Naukowcy badają pochodzenie regolitu na księżycu Urana Mirandzie

Kategorie: 

Źródło: NASA

W niedawnym badaniu opublikowanym w czasopiśmie Planetary Science, naukowcy z Carl Sagan Center w SETI Institute w Kalifornii zbadali prawdopodobne pochodzenie osadów regolitu na księżycu Urana Mirandzie. Celem tej pracy było zbadanie wewnętrznej struktury Mirandy, co pozwoliłoby ustalić, czy ten mały księżyc ma wewnętrzny ocean.

 

Jest mało prawdopodobne, aby Miranda była w stanie zachować do dziś ocean podpowierzchniowy ze względu na mały rozmiar tego księżyca. Jednak gruba warstwa regolitu działałaby jak koc izolacyjny, utrzymując Mirandę w cieple i wydłużając żywotność oceanu podpowierzchniowego przez pewien okres. To uwięzione ciepło przyczyniłoby się również do endogennej aktywności Mirandy przez dłuższy czas.

 

Naukowcy przeanalizowali kratery Mirandy. Analizy te obejmowały pomiar stosunku głębokości krateru do średnicy oraz rozkład kraterów według wielkości i częstotliwości. Wyniki badań zidentyfikowały trzy możliwe źródła grubej warstwy regolitu na Mirandzie: gigantyczny wyrzut, osady pióropusza i osady pierścieniowe Urana. Naukowcy twierdzą, że potwierdzają hipotezę pochodzenia pierścienia ze względu na niebieski kolor Mirandy oraz duży zasięg przestrzenny i grubość regolitu.

 

Jeśli materiał z pierścieni Urana był głównym źródłem regolitu Mirandy, może to wskazywać, że Miranda uformowała się z materiału pierścienia i/lub migrowała przez pierścienie w swojej wczesnej historii. W tych scenariuszach pierścienie Urana mogły być w przeszłości grubsze. Potrzebne są jednak przyszłe prace nad modelowaniem, aby dokładniej zbadać te możliwości.

 

Miranda została po raz pierwszy odkryta 16 lutego 1948 roku przez Gerarda P. Kuipera w McDonald Observatory w zachodnim Teksasie, aw 1986 roku odwiedziła ją sonda kosmiczna NASA Voyager 2. To bliskie spotkanie ujawniło chaotyczny i intrygujący świat z kraterami, dolinami i przepaściami na całej jego powierzchni. Jedną z cech Mirandy są korony - duże deformacje, które według naukowców powstały w wyniku aktywności tektonicznej. W artykule podkreślono również, że potrzebne są dalsze badania, aby rozważyć inne hipotezy dotyczące pochodzenia regolitu na Mirandzie.

Ocena: 

4
Średnio: 4 (1 vote)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika axell69

Na ukrowni  strzelają , nie

Na ukrowni  strzelają , nie wazne do kogo  i w co , ważne że trafiony xD

Przyjacielski ogień: Siły Zbrojne Ukrainy zniszczyły dowódcę jednostki lotniczej swoich Sił Powietrznych (FOTO)

29.01.2023 - 13:17

 Siły Zbrojne Ukrainy zniszczyły dowódcę jednostki lotniczej swoich Sił Powietrznych (FOTO) |  rosyjska wiosna

Dowódca jednostki lotniczej 299. brygady Sił Powietrznych Ukrainy na Su-25 został zniszczony pod Kramatorskiem ogniem Sił Zbrojnych Ukrainy.

Szturmowiec Daniił Muraszko został zestrzelony pod Kramatorskiem 27 stycznia. 

Wtedy w sieci pojawiła się informacja, że ​​samolot został zestrzelony „przyjaznym ogniem”. 

Żadna ze stacjonujących w Donbasie jednostek Armii Rosyjskiej nie zaczęła przypisywać sobie tej zasługi, ponieważ tak zwany przyjacielski ogień jest ogromnym problemem dla ukraińskich bojowników i zabrał Banderze więcej „braci”, niż można sobie wyobrazić.

Co jest warte tylko niezapomniany epizod strzelania z bliskiej odległości połowy kompanii karabinów motorowych Sił Zbrojnych Ukrainy z ukraińskiego czołgu T-72 wiosną 2022 roku.

Zobacz też:  Rosja naciska i gryzie: o sytuacji na froncie

„Dopóki nie staną się świadomi, nigdy się nie zbuntują, a dopóki się nie zbuntują, nie mogą stać się świadomi”.
-George Orwell, 1984

Ojcem Mieszka był, według niego, Siemomysł, dziadem Lestek, a pradziadem Siemowit. Z pierwszą żoną, Dobrawą, miał Mieszko syna Bolesława i córkę.

Portret użytkownika pabloS

Ciężko Cię wyczuć, boś albo

Ciężko Cię wyczuć, boś albo faktycznie jakiś agent, albo jednak "lekko" skrzywiony pod kątem:

- "buzie widzę w tym tęczu" - ???

Strasznie mieszają Ci się "style" i raczej jest to bardziej zniechęcające niźli pożyteczne...(chyba żes aż tak dobry w te klocki, to szacun.)

Bo jednocześnie odciągasz od "posłańca" i od tematyki "obecności jakiejś inteligencji w kosmosie", właśnie poprzez łączenie tego przez pryzmat bicia w dzwony i rzutu na kolana.

A tak na marginesie to chyba zapomniałeś dodać o potrzebie modłów tym razem...?

 

Portret użytkownika wXdfzMMdz

The recovery in lumbar spine

The recovery in lumbar spine BMD and absence of further loss at the hip is consistent with the reduction in the annual rate of fracture observed after treatment cessation in the main ATAC trial cialis price We identified a subset of 70 genes p53 associated E2 response genes, TP53 ER Signature that were consistently decreased in TP53 mutant tumors in both cohorts, whereas another 60 genes constantly remained unchanged non p53 associated E2 response genes, Non TP53 ER Signature Fig

Portret użytkownika axell69

 A ten  palant zwany dla

 A ten  palant zwany dla niepoznaki mgr  i  inż   , zabiera się  za agitację  przedwyborczą , cyklicznie wypełnia swoją  misję  jako starszy kapelan ZnZ  , zapomniał  juz jakich szkód  narobił   agitując i polecając  PiS  przed  ostatnimi wyborami , inschtalator  ty masz  zjebany  beret  . Najgorsze jest to ze ty wiesz    ze my wiemy ze ty masz  chorobą  katolicką  , i powtórzę  raz jeszcze  debilu 

I kszysz wam na drogę ,  zapierdalajcie  tymi  zajebanymi  rydwanami  w pizdu i przestworza , im dalej od  nas tym lepiej 

A tu  obraz matki wietrznej dziewicy  , specjalnie dla ciebie nasz pastorze  wielebny 

„Dopóki nie staną się świadomi, nigdy się nie zbuntują, a dopóki się nie zbuntują, nie mogą stać się świadomi”.
-George Orwell, 1984

Skomentuj