Rosjanie zestrzelili koło Krymu amerykańskiego drona MQ-9

Kategorie: 

Źródło: Kadr z Youtube

Amerykański dron wojskowy typu MQ-9 Reaper o wartości 56 milionów dolarów został wyekspediowany 14 marca z bazy NATO Sigonella na Sycylii we Włoszech. Leciał na Krym z wyłączonym transponderem. Rosjanie zablokowali go, odcinając jego satelitę naprowadzania, po czym doprowadzili do zestrzelenia drona za pomocą myśliwca.

14 marca 2023 roku Stany Zjednoczone wydały oświadczenie, że MQ-9 „Reaper” został trafiony przez rosyjski myśliwiec SU-27.

„Nasz samolot MQ-9 wykonywał rutynowe operacje w międzynarodowej przestrzeni powietrznej, kiedy został przechwycony i trafiony przez rosyjski samolot, co doprowadziło do katastrofy i całkowitej utraty MQ-9”

 

Jak wynika z oficjalnego oświadczenia rosyjskiego Ministerstwa Obrony Narodowej,

"Lot amerykańskiego drona został zarejestrowany w rosyjskim regionie krymskim w kierunku rosyjskiej granicy. Lot amerykańskiego drona odbył się z wyłączonymi transponderami, naruszając ustalenia traktatowe"

Rosja początkowo twierdziła, że nie miała kontaktu z bezzałogowym statkiem powietrznym, ale 2 dni po incydencie Stany Zjednoczone opublikowały materiał filmowy, który rzekomo pochodzi z incydentu i który potwierdza, że kłamali.

To zdarzenie prawdopodobnie miało miejsce rano 14 marca. Kamera filmująca spod dużego drona, nieuzbrojonego drona wywiadowczego i obserwacyjnego General Atomics MQ-9 Reaper, potwierdza kontakt z rosyjskim myśliwcem SU-27. Wygląda na to, że SU-27 wypuszcza na niego paliwo, kiedy przelatuje obok na bardzo krótkim dystansie.

Jednak pierwszy kontakt nie spowodował zestrzelenia. Potem Suchoj 27 podjął kolejną próbę oblania drona paliwem i chyba doszło wtedy do kontaktu obu maszyn. Jedna z łopat śmigła drona jest zakrzywiona i złamana w połowie. Widać, że wcześniej łopaty śmigła są nadal w dobrym stanie. Więc Rosjanie nie tylko celowo zrzucili paliwo na MQ-9 - uderzyli w niego.

Ocena: 

2
Średnio: 1.8 (6 votes)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika znawca

I jeszcze coś więcej

I jeszcze coś więcej pasowałoby wiedzieć ... USA  nie chciały podpisać deklaracji o przystąpieniu do MTK, ogólnie - 7 państw odmówiło tego (6 z nich to same państwa o znikomej postawie reprezentacyjnej pro-praw człowieka i obywatela), wśród tych 7 państw ... było również USA.

System wolnorynkowy NATO to nie jest gospodarka centralnie planowana ZSRR. W porównaniu do obydwu modeli, sozialstaat EU nigdy nie był i dalej nie jest zdolny do bycia geopolityczną potęgą.

Portret użytkownika Prorocznia

dowód nr 1 w sprawie

dowód nr 1 w sprawie spiskowej teorii jakoby  ludzie używali chemtrailsów do różnych niecnych celów...

Ktoś zwrócił uwagę jak go unieszkodliwiono? A już z pewmnością nie został zestrzelony!

 

Portret użytkownika Kwazar

To taka ciekawostka. Jeśli

To taka ciekawostka. Jeśli drona zapuścisz bezczelnie zbyt daleko to w Syrii dla odmiany, zawisło ruskie fatum uzbrojonych SU nad złodziejami.Jako nieproszeni rozbójnicy, to w Syrii nie mają żadnych szans, chociaż dotychczas niby ich obecność tolerowano ale zdaje się cierpliwość się wyczerpała.

Portret użytkownika krystynaa

chopie, kazdy wie ze putin

chopie, kazdy wie ze putin zaatakowal ukraine w celach pozyskania ukrainskich surowcow i zasobow ludzkich, nei na to czy usa zaatakowalo ukrainę.

przypomniec ci, ze rosja uznala granice ukrainy wiele lat temu? nawet na pismie to uczynili, warunkiem było zwrocenie broni atomowej do rosji

 

Portret użytkownika Nomen - Omen

Rosja wskazuje na

Rosja wskazuje na schizofrenię Waszyngtonu - (Artykuł z dnia 18-03-2023 w języku angielskim)

"Russia points to Washington’s schizophrenia" - (Text 18-03-2023)

Reakcja Waszyngtonu na wydany przez Międzynarodowy Trybunał Karny „nakaz aresztowania” prezydenta Rosji Władimira Putina wydaje się schizofreniczna, poinformowała misja dyplomatyczna Moskwy w tym kraju. Ambasada dodała, że Stany Zjednoczone, choć nie współpracują z sądem w sprawach dotyczących Amerykanów, szybko z zadowoleniem przyjęły jego ostatnią decyzję dotyczącą Rosji. W poście opublikowanym w Telegramie w piątek rosyjska ambasada stwierdziła, że stanowisko USA przypomina ospałą schizofrenię, ponieważ wszyscy amerykańscy oficjele jednogłośnie powtarzali, że MTK nie jest dekretem dla Stanów Zjednoczonych. Ci sami urzędnicy twierdzą, że sąd ma uzasadnione podstawy, by ścigać Putina, a także komisarz Rosji ds. praw dziecka Marię Lwową-Bełową, czytamy w oświadczeniu.

https://www.rt.com/news/573176-russian-embassy-us-icc-putin-schizophrenia/amp/

===

Strony

Skomentuj