Przez globalne ocieplenie latanie samolotami jest bardziej niebezpieczne

Kategorie: 

Źródło: Pixabay.com

Grupa specjalistów z brytyjskiego uniwersytetu w Reading w swojej pracy naukowej stwierdziła, że ​​na skutek globalnego ocieplenia nasilają się turbulencje, co stanowi dodatkowe zagrożenie dla samolotów. Zostało to wnikliwie opisane w artykule opublikowanym w Climate Dynamics.

 

Turbulencje czystego powietrza (CAT) zwykle rozwijają się w bezchmurnych górnych warstwach atmosfery i nie są wykrywane przez radary pokładowe ani sprzęt do obserwacji wizualnej. W wyniku długotrwałego narażenia na tego typu turbulencje skraca się żywotność samolotu, a jego intensywne oddziaływanie może doprowadzić do pęknięcia burt.

 

Modelowanie klimatu przeprowadzone przez naukowców wykazało, że na każdy stopień Celsjusza ocieplenia przy powierzchni liczba umiarkowanych turbulencji na bezchmurnym niebie wzrośnie o 14% latem i 9% zimą i wiosną. Naukowcy wyjaśnili, że umiarkowane turbulencje wyrażają się jako warunki atmosferyczne, które powodują przyspieszenie pionowe do 0,5 g.

 

Według ekspertów jedną z możliwych opcji walki linii lotniczych ze skutkami tego typu turbulencji jest unikanie obszarów, w których tworzy się CAT. Eksperci podkreślają, że może to prowadzić do dodatkowych kosztów paliwa i wydłużenia czasu lotów transatlantyckich. Ponadto naukowcy zalecają pasażerom zapinanie pasów bezpieczeństwa, aby uniknąć poważnych obrażeń i obrażeń.

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika Kwazar

No dobra, jest niebezpiecznie

No dobra, jest niebezpiecznie !  I powiem (tak na rozumek ekoludzika XXI wieku)  Że koniec latania samolotami ! Samochody smrodzą, no i to też nie polatasz. Statki wodne morskie i rzeczne zatruwają wodę. Pomysł ze statkami więc odpada,chyba, że luksusowe jachty milionerow (te nigdy wody nie zatruwają) No, to może jeżdżenie rowerami ? No, pomysł ok. Tylko ciepło jak nie wiem co (zmachany jestem) a tu jeszcze z 3000 wiorst mi zostało. Wtedy właśnie pomyślałem tak sobie a  (utrudzonym będąc dzieckiem dwóch pedałów i mnóstwa wiorstw przede mną) Czy nie chcą nas właśnie takimi TANIMI chwytami, opowieści różnych o (niebezpieczeńswtach niebezpiecznych,strasznych i apokaliptycznych) UIPERD....sprowadzić do roli niewolnika ? Kiedy my wszyscy niedługo potencjalni rowerzyści (a co lepsza a może gorsza już tylko NIEDALEKO pieszy) powinniśmy się wreszcie z tego letargu ogarnąć ? Kiedy zacząć REAGOWAĆ i mówić NIE !

Portret użytkownika Medium

Keri, może Ty mi powiesz, o

Keri, może Ty mi powiesz, o co tu chodzi:

Pascal Najada, który prowadzi sprawę karną przeciwko szwajcarskiemu prezydentowi Pfizer Covid Vaccine wraz z pozwem do Sądu Najwyższego Nowego Jorku przeciwko Pfizerowi i FDA, potwierdza, że został "zaczipowany" przez zastrzyki mRNA firmy Pfizer. Na wysokości 35 000 stóp w samolocie jego telefon przeskanował 650 transceiverów zaledwie 100 pasażerów. Mówi, że "ESO" próbowało przejąć władzę i zabić ludzkość, ale "ESO" zawiodło i "ESO" zostanie postawione przed sądem.

Co to jest ESO? 

Portret użytkownika keri

Medium, uwzględniając

Medium, uwzględniając kontekst i możliwe błędy tłumaczeń przypuszczam, że Pascal Najadi mówił o Światowym Forum Ekonomicznym.

Wskazówkę znajdziesz tu:

https://babylonianempire.wordpress.com/2022/12/12/covid-19-szwajcarski-bankier-pascal-najadi-sklada-zarzuty-karne-przeciwko-prezydentowi-szwajcarii/

Pascal Najadi to znany międzynarodowy szwajcarski bankier inwestycyjny, filmowiec, publicysta i syn Hussaina Najadiego, założyciela AmBank Group w Malezji, który został zamordowany w Kuala Lumpur w Malezji 29 lipca 2013 roku.

Przedstawiona skarga karna ma ogromną wagę, ponieważ ojciec Najadiego działał razem z Klausem Schwabem w organizacji, która poprzedziła Światowe Forum Ekonomiczne (i nazywała się wtedy Forum Ekonomiczne w Davos), zanim z niej odszedł, ponieważ nie podobała mu się ewolucja WEF oraz ambicje i pomysły Klausa Schwaba.

Pascal Najadi, oprócz relacji na temat doniesienia o przestępstwie, mówi dużo o WEF, o Klausie Schwabie – którego nazywa “komunistycznym nazistą”.

Portret użytkownika Medium

Szukałam, poza Twoim, innego

Szukałam, poza Twoim, innego źródła o pozwie Pascala Najadiego i tam pisownia jest identyczna: ESO.

Wiązałam ze sztuczną inteligencją, jest płatna aplikacja na Iphone o tej nazwie. Czy to możliwe, że o to chodzi?

Jest ESO - Europejska Organizacja Astronomiczna, no i jest jakaś gra ESO...

Portret użytkownika kolo21

Dlatego tylu medyków tak sie

Dlatego tylu medyków tak sie dorobiło że szok.. No bo kogo stać na fure za 1 milion zł? Na dom za 4-5 milionów? A on ma kilka takich samochodów dwa, trzy domy i kilka mieszkań. Nie wspomnę że tyle nam samochodów przybyło że zawalone jest nimi wszystko, od chodników po przez skwery. Wiem ze duża część to ukropskie. Byłem na zakupach w piątek, Auchan zawalony ukrami, tak potężnych kolejek to ja od komuny nie pamiętam. Z 15 milionów ich nam wsadzili i co na to polacy? Nos w dupę chowają i udają że nic sie nie stało.

kolo21

Portret użytkownika kolo21

Tak a ich rodziny w necie

Tak a ich rodziny w necie pisali ze najniższą krajową zarabiają jacy oni biedni przepracowani. Moja śp. mama w czasie pizdemi leżała w szpitalu i mi pisała. Że lekarze te maseczki naciągają na oczy i śpią w nich. Tak poważnie taktowali te pseudo zagrożenie. Bo świetnie zdawali sobie sprawę że to pic na wodę a nie żadna pandemia. Mi pierdolonej rwy kulszowej nie potrafią wyleczyć konowały jebane. 1,5 roku sie z nią męcze a od tabletek żołas mi wysiadł bo ile można wcinać przeciw bólowych? Jedno co jest prawdziwe to że Polska to chuj dupa i kamieni kupa.

kolo21

Strony