Przez globalne ocieplenie latanie samolotami jest bardziej niebezpieczne

Kategorie: 

Źródło: Pixabay.com

Grupa specjalistów z brytyjskiego uniwersytetu w Reading w swojej pracy naukowej stwierdziła, że ​​na skutek globalnego ocieplenia nasilają się turbulencje, co stanowi dodatkowe zagrożenie dla samolotów. Zostało to wnikliwie opisane w artykule opublikowanym w Climate Dynamics.

 

Turbulencje czystego powietrza (CAT) zwykle rozwijają się w bezchmurnych górnych warstwach atmosfery i nie są wykrywane przez radary pokładowe ani sprzęt do obserwacji wizualnej. W wyniku długotrwałego narażenia na tego typu turbulencje skraca się żywotność samolotu, a jego intensywne oddziaływanie może doprowadzić do pęknięcia burt.

 

Modelowanie klimatu przeprowadzone przez naukowców wykazało, że na każdy stopień Celsjusza ocieplenia przy powierzchni liczba umiarkowanych turbulencji na bezchmurnym niebie wzrośnie o 14% latem i 9% zimą i wiosną. Naukowcy wyjaśnili, że umiarkowane turbulencje wyrażają się jako warunki atmosferyczne, które powodują przyspieszenie pionowe do 0,5 g.

 

Według ekspertów jedną z możliwych opcji walki linii lotniczych ze skutkami tego typu turbulencji jest unikanie obszarów, w których tworzy się CAT. Eksperci podkreślają, że może to prowadzić do dodatkowych kosztów paliwa i wydłużenia czasu lotów transatlantyckich. Ponadto naukowcy zalecają pasażerom zapinanie pasów bezpieczeństwa, aby uniknąć poważnych obrażeń i obrażeń.

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika Kwazar

No dobra, jest niebezpiecznie

No dobra, jest niebezpiecznie !  I powiem (tak na rozumek ekoludzika XXI wieku)  Że koniec latania samolotami ! Samochody smrodzą, no i to też nie polatasz. Statki wodne morskie i rzeczne zatruwają wodę. Pomysł ze statkami więc odpada,chyba, że luksusowe jachty milionerow (te nigdy wody nie zatruwają) No, to może jeżdżenie rowerami ? No, pomysł ok. Tylko ciepło jak nie wiem co (zmachany jestem) a tu jeszcze z 3000 wiorst mi zostało. Wtedy właśnie pomyślałem tak sobie a  (utrudzonym będąc dzieckiem dwóch pedałów i mnóstwa wiorstw przede mną) Czy nie chcą nas właśnie takimi TANIMI chwytami, opowieści różnych o (niebezpieczeńswtach niebezpiecznych,strasznych i apokaliptycznych) UIPERD....sprowadzić do roli niewolnika ? Kiedy my wszyscy niedługo potencjalni rowerzyści (a co lepsza a może gorsza już tylko NIEDALEKO pieszy) powinniśmy się wreszcie z tego letargu ogarnąć ? Kiedy zacząć REAGOWAĆ i mówić NIE !

Portret użytkownika Medium

Keri, może Ty mi powiesz, o

Keri, może Ty mi powiesz, o co tu chodzi:

Pascal Najada, który prowadzi sprawę karną przeciwko szwajcarskiemu prezydentowi Pfizer Covid Vaccine wraz z pozwem do Sądu Najwyższego Nowego Jorku przeciwko Pfizerowi i FDA, potwierdza, że został "zaczipowany" przez zastrzyki mRNA firmy Pfizer. Na wysokości 35 000 stóp w samolocie jego telefon przeskanował 650 transceiverów zaledwie 100 pasażerów. Mówi, że "ESO" próbowało przejąć władzę i zabić ludzkość, ale "ESO" zawiodło i "ESO" zostanie postawione przed sądem.

Co to jest ESO? 

Portret użytkownika keri

Medium, uwzględniając

Medium, uwzględniając kontekst i możliwe błędy tłumaczeń przypuszczam, że Pascal Najadi mówił o Światowym Forum Ekonomicznym.

Wskazówkę znajdziesz tu:

https://babylonianempire.wordpress.com/2022/12/12/covid-19-szwajcarski-bankier-pascal-najadi-sklada-zarzuty-karne-przeciwko-prezydentowi-szwajcarii/

Pascal Najadi to znany międzynarodowy szwajcarski bankier inwestycyjny, filmowiec, publicysta i syn Hussaina Najadiego, założyciela AmBank Group w Malezji, który został zamordowany w Kuala Lumpur w Malezji 29 lipca 2013 roku.

Przedstawiona skarga karna ma ogromną wagę, ponieważ ojciec Najadiego działał razem z Klausem Schwabem w organizacji, która poprzedziła Światowe Forum Ekonomiczne (i nazywała się wtedy Forum Ekonomiczne w Davos), zanim z niej odszedł, ponieważ nie podobała mu się ewolucja WEF oraz ambicje i pomysły Klausa Schwaba.

Pascal Najadi, oprócz relacji na temat doniesienia o przestępstwie, mówi dużo o WEF, o Klausie Schwabie – którego nazywa “komunistycznym nazistą”.

Portret użytkownika Medium

Szukałam, poza Twoim, innego

Szukałam, poza Twoim, innego źródła o pozwie Pascala Najadiego i tam pisownia jest identyczna: ESO.

Wiązałam ze sztuczną inteligencją, jest płatna aplikacja na Iphone o tej nazwie. Czy to możliwe, że o to chodzi?

Jest ESO - Europejska Organizacja Astronomiczna, no i jest jakaś gra ESO...

Portret użytkownika keri

Światowe Forum Ekonomiczne

Światowe Forum Ekonomiczne WEF to nowa nazwa wcześniejszego forum ekonomicznego w Davos. Pascal Najadi znał tę organizację od dawna i być może używa starego skrótu lub skrótu popularnego w Szwajcarii. ESO - Economic ... Organization, np. Economic Schwab Organization. Biggrin

Portret użytkownika kolo21

Dlatego tylu medyków tak sie

Dlatego tylu medyków tak sie dorobiło że szok.. No bo kogo stać na fure za 1 milion zł? Na dom za 4-5 milionów? A on ma kilka takich samochodów dwa, trzy domy i kilka mieszkań. Nie wspomnę że tyle nam samochodów przybyło że zawalone jest nimi wszystko, od chodników po przez skwery. Wiem ze duża część to ukropskie. Byłem na zakupach w piątek, Auchan zawalony ukrami, tak potężnych kolejek to ja od komuny nie pamiętam. Z 15 milionów ich nam wsadzili i co na to polacy? Nos w dupę chowają i udają że nic sie nie stało.

kolo21

Portret użytkownika kolo21

Tak a ich rodziny w necie

Tak a ich rodziny w necie pisali ze najniższą krajową zarabiają jacy oni biedni przepracowani. Moja śp. mama w czasie pizdemi leżała w szpitalu i mi pisała. Że lekarze te maseczki naciągają na oczy i śpią w nich. Tak poważnie taktowali te pseudo zagrożenie. Bo świetnie zdawali sobie sprawę że to pic na wodę a nie żadna pandemia. Mi pierdolonej rwy kulszowej nie potrafią wyleczyć konowały jebane. 1,5 roku sie z nią męcze a od tabletek żołas mi wysiadł bo ile można wcinać przeciw bólowych? Jedno co jest prawdziwe to że Polska to chuj dupa i kamieni kupa.

kolo21

Strony

Skomentuj