Ukraina rozpoczęła instalację sztucznych barier na granicy z Rosją

Kategorie: 

Ukraina rozpoczęła budowę barier technicznych i instalację sprzętu obronnego na granicy z Rosją – pisze Deutsche Welle.

 

Projekt wzmocnienia granicy, znany jako Ściana, składa się z dwóch etapów. Realizacją pierwszego, który obejmuje  budowę ogrodzenia na terenie poza strefą aktywnych działań bojowych tj. w regionie  Czernihowa, Sumska, Charkowa i w północnym regionie Ługańska, kieruje Pawło Sziszolin, przewodniczący Państwowej Służby Granicznej Ukrainy. Ponadto planowane jest wzmocnienie lądowego odcinka administracyjnego na granicy z Krymem i części wybrzeża Morza Azowskiego.


W drugim etapie, władze zamierzają budować barykady w regionach Doniecka i Ługańska. Ogólnie rzecz biorąc, Ukraińcy tworzą konstrukcje żelbetonową, uzbrojoną drutem kolczastym. Dodatkowo montowane są czujniki ruchu, kamery termowizyjne. Budowane są też wieże strażnicze.


Koszt operacji nie jest znany, ale wiadomo, że inwestycja jest bardzo droga. Ukraińcy liczą na pomoc finansową z krajów europejskich.

 

 


 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen

Komentarze

Portret użytkownika euklides

W czasie II WŚ Franzuzi

W czasie II WŚ Franzuzi zbudowali potężny system fortyfikacji, zwany Linią Maginota, który wojska niemieckie bezczelnie ominęły. Tego typu umocnienia nie sprawdzają się już od stuleci. Ukraińscy stratedzy tkwią chyba w czasach Wielkiego Muru Chińskiego.
Jakby nawet Rosjanie chcieli coś takiego forsować, a nie ominąć to zrobili by to bez problemu. Dokonali by ataku rakietowego, następnie wysłali lotnictwo celem oczyszczenia terenu z systemów obronnych. Potem zasypali by doły spychaczem albo rozłożyli mosty i przejechali jak po normalnej drodze. Na koniec zostawili by grafitti z napisem EPIC FAIL.

Portret użytkownika Mojeimię44

Według oficjalnych mediów na

Według oficjalnych mediów na Ukrainie jest około 1000 rosyjskich żołnierzy. Aż 1000 żołnierzy rosyjskich? Wink Pewnie ochotników z Europy i Polski po stronie faszystowskich Ukraińców jest z 5 razy tyle. Bóg płacze nad syjonistami. Jeszcze nie tak dawno faszyści palili ich w piecach a teraz finansjera wspiera prawy sektor czyli skrajne poglądy "prawdziwych" Ukraińców.
Syjoniści! Dajcie sobie spokój z waszymi pseudo barierami a te pieniądze zainwestujcie w ziemie na Księżycu, Marcie itd. Żeby był spokój musimy was odseparować od nas a nie siebie samych od siebie.
Czy oni myślą, że my jesteśmy głupi?
 
 
https://www.facebook.com/pages/Podziemie-Polskiej-Armii/279795768841758?ref=hl

Portret użytkownika Wlodi

Hehe nie chodzi o skutecznosc

Hehe nie chodzi o skutecznosc tego "muru" ale o plaskacza dla kazdego ruska - od putina, przez lawrowa goebelsa po pijaczyne kolchozowa... Jak malpy w zoo, jeszcze od poludnia niech ich obmuruja hehehe.., rezerwat rosji buahaha

Portret użytkownika Hathor

Jak widać nawet linia

Jak widać nawet linia Maginota nie pomogła Francuzą, Żeby Ukraińcy zbudowali podobną konstrukcję, powiedzmy 200 km to są lata.  Jeżeli takie fortyfikacje, były do przejścia dla Wermachtu, to tymbardziej dzisiaj wątpliwe żeby spełniły swoją rolę, w jakimś procencie utrudniłaby działania frontowe przeciwnika, ale żadna inna prowizorka - jak wynika z art. nie wchodzi w rachubę, strata czasu. Żeby powstała dzisiejsza linia Maginota, to poza murem, wałami i bunkrami odpowiednio uzbrojonymi (działka przeciwpancerne, ręczne grnatniki/wyrzutnie typu GROM), powinna się znajdować przed nimi fosa przeciwpancerna - taka jak powstała na granicy grecko-tureckiej, i dodatkowo zaminowana na dnie i przedpolu fosy. Inaczej zmarnują sie tylko pieniądze, no ale UE stawia! 

Portret użytkownika alternatywny

Nie do końca się z Tobą

Nie do końca się z Tobą zgodzę.
Robiąc taką bariere, Ukraina uchroni się przed zmasowaną inwazją pancerną, która zmiotła by cały kraj w tydzień-dwa... mając nawet kawałki takiej bariery, w strategicznych miejscach, walka zdecydowanie się wydłuży i może skutecznie ostudzić zapędy masowej inwazji. Czołgi to tylko maszyny, które nie mając drogi, będą poruszać się wolniej, to oczywiste, że nie przeskoczą, lasów, jezior.
Szczerze mówiąc, mam nadzieje że Ukraina utrzyma się jak najdłużej i według mnie warto wspierać ich w oporze. Po nich będziemy my i nie łudźcie się że Rosja kiedy kolwiek dogada się z Polską. Zawsze byliśmy rywalami w walce o prym wśród Słowian. Głoszących mesjasza Putina odsyłam do historii...

Strony

Skomentuj

Filtered HTML

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd><img><h5>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
  • Emotki będą zastępowane odpowiednimi ikonami.
  • Możesz cytować inne posty osadzając je w tagach [quote]

Plain text

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
CAPTCHA
To pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem, aby zabezpieczyć witrynę przed spamem