Elon Musk twierdzi, że 10 bilionów dolarów wystarczy, aby przestawić całą ludzką cywilizację na odnawialne źródła energii

Kategorie: 

Źródło: tg

Konkretne inwestycje potrzebne są w ciągu 20 lat. Elon Musk uważa, że ludzkość potrzebuje teraz tylko 10 bilionów dolarów w ciągu najbliższych 20 lat, aby przejść na odnawialne źródła energii i zrezygnować z paliw kopalnych.

 

Musk przedstawił swoją wizję problemu w trzeciej części dokumentu Tesla Master Plan. 10 bilionów dolarów dla całej planety w ciągu 20 lat to dość skromna kwota. Co więcej, Musk uważa, że ludzkość nawet zaoszczędzi w ten sposób pieniądze, ponieważ proces dalszego rozwoju zasobów w tym samym czasie, według obliczeń miliardera, będzie wymagał kosztów w wysokości 14 bilionów dolarów.

 

Musk nie podaje wszystkich szczegółów i wyliczeń, ale obiecuje opublikować taki dokument nieco później. Tymczasem miliarder mówi, że jeśli zrealizuje swój plan, cała infrastruktura, w tym elektrownie wiatrowe i słoneczne, zajmie „mniej niż 0,2% powierzchni Ziemi”. Jeśli Musk liczy tylko powierzchnię lądu, to w rzeczywistości jest to około 300 tys. km2. Mówiąc dokładniej, mówimy o mniej niż 300 tys. km2, ale o ile mniej, nie wiemy. A 300 tys. km2 to mniej więcej obszar Włoch lub Polski.

 

Warto zauważyć, że te same 10 bilionów dolarów powinno iść nie tylko na budowę elektrowni i związanej z nimi infrastruktury. W tym budżecie są też pieniądze na nowe fabryki samochodów, koszty materiałów i produkcji akumulatorów, a nawet środki na produkcję stali i nawozów sztucznych.

 

Ocena: 

3
Średnio: 3 (1 vote)
Opublikował: tallinn
Portret użytkownika tallinn

Legendarny redaktor portali zmianynaziemi.pl oraz innemedium.pl znany ze swojego niekonwencjonalnego podejścia do poszukiwania tematów kontrowersyjnych i tajemniczych. Dodatkowo jest on wydawcą portali estonczycy.pl oraz tylkoprzyroda.pl gdzie realizuje swoje pasje związane z eksploracją wiadomości ze świata zwierząt


Komentarze

Portret użytkownika b@ron

ale nie w UE ... bo tutaj 10

ale nie w UE ... bo tutaj 10 bilionów dolców to chyba rocznie, bo nie do końca orientują się co to są odnawialne źródła energi , zakaz palenia węglem zakaz palenia drewnem, zakaz palenia paliwami stałymi, trzeba przechodzić na gaz... ale chwila... jeszcze niektórzy nie pospłacali wyjątkowo opłacalnych kredytów Biggrin a już się okazuje że gaz trzeba wycofać bo szkodzi... no to pompy ciepła ... chyba najkrótsza z dotychczasowych opcji bo już się szykują zakazy, bo pompy ciepła hałasują a pozatym mają w obiegu gazy przyczyniające się do globalnego ocieplenia ... no więc jak narazie zostanie opcja fotowoltaiki i bufora, a więc najdroższa i najbardziej niestabilna opcja ogrzewania ale zapewne przyszykują jeszcze większe promocje na kredyty i ... "dopłaty" żeby ludzie myśleli że im się opłaci do czasu kiedy wymyślą co innego... ja mimo wszystko liczę że to globalne ocieplenie w końcu nadejdzie i wywiozę piec i grzejniki na złom... co nareszcie bedzie czystym zyskiem Smile

W DYSKUSJI WYRAŻAM WŁASNE POGLĄDY KTÓRE NIE MAJĄ NA CELU NIKOGO OBRAZIĆ ,TYM NIEMNIEJ OBRAŻALSKIM WSTĘP DO DYSKUSJI SUROWO ZABRONIONY !!!

Portret użytkownika MiamiVibe

Wystarczy skończyć z

Wystarczy skończyć z krwiożerczym konsupcjonizmem i napędzającym go marketingiem, skończyć z socjalizmem, rozdawnictwem, podnieść poziom życia 3-go świata, aby się tak nie rozmnażał, a nie wydawać z dupy 10 bilionów, aby ponownie zasyfić świat, tym razem eko-szrotem, paradoksalnie jeszcze bardziej szkodzącemu środowisku... powycinają lasy, aby postawić na nich pola wiatraków, bo eko, tak wygląda logika tych eko zjebów, nie wspomnę o autach elektrycznych, których bateria to już totalny zabójca środowiska...

Portret użytkownika ​euklides

Ale jak idziesz do sklepu to

Ale jak idziesz do sklepu to kupujesz sandały za 2zł, drukarkę za 100zł i wszystko po taniości, bo po co przepłacać... Nektórzy ludzie nie dorośli do wolnego rynku i nie rozumieją, że wpływają nań wyłącznie SWOIMI DECYZJAMI. Nie chce ci się poczytać recencji, opinii, zainsteresować się technologią, chcesz mieć wszystko podane na tacy i maksymalnie tanie, a to, że żaden producent nie utrzymałby się sprzedając drukarki za 100 zł, bo każda firma musi utrzymać swoją infrastrukturę, opłacić co miesiąc pracowników itd, już cię już nie obchodzi. Producent dostosowuje się do poziomu klienta - jeśli klienci nie chcą płacić 5 tysiaków za drukarkę z dożywotnią gwarancją i wolą być oszukiwani przepłacając za tusze i inne elementy które są do wymiany to co ma zrobić jeśli nie dopasować sie do konsumenta? Upaść?

Portret użytkownika Medium

Ten tzw. spisek żarówowy

Ten tzw. spisek żarówowy dotyczy wszystkich produktów technicznych. Żadne tzw. markowe lepsze nie są. Co więcej są tak skonstruowane, żeby ich nie naprawiać jak się zepsują. JEDNORAZÓWKI!

Psują się podobnie szybko, jak jedzenie, które na odwrót ma przedłużaną trwałość.

Portret użytkownika Wiktor Wektor

Wcale nie.. porównaj sobie

Wcale nie.. porównaj sobie odkurzacz z lat 80-tych i te współczesne.. tamten stary działa do dziś a nowy ile wytrzymuje ? Kiedyś pralka czy lodówka wystarczała na dekady a obecnie ? Wiertarka dawniejsza (z metalową obudową jeszcze) wciąż działa a nowa "plastikowa" ile wytrzymuje ? Porównaj ile kosztuje najtańszy samochód w europie a ile w Chinach czy Indiach ? Co, tam nie ma fabryk, pracowników itd. ? Podpowiem ci - najtańszy samochód w Chinach kosztuje 7.700 zł i tak wygląda:
Czy on jest "gorszy" od fiata seicento, pandy , czy yarisa ? Nie ! Poprostu w Chinach, Indiach i Pakistanie nie zdziera się z klienta. 

 chińskie Aygo za 7700 zł

Ojcem Mieszka był, według niego, Siemomysł, dziadem Lestek, a pradziadem Siemowit. Z pierwszą żoną, Dobrawą, miał Mieszko syna Bolesława i córkę.

Portret użytkownika Dr. Mu Lelej

Nigdzie nie wyśle, bo kosmos

Nigdzie nie wyśle, bo kosmos nie istnieje a księżyc nie jest latającym kawałkiem skały tak jak was nauczyli od dziecka.

Pan musk zrobi o tym film i pusci w tv i w necie a wy to łykniecie jak każde kłamstwo do tej pory. Oni wiedzą jak wam robić kisiel z bani, będą się wypowiadac światowej sławy eksperci, dodadzą odrobinę dramatyzmu w holywoodzkim stylu i .... łykniecie.

Portret użytkownika Feliks

A ja mam inny pomysł.

A ja mam inny pomysł. Zapłacić z miliard dolarów płatnemu zabójcy żeby zlikwidował ta całą globalistyczną wierchuszke. Czyli tam tego: Billa Gatesa, Elona Muska no i tych innych-sami wiecie o kogo chodzi. I będzię spokój. Znowu zaczna ludzie normalnie żyć. A jak przyjdzie czas na samochody elektryczne czy na inne panele fotowoltaniczne to przyjdzie. Ale to sami wtedy z nie przymuszonej woli sobie kupimy te ekologiczne zabawki. A teraz to urzędnicy  pod groźbą coraz większych restrykcji zmuszają nas do "zielonej rewolucji". To tak jak z telefonami komórkowymi. Czy ktoś przymuszał, zastraszał że mamy kupować telefony komórkowe ( a porzucać kablowe)? No nie. Czas dojrzał , technologia dojrzała i ludzie sami porzucili w ogromnej większości telefony na stacjonarne. Coś jest nienormalnego w ty narzucaniu społeczeństwom ( głównie Europy- co jeszcze bardziej! sprawę udziwnia) odejście od paliw kopalnych. To można porównac do tego , jak by anorektyczki objeły władzę nad światem i całemu światu kazały przejść na ich dietę. Czyli tam...jeden ogórek dziennie litr wody niegazowanej. No takie są mniej więcej diety anorektyczek.

Ojcem Mieszka był, według niego, Siemomysł, dziadem Lestek, a pradziadem Siemowit. Z pierwszą żoną, Dobrawą, miał Mieszko syna Bolesława i córkę.

Portret użytkownika Medium

Wczoraj obejrzałam wideo,

Wczoraj obejrzałam wideo, gdzie przedstawiano realne spisane protokoły przesłuchania świadków w rzekomym objawieniu tzw. fatimskim. Jako że sprawa była wtrącona między inne tematy, będzie mi trudno je odszukać. Było po polsku.

Po pierwsze świadków było czworo, czworo dzieci, po drugie zniknęło dziecko, które "panienkę" opisało jako niskie stworzenie przypominajace anioła, czyli wzrostu popularnych "szaraków".

No ale wiadomo - kościół rozdmuchał, co niejasne, zgasił bardziej rozgarniętych świadków i wyszło jak wyszło. Z taka legendą złamano już nie jeden kraj i nie jedno życie.

Strony

Skomentuj