Naukowcy odkryli 12 nowych księżyców Jowisza

Kategorie: 

Źródło: NASA

Astronomowie odkryli 12 nowych satelitów planety Jowisz. Całkowita liczba księżyców Jowisza osiągnęła rekordową liczbę 92. To więcej niż jakakolwiek inna planeta w Układzie Słonecznym.

 

 

Należy zauważyć, że na drugim miejscu jest Saturn, który ma 83 satelity.

Nowe satelity Jowisza odkryto za pomocą teleskopów w Chile i na Hawajach w 2021 i 2022 roku. Ich orbity zostały następnie potwierdzone podczas innych obserwacji.

 

Według ekspertów te obiekty kosmiczne są podobne do asteroid, ponieważ ich masa jest niewielka, aby uzyskać kulisty kształt.

Nowe satelity zostały wymienione przez Centrum Mniejszych Planet Międzynarodowej Unii Astronomicznej, ale nie zostały jeszcze nazwane.

Ocena: 

3
Średnio: 3 (1 vote)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika Świadomy

Jakim dzbanem odmóżdżonym

Jakim dzbanem odmóżdżonym trzeba byc, żeby wierzyć w te brednie dewiantów z NASA i jeszcze je powielać! A gdzie ty kretynie widziałeś te wszystkie "księżyce" i "planety"? Na graficznych obrazach nieudolnie tworzonych cyfrowo, czy na własne gały przez teleskop? Nie rozmnażajcie się... 

Portret użytkownika Kwazar

Dalej poruszam problematykę

Dalej poruszam problematykę podobną w kosmicznych rozważaniach a ciążeniach ważności. Nadal, jako uśredniony statystycznie Ziemianin, przeczytałem gdzieś, że "Księżyc ma „tajną” moc oddziaływania na Ziemię" I pomyślałem sobie że, zgadzam się. No i niech ma. Tak samo tajną jak i jawną.Obserwowaną w przypływach i odpływach wody z oceanów, oraz innych, cykli dodatkowo średnio, co 28 dni miesięcznych. Nadal jednak pytam. Co mnie to obchodzi i gdzie są jakieś pieniądze do przetrwania w tym, zapierdolistym ziemskim kosmosie,że co nie wzdyeeeeechnę a pierdnę, to muszę płacić a materii kasy jest tylko coraz mniej ???? Kiedy z Ziemianina porządnego i dobra chcącego, stanę się wreszcie BESTIĄ APOKALIPSY ? Bo inaczej już się nie da ? A Jowisz i Księżyć a jego tajemnice SPOKOJNIE TRWAĆ BĘDĄ po wsze, zawszone nasze małe, maluteńkie i pierdolone czasy, oraz te i jeszcze inne, chore a nadal nie wymyślone. No,to tymczasem Pa ludziki Smile Niech mi Jowisz przyświeca !

Portret użytkownika Endymion

" stanę się wreszcie BESTIĄ

" stanę się wreszcie BESTIĄ APOKALIPSY ?"

staniesz się BESTIĄ, gdy zostanie zachwiana równowaga polegająca na tym; zbyt wiele aby umrzeć i zbyt mało aby żyć.

Jesteśmy trzymani w takim inkubatorze, gdzie naukoFcy na zlecenie NWO podtrzymują nas pod kroplówką indoktrynacji.

Niemasz nic, ale żyjesz niczym w dżungli. Masz wszystko, ale na kredyt. Uzależnienie i zniewolenie ludzkości. 

Zanjomy miał połowę wsi, 4ha pomidora pod szkłem, hotel i stację paliw. Huśnąl się na lince

Kolejny, fabryczka mebli, 50 pracowników, kontrakty były, młodą kochcankę znalazł, a żona lewe faktury. Huśnąl się na lince

Kolejny, lata 80/90, fabryczka mebli, prezez i główny sponsor drużuny piłkarskiej, 15 sklepów firmowych w Polsce.. kooperanci wydymali go, a on bankrut, ale nadal prezes klubu i sponsor. Wszystko co było w koło domu sprzedał pod magazyny, a sam został z willą, która potem musiał szybko sprzedać, bo cyganie przyszli po spłatę długu.. Teraz cała rodzina żyje z przekęconych kilku milionów dotacji unijnych. Jego syn wziął fikcyjny rozwód i sam sobie zasądził 15.000zł alimentów miesięcznie na dwoje dzieci, tego komornik nie rusza, takie prawo, wszystko poprzepisywane na rodzinę, a sam siedzi na Teneryfie i "spełnia" swe marzenia o byciuagentem nieruchomości, hehe.. za ukradzione pieniądze kupił dwie walące się chałupy w miarę blisko od plaży, włożył w remont i sprzedał niemieckim emerytom z zyskiem 100%.. pieniądz robi pieniądz, ogarnięty cłopak, zaraz będzie developerm, hehe

 

DIVI LESCHI GENUS AMO 

Portret użytkownika OjciecDyrektor

Nie ma pewności ile Jowisz i

Nie ma pewności ile Jowisz i Saturn mają księżyców (choć myślałem, że już wszystkie zostały odkryte). Więc lepiej pisać "odryto jak do tej pory n księżyców".

a Ty Zorro zajmij się czym innym niż pisanie komentarzy, bo twój zasób słów jest tak ubogi, że nie stać cię na więcej niż kilka wyrazów. Więc paszoł na chuj.

Jak będzie przymusz, to chcę zastrzyk w pośladek. Zawsze będę szczerze odpowiadał, że mam szczepionkę w dupie.

Skomentuj