Do 2035 roku ponad połowa światowej populacji będzie miała nadwagę lub otyłość

Kategorie: 

Źródło: Pixabay.com

Eksperci ze Światowej Federacji Otyłości ostrzegają, że bez zdecydowanych działań na rzecz ograniczenia epidemii nadwagi zdrowie co drugiej osoby na planecie może być zagrożone. Jednocześnie otyłość wśród dzieci i młodzieży będzie rosła szybciej niż wśród dorosłych.

 

 

Do 2035 roku liczba osób z nadwagą lub otyłością na świecie przekroczy 4 miliardy ludzi, czyli 51% światowej populacji. Obecnie 38% światowej populacji ma już nadwagę lub otyłość. Świadczą o tym dane z badania przeprowadzonego przez Światową Federację Otyłości.

 

Według badań najszybciej będzie rosła otyłość wśród dzieci i młodzieży. Oczekuje się, że do połowy następnej dekady liczba ta będzie co najmniej dwukrotnie wyższa niż w 2020 r. Z raportu wynika, że do 2035 roku chłopcy poniżej 18 roku życia będą dwa razy bardziej narażeni na nadwagę i otyłość, dotykając 208 milionów dzieci, i wzrośnie 2,4 razy wśród dziewcząt, dotykając 175 milionów dzieci.

 

Globalny koszt otyłości również gwałtownie wzrośnie, z 1,96 bln USD w 2019 r. do prawdopodobnie 4,32 bln USD w 2035 r., co odpowiada 3% światowego PKB. Kwota ta jest porównywalna do szkód wyrządzonych światu przez pandemię COVID-19.

 

W raporcie podkreślono również, że wiele najbiedniejszych krajów świata stoi w obliczu największego wzrostu otyłości, ale są one najmniej przygotowane do walki z tą chorobą. Dziewięć z 10 krajów, w których oczekuje się największego wzrostu w nadchodzących latach, to kraje Afryki i Azji o niskich lub średnich dochodach.

 

Raport mówi, że rozprzestrzenianie się otyłości na całym świecie jest napędzane takimi czynnikami, jak kryzys klimatyczny, ograniczenia związane z koronawirusem i zanieczyszczenia chemiczne, a także skład i promocja niezdrowej żywności przez przemysł spożywczy.

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika Nomen - Omen

Dwóch strażników zginęło w

Dwóch strażników zginęło w strzelaninie, gdy czterech osadzonych uciekło z więzienia w Mauretanii - (Artykuł z dnia 06-03-2023 w języku angielskim)

Ministerstwo Spraw Wewnętrznych, określiło tę czwórkę jako „terrorystów”, powiązanych z Al-Kaidą i Państwem Islamskim, która zabiła tysiące osób w pobliskich krajach regionu Sahelu. Ministerstwo nie zidentyfikowało uciekinierów ani nie powiedziało, dlaczego byli w więzieniu, ale powiedziało, że po ich niedzielnej ucieczce doszło do wymiany ognia, w wyniku której zginęło dwóch członków Gwardii Narodowej, a dwóch zostało rannych.

"Two guards killed in gunfire as four break out of Mauritania jail" - (Text 06-03-2023)

https://www.reuters.com/article/uk-mauritania-security/two-guards-killed-in-gunfire-as-four-break-out-of-mauritania-jail-idUSKBN2V80LW?fr=operanews

===

Amnesty International mówi, że talibowie muszą zaprzestać nadużyć w Afganistanie - (Artykuł z dnia 06-03-2023 w języku angielskim)

Pomimo początkowych obietnic bardziej umiarkowanego stanowiska, talibowie narzucili surowe środki od czasu przejęcia władzy w sierpniu 2021 r., gdy siły USA i NATO były w ostatnich tygodniach wycofywania się z Afganistanu po 20 latach wojny.
Talibowie zakazali kobietom udziału w życiu publicznym i edukacji dziewcząt powyżej szóstej klasy, przeprowadzali publiczne egzekucje po wyrokach przed sądami talibów i rozprawili się ze społecznościami mniejszościowymi.

"Amnesty says Taliban must halt their abuses in Afganistan" - (Text 06-03-2023)

https://m.timesofindia.com/world/south-asia/amnesty-says-taliban-must-halt-their-abuses-in-afghanistan/amp_articleshow/98452466.cms

===

Portret użytkownika Kwazar

To będzie istny CUD stosowany

To będzie istny CUD stosowany ! Utuczeni na śmieciowych Hamburgierach z gipsu i kartonu z dodatkiem robactwa to, to jest całkim możliwe, że ta pozostała resztka populacji będzie miała chorą nadwagę. Oczywiście mówimy o tych otyłych, co przed czasem ducha nie wyzioną na raki, zawały i inne dziwne wirusy z laboratoriów np. Ukrainy,Mongolii czy Rumunii do 2035 roku. Nie łudźmy się. Przed NAMI nie ma żadnej "świetlanej przyszłości" Jest tylko bagno śmierdzącego syfu w którym wciąż ktoś NAM (już nawet dzisiaj) WMAWIA że, TO WSZYSTKO TO DOBRE JEST ! 

Portret użytkownika Emeryt

Jestem bezrobotny i żyjemy z

Jestem bezrobotny i żyjemy z jednej emerytury. Na jedzenie wydajemy w miesiącu około 700 złotych na dwoje. Nie jemy jakoś specjalnie ale nie głosujemy! Dodam że nie możemy schudnąć! 

Dodam jeszcze że jeden artykuł tego samego dnia wyklucza inny! Tu piszecie o otyłości a wcześniej o zimie nuklearnej! Mając dwie różne możliwości nie wiemy do której się przygotowywać? A może właśnie zbieramy szydełko na tą zimę? Mityczna nafufowcy jak mityczni argonauci! Na kogo zrzucić winę na nafufowców! Których tych od argonautów! Od dawna wiedziałem że ten portal to ściema ! Ale w sumie to fajna robota kasa z reklam leci, sporo wyświetleń, obserwujący są jest ruch CIA i NSA się cieszą  robią sobie badania i testy i się kręci!

Portret użytkownika Alien1974

.............................

........................................... Do tego czasu większość ludzi zginie w wyniku wojny nuklearnej, chorób popromiennych, głodu, zarazy i trzęsień ziemi. Za 3 lub 4 lata rzeczywistość na świecie zmieni się diametralnie. Jackowski też już to potwierdził. 

Portret użytkownika Janio

Jackowski zdemaskowany przez

Jackowski zdemaskowany przez mamę Iwony Wieczorek

Jakiś czas temu określający się jako jasnowidz Krzysztof Jackowski z Człuchowa miał się zaangażować w sprawę zaginięcia Iwony Wieczorek. Kompromitujące dla niego szczegóły w tej sprawie ujawnia matka zaginionej.

Jackowski wielokrotnie miał opowiadać o sprawie zaginięcia w Sopocie 19-letniej Iwony Wieczorek. Miało to miejsce 12 lat temu, a „jasnowidz” stwierdził nawet ostatnio, że "ciało Iwony nie istnieje”.

Jak powiedziała mama zaginionej, już na początku zgłosiła się ona do Jackowskiego i nie była zadowolona z jego usług. Także Prokuratura Okręgowa w Gdańsku oświadczyła, że „żadna wizja pana Jackowskiego nie potwierdziła miejsca pobytu zaginionej ani nie wpłynęła na tok śledztwa".

Matka zagonionej zgłaszając się do Jackowskiego miała przynieść rzeczy osobiste zaginionej córki, a on – jak ma to w zwyczaju – miał je wąchać.

Początkowo miał uznać, że Iwona Wieczorek nie żyje i „sugerował szukanie zwłok w okolicach altany ogrodowej przy cieku wodnym”. Przy kolejnym „objawieniu” stwierdził zaginione jednak żyje.

Jak dowiadujemy się dalej, Jackowski wziął udział w programie „Interwencja”, gdzie także wąchał bluzkę Iwony Wieczorek i pokazywał, gdzie na plaży należy szukać ciała. Problem polega jednak na tym, jak wyjawia matka zaginionej, że o plaży powiedziała ona osobiście Jackowskiemu dzień wcześniej.

- O programie dowiedziałam się przypadkiem. Przyszłam na plażę, żeby zobaczyć, jak to będzie wyglądać. Gdy widziałam tę szopkę, byłam w szoku. Jackowski biegał, jakby miał wizję, a w rzeczywistości dzień wcześniej sama mu o wszystkim opowiadałam. Oprowadzałam i pokazywałam miejsca. Coś nieprawdopodobnego, co ten człowiek wyprawiał! – powiedziała mama Iwony Wieczorek w rozmowie z Tygodnikiem Powszechnym.

- Raz mówił, że nie żyje. Potem wskazywał, że przebywa w Jastrzębiej Górze. Innym razem, że jest porwana w Rewalu. Nic się kupy nie trzymało – dodała.

Ostatecznie Jackowski odciął się od tej sprawy najwyraźniej obawiając kompletnej klapy wizerunkowej.

 

Portret użytkownika Fred flinston

U syna Goga alienika zabraklo

U syna Goga alienika zabraklo zimy nuklearnej i wojny . Tak 2030 to okres zakończenia cyklu a nie poczatek jak wam wbijaja  100 letniego od dolaczenia wezownika w 1930 roku. Takze 2030 to bedzie juz po wszystkim. Teraz pytanie od kiedy 7 letni ucisk sie zacznie .czy zdaza do 2030 roku ?

Portret użytkownika Cosiek

Nie jestem administratorem,

Nie jestem administratorem, ale jako moderator może bym pomógł, gdybym wiedział pod jakim nickiem się zarejestrowaleś. Jeśli nie przyszedł email to prawdopodobnie trzeba spróbować jeszcze raz założyć konto. Jeśli rejestrowaleś się jako Jarek to takie konto nie zostało zarejestrowane przez 10 dni, dalej nie sprawdzałem.

Portret użytkownika axell69

Dokładnie tak będzie , jedni 

Dokładnie tak będzie , jedni  przytyją a  drudzy zdechną  od  żarcia  robali  z tym ze  niewielu zaszczepionych  dożyje do tego roku 2035 . Admin   leci z  wami   jak chce i kiedy , mu każą  głupoty wypisywać  , dobrze zabrzęczą  szekle .

Fakty o  otyłosci    dotyczą pustych  amerykanów   oraz  krajów   gdzie na dobre  zagościli  znani i uwielbiani restauratorzy   tacy jak McDondziu  KEEFCI  Burger Król  i inne  kebaby  i to jest powód  otyłości  a nie jakieś  wyliczenia   cfanych  naukofców .

Jesli ktoś był w stanach  , zwłaszcza tej południowej części  ameryki pólnocnej  , miał  prawo  zauważyć  że  w tzw. supermarketach  50 % powierzchni  to dział z bronią  i amunicją  ta druga połowa  w 90 % to dział  ze słodyczami  nienadającymi się   do  jedzenia ale oni  ci rdzenni  amerykanie to jednak żrą  jak  umysłowo chorzy   więc cały ten sponsorowany art   jest  o debilnym narodzie made in usa .

„Dopóki nie staną się świadomi, nigdy się nie zbuntują, a dopóki się nie zbuntują, nie mogą stać się świadomi”.
-George Orwell, 1984

Portret użytkownika Rit

Nie ma większego dziadostwa

Nie ma większego dziadostwa na świecie jak usa i jego państwa satelickie, w tym Polska kultywująca wszystko co robią na zachodzie jak małpa jakaś bez pomysłu.

Polacy to w większości chamy i robole bez talentu, często dlatego, że każdy chcial kazdemu pokazać jak szybko pracuje i podnosili normy. Naród debili.

Strony

Skomentuj