finansowany przez banki niemieckie ( prawie niuemieckie i wiecie jakie ) - NKWD to też nie były ruskie człowieki a wiecie przeciez jakie. Zatem komunizm to wynalazek prawie niemieckich banków do pozbycia się silnych i patriotycznych sił na słowiańszczyźnie mających pod kontrolą najważniejsze gałęzie gospadarcze na wschód od renu.

Słowian dobrej woli jest więcej - Słowiański WIEC, Słowiański ZEW , Słowiańsk DUCH , Słowiańska KREW - na pohybę .......

Portret użytkownika ​euklides

Nie komunizm, tylko socjalizm

Nie komunizm, tylko socjalizm. Marks też wiemy kim był z pochodzenia... Engels też. Niestety większość tutaj ma zryty beret i utożsamia sie z popłuczynami po Leninie, Marksie, Luksemburg i całej tej żydo-bolszewiko-chazarsko-arystokratycznej hołocie... Prym wiedzie idiotka medium, zaraz potem pajac alex, który nie ma religii poza najdurniejszą religią oddawania hołdu socjaluchowym żydo-faraonom....

Portret użytkownika Kwazar

MY to w EU mamy fajnie

MY to w EU mamy fajnie.Zielony Komunizm rządzi reszta zdycha :)))  ale...

Chińska armia ma prawie taką samą siłę militarną jak rosyjska, (te określenie "prawie"   to tutaj fajnie brzmi :))))   ) sądząc ( sądzę, że dawno przegonili ruskich ale co tam) po niedawno opublikowanym rankingu Global Fire Power na rok 2022. Naród chiński pod przywództwem Xi Jinpinga robi wszystko, by osiągnąć całkowitą przewagę – nie tylko militarną, ale także ekonomiczną i technologiczną.Główną przewagą nad Rosją jest potężniejsza gospodarka....niemożliwe ! Poważnie ??? ROFL

ale ....takie janki na ten przykład, to już sobie dawno wykopały grób Wszystko, tak jak miało początek, ma też i swój NIEODWOŁALNY koniec. 

Portret użytkownika Mati 22

Tak myślałem ,że en portal

Tak myślałem ,że en portal prowadzony jest przez wielbiceli PZPRu a nie sądziłem ,że aż takich wielkich wielbicieli :-) 

Łukaszenka by tego lepiej nie wymyślił. Co zaś tyczy się samego pomysłu to upadnie tak jak sama UE która siedzi na gałęzi którą piłuje już nie przy użyciu małej ręcznej piły do drewna lecz korzystająć z piły łańcuchowej.

 

łukaszenaka 

Portret użytkownika jacek19561

Ursula von den jakoś tam Sr,

Ursula von den jakoś tam Sr, czy Layen i reszta tej bandy, to jakiś horror.Swoją drogą ,żeby tyle tempaków i nieudaczników zebrało się w jednym miejscu ?Statystycznie to niemożliwe,tak więc musi działać selekcja negatywna,jak zresztą przy  korycie,nie wyłącznie EU,ale w każdej krainie.Tak więc ludziska albo my,albo oni!!Chyba ,że Pani Sr,czy Layen zamieni się z nami na pensje:)))

P.S. Fenomenem jest,że godzimy się na bajońskie wynagrodzenia tej bandy szkodników!!!

Portret użytkownika Lommo

Nie rób  z urzędników

Nie rób  z urzędników niemieckich tępaków bo oni są tylko lojalni wobec swojego kraju i narodu i dbają o niemieckie interesy . Znowu się muszę powtarzać: cały program zielonego eurokomunizmu na celu potężne wysforowanie niemieckiej gospodarki  która ma być absolutnie kluczowym producentem i dystrybutorem ( chinskich) wyrobów z branży  OZE. Niemcy chcą po prostu  powtórzyć  sprawdzony schemat , w drugiej połowie XIX wieku niemiecki  przemysł niesamowicie  się wzbogacił ba rewolucji technologicznej polegającej na przejściu  z gospodarki typu siano/ konie  , 100% pracy ręcznej wytwórczości do gospodarki  zmechanizowanej ( niemieckie obrabiarki), maszyny parowych gigantycznie zwiększających wydobycie węgla w Niemczech, budowy kolei ( Niemcy były w tej branży  absolutnym potentatem oferując  szeroki asortyment.  Np  w Wielkopolsce  i na Pomorzu aż się roi od pozostałości  lokalnych kolejek waskotoriwych). Kolej szerokotorowa dostarczała niemieckie produkty przemyslowe do " zacofanych " regionów niszcząc z miejsca rzemiosło. O ile wtedy nawet nawet przeniesienie  się zrujnowanych cepiarzy , wozniców  , rzemieślników ( moja rodzina zresztą z Niemców poznańskich miała olejarnię i zbankrutowała) na uprzemysłowiony Zachód  Niemiec  miało sens i znacznie polepszało stopę życiową.  To teraz takiej opcji nie będzie bo przemysł  jest zdelokalizowany do Chin lub automatyzowany. Więc raz że społeczeństwa  zmuszane do nowej rewolucji technologicznej będą musiały ponieść gigantyczne  koszty , to zrujnowani pracownicy górnictwa  , branży produkcji czesci do aut spalinowych , zamykanych elektrowni węglowych, ciepłowni  węglowych i inni nie pojadą na Zachód  bo tam właśnie jak w Niemczech  owszem powoli przechodzą ma komunizm z powodu braków przyzwoitych ofert pracy, ale zwiększany tam socjal przysługuje tylko obywatelom niemieckim i to zameldowanym.  Polaków  takich co psim siedem beż niemieckiego paszportu załatwili sobie tsm socjal się masowo tego socjalu pozbywa i zmusza do powrotu do Polski gdzie pensje są niższe od tamtejszego socjalu, zresztą ludzi 45+ to i tak nie przyjmą i za te cienkie pieniądze.  Dodatkowo  wlasnie  wbrew złudzeniom ministerstwa  pracy w Polsce to dojdzie to w wyniku zielonej rewolucji  technologicznej  dojdzie do masowych likwidacji stanowisk pracy w PL. Więc każdy rząd który nie wprowadzi w końcu  zasiłków w Polsce  będzie związany w wyborach.  Wypłaty zaś zasiłków w gospodarce  podwykonawczej niskomarżowek będą nierealne beż gigantycznego wzrostu  zadłużenia.  Gigantyczny wzrost zadłużenia  doprowadzi w prostej linii do rozbioru Polski za długi. I wtedy spełni się niemieckie marzenie o przywróceniu granic Wielkich Niemiec albo jeszcze większych.  Przypominam że II rozbiór pruski sięgał  daleko za Warszawę.  A wtedy rzecz jasna namiestnicy polskiej narodowości  zostaną  wyrzuceni z posad. 

Portret użytkownika JACEK

Ursula von den jakoś tam Sr,

Ursula von den jakoś tam Sr, czy Layen i reszta tej bandy, to jakiś horror.Swoją drogą ,żeby tyle tempaków i nieudaczników zebrało się w jednym miejscu ?Statystycznie to niemożliwe,tak więc musi działać selekcja negatywna,jak zresztą przy każdym korycie,nie wyłącznie EU,ale w każdej krainie.Tak więc ludziska albo my,albo oni!!Chyba ,że Pani Sr,czy Layen zamienia się z nami na pensje:)))

Strony

Skomentuj