Fragment plazmy oderwał się od Słońca i zmierza w stronę Ziemi

Kategorie: 

Źródło: Kadr z Youtube

Wczoraj na Słońcu doszło do koronalnego wyrzutu masy. Duży komponent plazmy w formie protuberancji oderwał się od powierzchni gwiazdy i prawdopodobnie zmierza w stronę naszej planety.

 

Do zdarzenia doszło 2 września między 13:00 a 16:00 czasu uniwersalnego. Jeśli ustalenia naukowców są prawidłowe, to pierwsze uderzenie naładowanych cząstek ze strony Słońca powinno nastąpić 6 września w godzinach porannych.

 

Zresztą nie było to jedyne znaczące zjawisko solarne, do którego doszło wczoraj. Warto też wspomnieć dużą aktywność zaobserwowaną kilka godzin wcześniej po drugiej stronie Słońca. Satelita STEREO Behind zarejestrował o 11:05 rozbłysk klasy X. Aktywny region, który za niego odpowiada znajdzie się na wprost Ziemi w ciągu najbliższych dni.

 

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika Angelus Maximus Rex

po uśmiechu poznać, że jesteś

po uśmiechu poznać, że jesteś książkowym przykładem leminga pospolitego.
Jestem pod wrażeniem samooceny. Rozmawiasz z inżynierem i poniekąd wynalazcą a problem wiary to dotyczy księdza Rydzyka. Ja kieruję się wiedzą.
 O jakim ty neutrino mówisz.. Czy ty wiesz czym jest źródło neutrino ciemny zakątku ludzkiego umysłu...?
 Mieszasz autentyki z fantazją.. Jacy kosmici..? Nie ma żadnych kosmitów.
 Natomiast HAARP i tajny program Blue Beam jest faktem niezaprzeczalnym. To kwestia wyobraźni i horyzontów obserwacji oraz zrozumienia celu tych urządzeń i programów..
 I twoje myślenie "LOGICZNE" jest na poziomie logiki leminga pospolitego jak słusznie zauważyłeś...
 i to szkoły podstawowej w zapyziałej norce...

Portret użytkownika baca :-)

uderzenie nastapi w tę

uderzenie nastapi w tę półkulę która będzie zwrócona w stronę plazmy... jak nie wierzysz to zrób doświadczenie:
niech symulacją planety będzie twoja głowa w którą jakiś symulant plazmy niech sobie kichnie... 
 

Portret użytkownika Janek

Zdecydowanie bardziej

Zdecydowanie bardziej narażona jest półkula Ziemska po stronie "ciemniej" dla słońca w chwili kontaktu plazmy z naszą planetą. Bo w przeciwieństwie do twarzy kolegi z eksperymentu Ziemia posiada silne pole elektromagnetyczne które zostanie przez plazmę zdeformowane a następnie gwałtownie powróci do swojego stanu naturalnego i to właśnie to zjawisko najbardziej zagraża urządzeniom elektrycznym.

Strony

Skomentuj