Masowe protesty w Hongkongu, aktywiści chcą demokracji

Kategorie: 

Prodemokratyczne siły z Hongkongu wyraziły sprzeciw oraz zapowiedziały masowe demonstracje wobec decyzji, podjętej przez chińskie władze w sprawie wyborów na szefa administracji tego regionu. Mieszkańcy byłej brytyjskiej kolonii będą mieli prawo dokonać wyboru ale głosy będzie można oddać tylko na kandydatów zatwierdzonych przez Chiny.

 

Konflikt w Hongkongu trwa już od dłuższego czasu. Władze w Pekinie oświadczyły, że w 2017 roku mieszkańcy tego regionu będą mogli po raz pierwszy wybrać kandydata na szefa administracji, co ma być "historycznym wydarzeniem". Jednak lista musi zostać najpierw zatwierdzona przez komitet nominacyjny, na co nie zgadzają się siły prodemokratyczne.

 

W skład komitetu będzie wchodzić 1.200 osób. Aby kandydat został zatwierdzony i mógł dostać się na listę, musi otrzymać minimum 50% poparcia. Decyzja spowodowała, że tysiące ludzi wyszło na ulice Hongkongu, manifestując swój protest.

 

Współzałożyciel grupy Occupy Central, Benny Tai Yiu-ting powiedział, że jest to koniec dialogu a w ciągu następnych tygodni przez region przejdzie fala protestów. Prodemokraci zapowiedzieli również całkowity paraliż biznesowego centrum miasta. Jednak na terenie Hongkongu działają różne frakcje, zarówno prodemokratyczne jak i te, które popierają Pekin. W ostatnim czasie w regionie miały miejsce prodemokratyczne i antydemokratyczne demonstracje.

 

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen

Komentarze

Portret użytkownika bonus

To się skonczy dla Hong Kongu

To się skonczy dla Hong Kongu b. żle. Nie będzie juz mowy ożadnej demokracji. Mozna było dochodzic do zmian małymi krokami. Ale teraz Rosja jest zajeta na Ukrainie, Chiny Hong Kongiem, ISIS rozrabia na wschodzie, chyba Ameryka jest u progu ogromnego kryzysu i chcą go zastapić konfliktem na szersza skalę, żeby wyczyścic magazyny. A tak na chłopski rozum, tym którym sie nie podoba w Hong Kongu to spier....ać do Anglii i Ameryki, droga wolna.Ciekawe, że do tej pory nikomu nic nie przeszkjadzało. Należy liczyc na madrość tego narodu i miejmy nadzieję że jednak zakonczy sie ten "majdan" bez rozlewu krwi.

Portret użytkownika Zenek :)

  "Prodemokraci" - czyli

 
"Prodemokraci" - czyli sponsorowane przez anglie ichnie nazistowskie kanalie co by "matkę za judaszową szekle sprzedały". Tak brytole realizują "porozumienie" o oddaniu Hongkongu pod wyłaczną chińską jurysdykcję - wzniecając zamieszki uliczne przez swoich "tajnych" bandytów by nadal móc rzadzić tym okupowanym od lat terytorium.
 
Nam też ta odmojrzeszowa hołota szykuje wojnę w jakiej, ma nadzieję, wymordować cudzymi rękami ostatecznie Polaków i zawłaszczyć pod żydowskie/ nazistowskie/ banderowskie (bo to RÓWNOWAŻNIKI) osadnctwo nasza ziemię.
 
Kto ostatecznie poparł deal tuska na unijny stolec?
 
 

Skomentuj

Filtered HTML

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd><img><h5>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
  • Emotki będą zastępowane odpowiednimi ikonami.
  • Możesz cytować inne posty osadzając je w tagach [quote]

Plain text

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
CAPTCHA
To pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem, aby zabezpieczyć witrynę przed spamem