Przez globalne ocieplenie latanie samolotami jest bardziej niebezpieczne

Kategorie: 

Źródło: Pixabay.com

Grupa specjalistów z brytyjskiego uniwersytetu w Reading w swojej pracy naukowej stwierdziła, że ​​na skutek globalnego ocieplenia nasilają się turbulencje, co stanowi dodatkowe zagrożenie dla samolotów. Zostało to wnikliwie opisane w artykule opublikowanym w Climate Dynamics.

 

Turbulencje czystego powietrza (CAT) zwykle rozwijają się w bezchmurnych górnych warstwach atmosfery i nie są wykrywane przez radary pokładowe ani sprzęt do obserwacji wizualnej. W wyniku długotrwałego narażenia na tego typu turbulencje skraca się żywotność samolotu, a jego intensywne oddziaływanie może doprowadzić do pęknięcia burt.

 

Modelowanie klimatu przeprowadzone przez naukowców wykazało, że na każdy stopień Celsjusza ocieplenia przy powierzchni liczba umiarkowanych turbulencji na bezchmurnym niebie wzrośnie o 14% latem i 9% zimą i wiosną. Naukowcy wyjaśnili, że umiarkowane turbulencje wyrażają się jako warunki atmosferyczne, które powodują przyspieszenie pionowe do 0,5 g.

 

Według ekspertów jedną z możliwych opcji walki linii lotniczych ze skutkami tego typu turbulencji jest unikanie obszarów, w których tworzy się CAT. Eksperci podkreślają, że może to prowadzić do dodatkowych kosztów paliwa i wydłużenia czasu lotów transatlantyckich. Ponadto naukowcy zalecają pasażerom zapinanie pasów bezpieczeństwa, aby uniknąć poważnych obrażeń i obrażeń.

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika syriues

To tłumaczenie o

To tłumaczenie o turbulencjach to jakis koszmar.Jakbym dzieci czytał. Coś tam przez cos tam ale w ogole noe sprecyzowane.To coś jest na tyle złożone, ze nie ma jednoznacznej odpowiedzi.jedni mówią że rzadsze powietrze,drudzy ciśnienie a rownie dobrze moze to byc dziura czasoprzestrzenna lub cArna dziura,a nawet w jakimś ułamku inny wymiar.Kto wie lepiej,niech zgadnie.

Portret użytkownika syriues

Głupalne ocipienie nie zna

Głupalne ocipienie nie zna granic ani chwytów daleko idących. Po tylu latach i w kółko walenia niczym kowal w kowadło mozna zapewne sie wqrwic do tego stopnia,że może to zaowocować seryjnym podpaleniem,co uwidoczni szeroka skale ocieplenia ulicznego i dzięki temu czlow8ek odczuje tesknote za normalnością.

A tak na serio to te ich chwyty są głupie bo oglupiaja społeczeństwa nie mówiąc im prawdy 9 tym,ze ziemia swoją trajektorie lub nachylenie do niej,zmienia.perychelum.a wiec tylko idiota bedzie dalej o tym pisał. 

Rozumiesz autorze?

Portret użytkownika kolo21

Zapraszam w rejony Bydgoszczy

Zapraszam w rejony Bydgoszczy na widoki wyciętych lasów. Wszędzie je wycinaja na potęgę. Zakazy srazy odnośnie wchodzenia do lasów ciąglę są a wycinać na potęge to se moga skurwysyny. Wycięte drzewo jedzie na zachód w kierunku Niemiec. Coś mi mówi że 447 i sprzedaż lasów sie zaczęła na dobre.

kolo21

Portret użytkownika kolo21

3 dni temu na wupe był

3 dni temu na wupe był artykuł o pogodzie. Że idzie ocieplenie na całego. I ktoś tam napisał ze pewnie za chwilę znowu będą niebo osrywać. Na drugi dzień patrzę i rzeczywiście srają jak popadnie. Dlaczego za komuny nie było tych smug "kondesacyjnych" A może ruskie migi latały na energie słoneczną? Jak któryś ciągnął za sobą smugę to to mały kawałek, który po chwili znikał. A teraz to gówno wisi cały dzień i tylko wiatr je przesówa. Ludzie mają pizdę na oczach ze widzą ale nadal nie wierzą.

kolo21

Strony

Skomentuj