Fragment plazmy oderwał się od Słońca i zmierza w stronę Ziemi

Kategorie: 

Źródło: Kadr z Youtube

Wczoraj na Słońcu doszło do koronalnego wyrzutu masy. Duży komponent plazmy w formie protuberancji oderwał się od powierzchni gwiazdy i prawdopodobnie zmierza w stronę naszej planety.

 

Do zdarzenia doszło 2 września między 13:00 a 16:00 czasu uniwersalnego. Jeśli ustalenia naukowców są prawidłowe, to pierwsze uderzenie naładowanych cząstek ze strony Słońca powinno nastąpić 6 września w godzinach porannych.

 

Zresztą nie było to jedyne znaczące zjawisko solarne, do którego doszło wczoraj. Warto też wspomnieć dużą aktywność zaobserwowaną kilka godzin wcześniej po drugiej stronie Słońca. Satelita STEREO Behind zarejestrował o 11:05 rozbłysk klasy X. Aktywny region, który za niego odpowiada znajdzie się na wprost Ziemi w ciągu najbliższych dni.

 

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika Angelus Maximus Rex

Jakoś dziwnie ta masa plazmy,

Jakoś dziwnie ta masa plazmy, co miała uderzyć w ziemię 6/7 09 nie uderzyła, czyli albo rozpłynęła się w kosmosie dziwnym przypadkiem, albo coś nie "wypalio" z jakąś illuminacką intrygą z kosmosu..
 Plazma nie mogła ot tak sobie sie rozpłynąć, a więc pozostają trzy mozliwości:
1. Albo żadnej plazmy nie było a NASA dla jaj śmieje się z lemingów
2. nie było żadnej oderwanej plazmy a rozważano możliwość jakiegoś testu z bronia elektromagnetyczną zainstalowaną w kosmosie, z której zrezygnowano.
3. Była plazma, ale nieznacząca i kombinowano ją zasłonić  test jak w pkt. 2

Portret użytkownika znawca_PL

Dzisiaj dopiero 5 a niebo mam

Dzisiaj dopiero 5 a niebo mam już od rana poszatkowane białymi kreskami. I faktycznie przez ostatnie miesiące było tego bardzo mało albo wręcz nie było tego wcale bo zawsze zwracam uwagę. Ciekawe jak będzie wyglądało niebo 7-8 :]

Portret użytkownika Back from the past

Nuklearne udezenie w Warszawe

Nuklearne udezenie w Warszawe i inne neutronowe katastrofy.... oj oj oj... Nie spelnia sie twoje marzenia ! Chocby nie wiem jak bardzo  bys tego pragnal , czlowieku, twoje prognozy, czy tez proroctwa, nie beda mialy ( na szczescie ) za czasow twojego zycia miejsca !!! Wiem ze chwalisz sie caly czas madroscia przezycia w extremalnych warunkach. Jednak wiek twoj nie pozwoli ci na to. Siedzisz calymi godzinami przy kompie, nie ruszajac sie z miejsca ! Nie ujdziesz nawet kilometra bez zadyszki. Zejdz z oblokow na Ziemie i ciesz sie zyciem !

Portret użytkownika Angelus Maximus Rex

Chyba mówisz o sobie stary

Chyba mówisz o sobie stary pierdzielu... Oprócz bystrego umysłu mam bystre ciało... Zadyszkę to mam dopiero po przepłynięciu 30 m pod wodą bez płetw... Ty pewnie pływasz co noc w basenie celując do kaczki...przy pomocy młodej pielęgniarki...
 I o jednym stary grzybie marzę... żebyś miał rację....

Portret użytkownika Angelus Maximus Rex

... niestety sceptyku tu sie

... niestety sceptyku tu sie mylisz... Wiesz przecież, że nie kłamię... Przekonałeś sie o tym... Brzydzę się kłamstwem od dziecinstwa...
 Za młodu uprawiałem wiele dyscyplin sportowych i kiedy osiągałem zaledwie 2-gie miejsce zmieniałem dyscyplinę...
"W zdrowym ciele zdrowy duch"... Jestem nadal bardzo aktywny i wytrzymały...:)
 Pływanie i rąbanie 50cm kłód drzewa to moja specjalność...na stare lata...
 no i parę innych... Smile

Strony

Skomentuj