W Chinach odkryto skamieniałości gigantycznych węży

Kategorie: 

Źródło: ZmianynaZiemi

Badacze z Chin dokonali niezwykłego odkrycia w dorzeczu rzeki Zuojiang, w regionie autonomicznym Guangxi Zhuang, na południu kraju. Odnaleziono tam skamieniałe kości węża żyjącego około 6000 lat temu, w okresie neolitu.

 

Agencja informacyjna Xinhua podaje, że odkrycie to może przyczynić się do zrozumienia historii prehistorycznych węży oraz praktyk łowieckich tamtych czasów. Istnieje możliwość, że starożytni mieszkańcy tego regionu polowali na węże i spożywali je jako pokarm.

 

Naukowcy odnaleźli skamieniałe kręgi węża należące do gatunku Python bivittatus. Szacunki długości ciała tego konkretnego osobnika wynoszą około 4,58 metra, co czyni go najdłuższym dotąd odkrytym wężem tego gatunku w Chinach, gdzie poprzedni rekord wynosił 3,56 metra.

 

Yang Qingping z Instytutu Ochrony Zabytków Kultury i Archeologii w prowincji Guangxi zauważył, że na większości odkrytych skamieniałych kości można zaobserwować domniemane ślady ognia. Ponadto w pobliżu odnaleziono kości ssaków z uszkodzeniami, które mogły być spowodowane narzędziami tnącymi.

 

Odkrycia te sugerują, że dieta starożytnych mieszkańców tego regionu była zróżnicowana, z dużym udziałem mięsa różnych zwierząt. Warto dodać, że dorzecze rzeki Zuojiang obfituje w szczątki prehistorycznych zwierząt i roślin. W regionie tym znajduje się także kolekcja malowideł naskalnych, która została wpisana na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO w 2016 roku.

Ocena: 

4
Średnio: 4 (1 vote)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika jony V

tataria giants

tataria giants

https://www.youtube.com/results?search_query=tataria+giants

Jeśli ludzie byli wielcy i mówiły o tym religie i mity. To dla czego nie mogły być zwierzęta też wielkie (smok wawelski). A wszystko wskazuje że ludzie i dinozaury żyły koło siebie o potwierdzają to mity i rysunki naskalne. Giganci jeszcze nie tak dawno chodzili po tej planecie co zostało zapisane na zdjęciach.

Religie powstały bo zaawansowana cywilizacja odwiedziła planeta i zaczęła eksperymenty genetyczne i tworzyła przeróżne gatunki zwierząt i ludzi. Kazali się też czcić ludziom jako bogowie. Ostatni masowy pokaz ufo był gdzieś w 16wieku co widać na obrazach z całego świata.

Wy się nie zamykajcie na to co piszą biblie i inne święte księgi bo to historia ludzkości i rasy obcych która dzierży nad nami władzę w bezlitosny sposób robi to nadal po przez masonów polityków eskimosów.

Portret użytkownika axell69

A jakie są  inne święte

A jakie są  inne święte księgi  po za  kopią szydowską innych ksiąg zwaną  bibel 

Nie  wyliczaj  ksiąg Indyjskich  , te znamy 

No i gdzie podziały się te inne   święte (co za słowo  nadmiernie używane)  , nic nie jest święte   wszystko  jest ludzki  bo ludzką ręką napisane 

A ty  jony z arizony  nadajesz jak oświecony 77 i  ten głupek BA   - jesteście z jednego zboru strażaków syjonu jak pamietam jeszcze z IM  ??

"Religie powstały bo zaawansowane cywilizacje"   nno kuvw  czyli   vatykan to zaawansowana  cywilizacja  ??  i jehowy też ?? 

Teraz rozumiem   o co kaman  - wy jesteście   kosmitami   ale ja nadal mam glęboko w dupie co  skryby wyskrobały dla  baranów i owiec 

„Dopóki nie staną się świadomi, nigdy się nie zbuntują, a dopóki się nie zbuntują, nie mogą stać się świadomi”.
-George Orwell, 1984

Portret użytkownika KittySlayer

Tytuł ponownie mylący, kiedy

Tytuł ponownie mylący, kiedy przeczytałem "gigantyczne węże" to podświadomie założyłem, 
że artykuł mówi o wężach gigantach 

a tutaj szanowny admin mówi o jakiś "maleństwach" 4.5 metrowych, 

to dzisiaj mamy większe węże jak chociażby najdłuższy pyton siatkowy o 10 metrowej długości oraz 150 kg wagi i został znaleziony i zastrzelony w 1912 a okazy po 7-8 metrów nie są jakimś wyjątkiem, anakondy są trochę krótsze ale za to wyrażnie cięższe, bo najdłuższa weryfikowalna miała 9 metrów ale waga to już około 250 kg.
I mówimy tutaj o współczesnych gigantach a nie jakiś maleństwach z neolitu - zgoda największy ze swojego gatunku ale to nie jest gigant.
Największe węże w przeszłości osiągały 15 metrów i obwód "pasa" to metr a taki to łyknąłby człowieka i nawet nie poczuł.

I to są/były giganty a nie jakieś maleństwa 4.5 metrowe.
A cztery i pół metra to jest o połowę mniej jak współczesne anakondy czy pytony, już nie mówiąc o tych potworach 15 metrowych.

Nie zmienia to jednak faktu, że to jest 4.5 metra mięcha i zapewne cała wioska miała niezłą wyżerkę po upolowaniu takiego gada.

„Veritas est adequatio rei et intellectus”

Portret użytkownika Kwazar

Jak Dinozaury były duże to i

Jak Dinozaury były duże to i wężę też musiały być. Dlatego że dż...dż... rzrzewa były drzuże i te z mchu i paproci też. Ot i cała tajemnica rozwiązana. Poza tym, to, to są POIERDUŁY, co były i już ich niema To se już ne wraci pane Hawranek no chyba, że gdzieś na nowej Ziemi w kosmosie.

Portret użytkownika ARTUR

Wielkość zwierząt czyli

Wielkość zwierząt czyli dinozaurów , węży , ludzi powyżej 3 m a także wielkość skamieniałych roślin musi odpowiadać wielkości planety , pokazywana nam Ziemia na pewno nie mogła utrzymać tak olbrzymich przedstawicieli fauny i flory .

Chwała i Sława naszemu Bogu, który stworzył Niebo i Ziemię, i wszystko co w nich jest.

Portret użytkownika axell69

jakies mnie Dzikie  mysli

jakies mnie Dzikie  mysli napadły  bo jak   dinozaury   to  jakaś  biblia  a jak biblia  to kuva  - kłamstwo ,  wiec kologo  nie  zapodawaj kłamstw  bo w bibli nie ma ani jednogo  słowa Prawdy , a ten gostek pierdzieli  trzy godziny  głupoty  z których absolutnie nic nie wynika , i to są  opowieści dla zwykłych debili  i dewiantów 

Biblie napisali  szydzi   w naszych czasach  , wiec gówno wiedzieli bo  wszystko skopiowali  a prawdę  spalili wraz z  księgarnią Aleksandryjską 

„Dopóki nie staną się świadomi, nigdy się nie zbuntują, a dopóki się nie zbuntują, nie mogą stać się świadomi”.
-George Orwell, 1984

Portret użytkownika Marian Pliszka

Jak bilbia to od razu

Jak bilbia to od razu kłamstwo, ale wy ludziska macie sprane banie, ale przynajmniej sprane naukowo porządnie i solidnie.

Napompowano wasze głowy teoriami tak że sami nie jesteście w stanie sprawdzić tych informacji , was naćpano.... kłamstwami.

Portret użytkownika Dzik

Nie jeden człowiek, lecz

Nie jeden człowiek, lecz miliony ludzi. ruch ten nazywa sie kreacjonizm:

https://pl.wikipedia.org/wiki/Kreacjonizm_(pseudonauka)

stoi w opozycji do darwinizmu

https://pl.wikipedia.org/wiki/Darwinizm

Nie chcę sie sprzeczać na jakieś ogólne tematy, lepiej porozważać konkrety. Np dlaczego w skamielinach liczących rzekomo miliardy lat znajdowane są przedmioty codziennego użytku?

Dlaczego w tych skamielinach i węglu kamiennym, który rzekomo powstawał miljony lat odnajdowane są przedmioty codziennego użytku i odciski ludzkich butów, na tych samych kamieniach równocześnie są odciski stóp ludzkich i odciski dinozautów?

Jest wiele artefaktów mówiących że prawdziwa historia Ziemi jest inna niż ta oficjalna

"Historię piszą zwycięzcy" George Orwell

Chwała i Sława naszemu Bogu, który stworzył Niebo i Ziemię, i wszystko co w nich jest.

Strony

Skomentuj