Genetycy proponują „wyłączenie” rozmnażania komarów, aby z nimi walczyć

Kategorie: 

Źródło: Pixabay.com

Biolodzy zaproponowali „wyłączenie” białek odpowiedzialnych za aktywację plemników komarów. Poinformował o tym Uniwersytet Kalifornijski w Riverside.<--break->

 

 

Komary łączą się w pary od ogona do ogona, a samce przekazują plemniki do dróg rozrodczych samic. Mogą tam być przechowywany przez jakiś czas, ale plemniki wciąż muszą przedostać się z punktu A do punktu B, aby doszło do zapłodnienia. Kluczem do zakończenia tego procesu są wyspecjalizowane białka uwalniane podczas wytrysku, które aktywują wici plemników, aby umożliwić im ruch. Bez tych białek plemniki nie mogą dostać się do komórki jajowej i pozostać nieruchome.

 

Naukowcy zbadali wszystkie białka w plemnikach komarów, aby znaleźć dokładnie te, które odpowiadają za aktywację plemników. Na początek naukowcy wybrali z populacji 200 samców komarów, a następnie pobrali wystarczającą ilość plemników z maleńkich dróg rozrodczych, aby przeprowadzić badanie spektrometrii mas. W efekcie autorzy pracy uzyskali kompletną listę białek z płynu nasiennego komarów.

 

W poprzednim badaniu ten sam zespół naukowców odkrył, że plemniki potrzebują wapnia, aby zapewnić energię do ruchu. Teraz mogli przyjrzeć się kompletnemu profilowi ​​białek i znaleźć białka kanałów wapniowych i poprzez eksperymenty dowiedzieć się, jak zakłócić ich funkcjonowanie.

 

Autorzy mają nadzieję, że dzięki tej metodzie uda się zapanować nad liczebnością komarów w przyrodzie.

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Psalm 18.29  „Ty zaiste zapalasz pochodnię moją; Pan, Bóg mój, oświeca ciemności moje

Portret użytkownika Medium

Zgadzam się z Tobą co

Zgadzam się z Tobą co rytualnego zamykania czakr przez religie. I jeszcze te dzielone pochówki, ciała w jednym miejscu, a serce w innym. Im ważniejszy człowiek był, tym większy kamień go przykrywa. Ponoć dusza tym szybciej się uwalnia im szybciej rozkłada się ciało.

Nie zgadzam się natomiast w kwestii satanizmu. Dawniej w reinkarnację wierzono. Dotychczas rodziny spotykają się nad grobami przodków i jest w tym jedna jedyna realna intencja - ponowne wcielenie. Bo nie wszyscy chcą wyrwać się z tego świata, daleko nie wszyscy. Nie nazwałabym tego satanizmem.

Co do zmartwychwstania, toż o tym są Ewangelie. Lekarskie akty zgonu są coraz mniej warte z powodów ściśle komercyjnych, albowiem u nieprzytomnych wyrywa się narządy wewnętrzne, które jeszcze pracują, serce wątrobę, nerki. Już po śmierci bierze się inne tkanki, z których potem robi się endoprotezy, a nawet wypełnienia do zębów! https://odysee.com/@Ujawnienie:c/VID_20230226_091000_017:c

Takie świadczenie narządami własnego ciała przedłuża ziemską drogę zmarłego, kawałkuje duszę.

Znasz może stary film amerykański "Coma"? Widziałam go niedługo po nakręceniu i zrobił na mnie potworne wrażenie.

Portret użytkownika Endymion

"Ponoć dusza tym szybciej się

"Ponoć dusza tym szybciej się uwalnia im szybciej rozkłada się ciało.", ALE PRZECZY to mumifikacji, a może mumifikacja była w celu nie uwolnienia duszy?? Kilka dni temu pochowałem Dziadka, w grobie podwójnym, pod spodem widziałem trumnę Babci nienaruszoną (15 lat). Muminifikacja oraz trumny nie sąraczej przeszkodą dla duszy. Ciekawy temat, ale tylko jak umrzesz, to stwierdzisz jak to jest. Iną sprawą jest kremacja ciała, która jest zaprzeczeniem mumifikacji. W tym temacie jestem goopi, wiem, że nic nie wiem Sad

DIVI LESCHI GENUS AMO 

Portret użytkownika Medium

może mumifikacja była w celu

może mumifikacja była w celu nie uwolnienia duszy??

Otóż to! Podobnie, jak grube sarkofagi, posągi Buddy z ciałem w środku, zwieńczenia starych budynków z urnami w kształcie szyszek na szczycie, łóżka metalowe z podobnymi szyszkami, gdzie ongiś umieszczano prochy przodków:

https://www.artbed.pl/media/products/2847f0f5dae7492da32fea6d24685404/images/thumbnail/large_sylvia_wpb_90_d.jpg?lm=1643376083

Mieliśmy tu parę lat temu koleżankę, która nas silnie atakowała, ale zapodała ciekawostkę: Irlandczycy po dziś dzień trzymają urny pod łóżkami.

Był sobie taki człowiek, który silnie się rozwinął na planie ezoterycznym, nazywał się Nikołaj Lewaszow. Ciekawe rzeczy opowiadał, ale po rosyjsku. 

Napisał kilka książek, może zostaną przetłumaczone? Wideo Lewaszowa do dziś są w sieci, podobnie jak jego imienna strona internetowa, choć opuścił on ziemię, bo... rzucił wyzwanie do pojedynku...

Portret użytkownika Endymion

Coś się znowu Żymianinowi

Coś się znowu Żymianinowi Nawiedzonemu odkleiło. Ten człowieczek stoi po złej stronie mocy. Nie klepię zdrowasiek, jestem własnej religii, a byłem agnostykiem, ale poznałem i jestem bardzo wierzący. Modlę się do Boga, ale to nie jest twór biblijny stworzony przez człowieka.

Żymianin Nawiedzony mówi o nas "wy", a ja ja mówię "My".

Nawiedzony ma jednak wiele racji w tym co pisze, ale to wynika z opętania przez demona.

Jest niepisana zasada pomiędzy Bogiem, a demonami. Należy uszanować WOLNĄ WOLĘ CZŁOWIEKA. Z tego powodu człowiek robi co chce, a demon tylko go prowadzi za rękę, ku swojemu celowi..

NAWIEDZONY, NIC NIE WIESZ O BOGU! ja podobnie, wciąż poszukuję, a ty wywyżasz się.. jakobyś był UN, a to komedia..

DIVI LESCHI GENUS AMO 

Portret użytkownika oswiecony77

Naucz sie pisac ruski

Naucz sie pisac ruski analfabeto Druga sprawa nie pisze do ciebie Bo ty masz swojego boga do ktorego sie modlisz Czyli dalej glabie oddajesz swoja energie zycia Druga sprawa tylko wierzysz wiec spadaj trolu Nie wchodze w polemike z pierwotniakiem Ty udajacy polaka endymion twoim patronem jest Michał Sędziwój  ???

Psalm 18.29  „Ty zaiste zapalasz pochodnię moją; Pan, Bóg mój, oświeca ciemności moje

Portret użytkownika Endymion

Kiedyś nasze dusze spotkają

Kiedyś nasze dusze spotkają się i wtedy zobaczymy...

Na chwilę obecną jesteś dla mnie i wielu innych zadaniowanym trollem. 

Przepraszam, ale takie są fakty. Wierzgasz, złościsz się, ale to Era Ryb dogorywa, to normalne, że uiera twój światopogląd. Będziesz jeszcze uderzał we mnie, to jest oczywiste, umierająca Era kąsa do końca. Głupi narodziłeś się i głupi umrzesz, a to nie moja wina..

DIVI LESCHI GENUS AMO 

ZNAJDZIE SIĘ  KIJ NA BANDEROWSKI RYJ

Nieposłuszeństwo jest prawdziwą podstawą wolności, posłuszni muszą być niewolnicy” – George Orwell.

Strony

Skomentuj