Cząsteczki w mleku i mięsie wołowym mogą powodować raka jelita grubego

Kategorie: 

Źródło: tg

Naukowcy z Niemiec stwierdzili, że w raku jelita grubego w błonach śluzowych przewodu pokarmowego znajdują się czynniki zawarte w mleku i mięsie zwierzęcym. W miarę postępu choroby ich stężenie wzrasta, co również wpływa na śmiertelność. Między innymi odkrycie to jest ważne dla wczesnej diagnozy guza.

 

Rak jelita grubego zajmuje trzecie miejsce wśród mężczyzn i drugie wśród kobiet. Przewiduje się, że do 2040 roku współczynniki zachorowalności wzrosną o 70 – 80%. Naukowcy wiedzą już o czynnikach związanych ze stylem życia, które mogą prowadzić do rozwoju nowotworu, dlatego w nowym badaniu przeanalizowali związek między dietą a rakiem.

 

Specjaliści badali czynniki zawarte w mleku i mięsie bydła - plazmidopodobne cząsteczki DNA, ponieważ zakładali ich pośredni wpływ na kancerogenezę poprzez stan zapalny. W badaniu wzięło udział 246 pacjentów z rakiem jelita grubego w różnych stadiach.

 

Aby ocenić stężenie cząsteczek, naukowcy wykorzystali białko Rep, które jest niezbędne do ich replikacji. Okazało się, że ekspresję Rep obserwowano u 99% pacjentów w błonach śluzowych na wszystkich etapach rozwoju nowotworu. Wyższa śmiertelność była związana ze zwiększoną ekspresją Rep. Wyniki potwierdzają udział czynników mlecznych i mięsnych w rozwoju raka jelita grubego poprzez stan zapalny.

 

Naukowcy zamierzają teraz zbadać potencjał nowych biomarkerów we wczesnej diagnostyce nowotworów i zagrożeń z nimi związanych, a także narzędzia do monitorowania skuteczności leczenia i obserwacji pacjenta po leczeniu chirurgicznym. Niewykluczone, że te same biomarkery będą skuteczne także w wykrywaniu innych typów nowotworów – taka zależność jest już znana.

 

Ocena: 

4
Średnio: 4 (1 vote)
Opublikował: tallinn
Portret użytkownika tallinn

Legendarny redaktor portali zmianynaziemi.pl oraz innemedium.pl znany ze swojego niekonwencjonalnego podejścia do poszukiwania tematów kontrowersyjnych i tajemniczych. Dodatkowo jest on wydawcą portali estonczycy.pl oraz tylkoprzyroda.pl gdzie realizuje swoje pasje związane z eksploracją wiadomości ze świata zwierząt


Komentarze

Portret użytkownika Anna Donina

No kurde naukowcy gadają jak

No kurde naukowcy gadają jak im właściciele korporacji nakazują, jak bil gejcu likwiduje krowy i buduje fabryczki mięsa z plastiku to nagle naukowcy odnajdują szkodliwości w mięsie ale zupełnie im nie przeszkadza ciężka chemioterapia zwierząt przed ubojem. Tuczą chemikaljami ale to naukowcom jakoś dziwnie nie przeszkadza.

Mam wrażenie że artykuły pisze jakiś ziomuś z olbrzymim defektem intelektualnym, no chyba że dla chleba, panie ..... dla chleba.

Oby ten chlebek nie był z robaczkami:

https://assets.newatlas.com/dims4/default/eadc93d/2147483647/strip/true/crop/770x577+0+0/resize/770x577!/quality/90/?url=http:%2F%2Fnewatlas-brightspot.s3.amazonaws.com%2Farchive%2Fdinner-future-22.jpg

 

 

Portret użytkownika kierowca

Tylko pytanie, jakie mięso i

Tylko pytanie, jakie mięso i mleko?

Naszpikowane chemią, czy pochodzące z małego gospodarstwa wychodowane na typowym pożywieniu.

Świnia hodowana w małym gospodarstwie karmiona zwykłą paszą, aby osiągnąć masę 100 kg. potrzebuje na to dobre pół roku.

Natomiast ta hodowana w chlewni przemysłowej, karmiona wysoko białkową paszą GMO plus antybiotyki, te samo 100 kg. osiąga w niecałe trzy miesiące.

Portret użytkownika Sandra

Mój znajomy od 2ch lat

Mój znajomy od 2ch lat choduje ogród na kompoście który kupił za grosze Wink

Tak więc móc to chcieć jak się chce to się znajdzie odpowiednie informacje w necie. Tego jest od groma.

Są nawet stare filmy polskich biologów apropo tego co rośnie pod nosem i jakie ma wartości odżywcze Wink

Genetycznie człowiek nie jest przystosowany do żarcia mięsa. Tego które jest wyprodukowane przez bigfarmy, gdyż jest napakowane całą tablicą Lambadajeva ;P

Tak więc ludzię się sami oddali wielkim korporacjom spożywczym wierząc że jedzonko będzie zawsze.

Współcześnie dzieci myślą że mleko bierze się ze sklepu a pieniądze z bankomatu.

To jest totalna Idiokracja ( zresztą ten film idelanie opisuje to co się już dzieje ). Kultura PO(O)P Wink

Na prawdę trzeba zacząć składać ze sobą puzzle i włączyć myślenie, gromadzić książki, gdyż to one są przyszłościa którą będzie można karmic przyszłe pokolenia. Część historii się wymarze by można było pisać ją na nowo, lecz ciekawe kto o tym zadecyduje....szydzi bo to oni wykopali sobie ten tunel by przeżyć jak w filmie " Liga niezwykłych dżentelmenów "

Te wszystkie rzekome filmy saition fiktion to nic innego jak instrukcja dla kumatych ludzi oraz pokazanie co przyniesie przyszłość która manipuluje " 13 małp " (film kozak )

Polecam też przejrzeć

https://pl.wikipedia.org/wiki/Steve_Jackson_(ameryka%C5%84ski_projektant_gier) (Karty Illuminati )

Portret użytkownika Wiktor Wektor

Nie to co do ust wchodzi lecz

Nie to co do ust wchodzi lecz to co z nich wychodzi to kala człowieka. Cała żywność jest chemią - Ty też.. jedz to co lubisz ale polub to jeść co nakazuje piramida żywieniowa. Im mniej przetworzona żywność tym lepsza a poza tym etykiety czytaj, bo im prostrzy skład tym lepiej.

Portret użytkownika SuperStar

Talinn ty debilu to co to

Talinn ty debilu to co to teraz po przeczytaniu tego zmyślonego gówna mamy nie jeść mięsa ani nie pić mleka ?  i co jeszcze Talinn co jeszcze Ci naukowcy to są przez Talinna i jego ziomków zmyśleni.

Skomentuj