Atak zimy w Afryce Północnej, w Algierii spadł śnieg

Kategorie: 

Źródło: Kadr z Youtube

W Algierii opady śniegu wystąpiły na wielu obszarach pustynnych w południowo-zachodniej części kraju. To pierwszy obfity opad śniegu w tym regionie od 2012 roku. 

 

Państwowy Urząd Meteorologiczny wydał ostrzeżenie przed opadami śniegu w Bechar dla obszarów na wysokości od 800 do 1000 metrów nad poziomem morza. Oczekuje się, że śnieg utrzyma się do czwartku wieczorem w innych pustynnych prowincjach, w tym w Ghardaia, położonej 700 km na południe od Algieru.

 

Opady śniegu w Algierii są rzadkie i zazwyczaj występują tylko w górzystych obszarach kraju, takich jak Atlas. W większości kraju, Algieria jest krajem pustynnym, z suchym i gorącym klimatem, przez co opady śniegu są bardzo rzadkie. W stolicy Algierze, opady śniegu są rzadkością, ale zdarzają się co kilka lat.

Ocena: 

4
Średnio: 4 (1 vote)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika Karcin Maczmarek

Admin przecież ty raz na 3

Admin przecież ty raz na 3 dni wrzucasz o tym jak źle się dzieje z ociepleniem i że wszyscy jesteśmy w niebezpieczeństwie. A teraz piszesz że w Afryce pada śnieg, wszystko dobrze z Tobą? Zaczynam dziwnie odbierać tą stronę

 

Portret użytkownika Aj_Em

i jeszcze jedno ... Biden

i jeszcze jedno ... Biden dzwonił do przywódców kilka państw w sprawie sytuacji na Ukrainie, tylko do szmaty D .... y NIE zadzwonił .... hmmmm AAAAA no .... bo  szmamta służy do wycierania d...py i bótów Bidenowi . To dlatego!

Portret użytkownika Aj_Em

Z innej "beczki" podobno

Z innej "beczki" podobno "wojna" na Ukranie dobiega końca. Podobno sam Żełeński poprosił Putina o dostawę nowych  rakiet i czołgów. Putin powiedział, że solidarnie z całym NATO wyśle na Ukrainę rakiety i czołgi w takiej ilości, żeby zakończyć wojnę i to nawet ZA DARMO !

Portret użytkownika axell69

Na pierwszym filmie  widać 

Na pierwszym filmie  widać  ludzi/dzieci  na sankach .......  widocznie  Lidl w Algierii postarał się  od  razu  im dostarczył   to co cza  , bo skąd u  nich sanki   skoro to wielka anomalia zimowa ??   Chyba że   wczesniej śmigali  po muldach pustyni na tych saniach ??

„Dopóki nie staną się świadomi, nigdy się nie zbuntują, a dopóki się nie zbuntują, nie mogą stać się świadomi”.
-George Orwell, 1984

Portret użytkownika mw

Już wyjaśniam skąd te sanki.

Już wyjaśniam skąd te sanki. Miasto Chrea, gdzie zgodnie z tytułem nagrywano film, położone jest w Atlasie Tellskim na wysokości sięgającej 1458 m n.p.m, a więc dosyć wysoko w związku z tym opady śniegu nie są tam rzadkością w przeciwieństwie do dużo niżej położonych obszarów pustynnych. Wystarczyło 15 sekund szukania w Google informacji na temat miasta Chrea. Szybciej znalazłbyś odpowiedź na swoje pytanie niż napisał je w komentarzu i nie musiałbyś zadawać sobie kolejnego pytania.

 

https://en.wikipedia.org/wiki/Chr%C3%A9a

Portret użytkownika Kwazar

Jako EKSPERT (a co, nie wolno

Jako EKSPERT (a co, nie wolno mi być ekspertem ? Ani ja lepszym ani gorszym nie jestem od innych) To sobie wyekspertuję,że w Afryce, to śniega jest rzadko,no chyba, że się klimat ociepla a nie wykluczone, że odwrotnie i stąd ten śnieg. 

Portret użytkownika r.abin

Ma być - jeszcze zimniej, bo

Ma być - jeszcze zimniej, bo kształtuje się "wir polarny", z bardzo zimnym obszarem Północnego Atlantyku. Cała nadzieja w El Nino, który (w 2024 r) - może spowodować potworne upsały w lecie. Wtedy sobie - odbijemy (z nawiazką, oczywiście - jak się wróżba spełni). Trzymajcie się ciepło

Portret użytkownika BG-OG

SARKAZM :

SARKAZM :

PRZECIEŻ WIADOMO, ŻE TO EFEKT GLOBALNEGO OCIEPLENIA, WYWOŁANEGO GLOBALNYM OZIĘBIENIEM , NA SKUTEK ZMIAN KLIMATYCZNYCH WYWOŁANYCH DZIAŁALNOŚCIĄ CZŁOWIEKA ( TEGO BIEDNEGO NIE BOGATEGO ), CO2 I STAWIANIEM FERM WIATROWYCH ZABUŻAJĄCYCH PRZEPŁYW PRĄDÓW: POWIETRZNYCH I MORSKICH. A TAKŻE CAŁEGO PRZEMYSŁU IT I PLASTIKU ;-))))) TO NIC NATURALNEGO I CYKLICZNEGO ;-))))

Skomentuj