Asteroida wielkości meteoru czelabińskiego minie Ziemię o włos

Kategorie: 

Źródło: 123rf.com

Jak podaje amerykańska agencja kosmiczna NASA, niedawno odkryta asteroida 2023 BU o szerokości około 8 metrów minie Ziemię w odległości zaledwie kilka tysięcy kilometrów. To znacznie bliżej niż niektóre ziemskie sztuczne satelity.

 

 

Niewielka asteroida wielkości autobusu przeleci bardzo blisko Ziemi w ten czwartek, 26 stycznia.  Znajdzie się wtedy zaledwie kilka tysięcy kilometrów nad powierzchnią planety, zgodnie z zapowierdziami naukowców z NASA śledzących asteroidy. Według Centrum Badań Obiektów Bliskich Ziemi (CNEOS) w Jet Propulsion Laboratory (JPL) NASA, obiekt, o którym mowa, została oznaczona jako 2023 BU i jest jedną z najnowszych asteroid odkrytych i nazwanych w nowym roku.

 

Asteroida 2023 BU nie jest ogromnym ciałem niebieskim zdolnym do zniszczenia całego kontynentu, jej średnica waha się od zaledwie 3,9 do 8,4 metra. Co ciekawe, prędkość tej asteroidy jest również nieznana. NASA przedstawiła dwa oszacowania, jedno dla jej prędkości względnej, co oznacza jej prędkość podczas bliskiego zbliżenia się do Ziemi, oraz jej prędkości w przestrzeni kosmicznej.

To bardzo bliskie spotkanie przybywającego z kosmosu ciała niebieskiego z Ziemią wystąpi dokładnie 26 stycznia o 21:27 UTC, kiedy 2023 BU znajdzie się w odległości około 0,025 LD (LD = średnia odległość od Księżyca) lub około 9600 km.

Ocena: 

5
Średnio: 5 (2 votes)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika socrates

Bestia (Ziemia), która nosi

Bestia (Ziemia), która nosi nierządnicę (ludzkość) trzymającą kielich krwi swojego nierządu, mieszkającej na siedmiu rogach (kontynentach) obleczona w słońce i pod stopami księżyc, znów miała szczęście.

Nie było kiedyś bestii, czyli życia na Ziemi, gdy zniszczono Marsa, potem powstała na Ziemi. Życie to bestia. Wygrywa silniejszy a jedno pożera drugie. Ludzie to pijana suka spijająca śmietanę tego burdelu.

Psalm 18.29  „Ty zaiste zapalasz pochodnię moją; Pan, Bóg mój, oświeca ciemności moje

Strony

Skomentuj