Elektrykiem i hybrydą nie wjedziesz na prom

Kategorie: 

Źródło: Pixabay.com

Po pożarze na pokładzie samochodowca Felicity Ace armatorzy z całego świata zaczęli kalkulowac ryzyko z jakim ryzykiem wiąże się transport pojazdów elektrycznych drogą morską. Pojawiają się pierwsze decyzje prowadzące wprost do zakazu wjazdu dla takich pojazdów na jednostki pływające przeworzące samochody i ludzi.

 

Jako pierwsza zakaz wprowadziła norweska linia promowa Havila Kystruten, która poinformowała, że nie będzie wpuszczać na pokład aut z napędem elektrycznym, hybrydowym i wodorowym. Złośliwi zwracają uwagę, że niektóe promy na tej linii mają zelektryfikowany napęd. Faktem jednak jest, że analiza ryzyka dla takich przewozów wskazała na wprowadzenie zakazu. Jakkolwiek i tak elektrykiem przez morze pojedzie tylko maniak, to już hybryda nie koniecznie i jest to cios dla posiadaczy takich aut, którzy na przykład planują pobyty w Skandynawii, lub chcą dostać się do Wielkiej Brytanii.

 

Samochód elektryczny jest zdecydowanie trudniejszy do ugaszenia niż samochód spalinowy, ponieważ jego silnik elektryczny i akumulatory są potencjalnie źródłem paliwa dla podtrzymania ognia. W przypadku pożaru w samochodzie elektrycznym pojawia się ryzyko pożaru akumulatorów, co jest trudniejsze do ugaszenia niż pożar silnika spalinowego. Dlatego ważne jest, aby straż pożarna posiadała specjalistyczną wiedzę i sprzęt do obsługi pożarów w samochodach elektrycznych. Obecnie jedyna metoda jaką stosują strażacy to lanie wody do skutku. Powoduje to sytuacje gdy na ugaszenie jednej płonącej Tesli potrzeba nawet 50 tysięcy litrów wody!

 

Baterie z takich samochodów zawierają elektrolit, który jest mieszaniną rozpuszczalników i substancji chemicznych, które przewodzą prąd. W przypadku pożaru, bateria jest źródłem paliwowym. Dlatego, pożar baterii jest trudniejszy do ugaszenia niż pożar silnika spalinowego.

 

Trudno jest określić dokładnie, jak długo może płonąć samochód elektryczny, ponieważ zależy to od wielu czynników, takich jak jakość akumulatorów, skala pożaru, dostępność tlenu oraz działanie systemów bezpieczeństwa. Znane są jednak przypadki gdy baterie dopalały się nawet przez tydzień. Jeśli pożar rozpocznie się w akumulatorze, to pożar może trwać dłużej niż w przypadku pożaru silnika spalinowego, ponieważ akumulatory zawierają dużo chemikaliów, które mogą być trudne do ugaszenia.

 

Jeśli samochód elektryczny zapali się na promie na otwartym morzu, sytuacja może być bardziej skomplikowana niż pożar na lądzie. Promy są co prawda wyposażone w systemy bezpieczeństwa, takie jak gaśnice, które mogą pomóc w ugaszeniu pożaru, jednak w przypadku pożaru samochodu elektrycznego, straż pożarna na promie mogłaby mieć trudności z ugaszeniem pożaru z powodu braku specjalistycznego sprzętu i wiedzy.

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika Danny

Powinni to bardziej

Powinni to bardziej sprecyzować, nie elektryki a samochody zasilane poprzez baterie litowo-jonowe i to właśnie one są niebezpieczne a nie samochody elektryczne!!! Po za tym już za jakiś czas będą nowego rodzaju baterie, które będą się bardzo szybko ładować a zasięg takiego pojazdu zapewne przekroczy ze 2 tys. km na jednym ładowaniu!

Portret użytkownika syriues

Samochody elektryczne sa

Samochody elektryczne sa karta przetargową, Służą te samochody do tworzenia nowych reguł wycelowanych w średnią klase i w biedotę. Ja należę do tych drugich i widze ,ze miasta będą pozamykane niczym getta.zero komunikacji i zero biznesu klasy średniej. Jest to poprostu wabik ktorym sie wabi ludzi, a potem ich oklamuje a na końcu okrada,by potem zabić, z głodu  itp.Ja w tych samochodach widze jedynie pułapkę. 

Nie powinno byc baterii,powinno być imteligentne ladowanie w czasie rzeczywistym w formie indukcyjnej.moze dodam ,ze te samochody musialyby latać na magnesowych poduszkach.wtedy energia byłaby bardzo dobrze wykorzystana i w pelni bezpieczna.

Te samochody elektryczne to jedno wielkie oszustwo.

Ojcem Mieszka był, według niego, Siemomysł, dziadem Lestek, a pradziadem Siemowit. Z pierwszą żoną, Dobrawą, miał Mieszko syna Bolesława i córkę.

Portret użytkownika axell69

Kosciół szymsko kat olicki 

Kosciół szymsko kat olicki  to pierwsze  NWO  na ziemi , identycznie  zakłamana  i pazerne na kasę  naszą i dusze wasze  jak  klika z Davos 

Jak myslisz  inschtalator , na kim  wzrorował się  Schwab ??   wiem wiem ty nie myslisz samodzielnie  , klaus szwab  wzorował swoją ideologię na działalnosci mafijnej KK  , poparli go ci sami którzy popierają  wasze  wyznannie , Wszystko dział  identycznie  tylko oprawa inna 

Wiec   nie pierdol  głupot  popaprańcu  

Kościołek dopuscił się  do wielu  skrzywień  sexualnych , za przyzwoleniem papierzów w tym JPII ,  czym doprowadził do tego  co się dzieje , ludzie masowo opuszczają  ten przekręt koscielny  , bo jak można słuchać  gadającego z amabony   który  jest pedofilem , nekrofilem zoofilem  lub  gejem ?? .  Ale  wierni , ci zdrowo jebnieci  we głowę  twierdzą  ze to  wielka  nagonka na katolicyzm - ŚMIECHU  WARTE 

Portret użytkownika spokoluz

Ty magister - ale za

Ty magister - ale za pieniądze to się ksiundz modli i jeszcze nigdy nic nie wymodlił poza kasiorą za modlitwę od zniewolonego.

To modlenie niczego dobrego nie przynosi bo modlili się przed rozbiorami i co - gówno. Przed II wś też sie modlili i co - prawoslawni ich wyzwolili i się zainstalowali. Potem nawet sam sekretarz generalny watykanu przybywał aby się modlić i zmienić oblicze tej ziemi i co - odinstalowali wschodnich a zainstalowali zachodnich a w końcu przybyli żołdacy SZAP . Teraz te modlenie się spowodowało przyjęcie przyjaciół i potomków 'pomocnej' dłoni z Wołynia 'miłujących' Polaków.

Cały czas się modlisz a ten co tego słucha robi Cię cały czas w ch..a - masz syndrom sztokholmski !?

słowian dobrej woli jest więcej -słowiański wiec , słowiański zew , słowiański duch , słowiańska krew !

Portret użytkownika spokoluz

Czy Ty  głosisz swoją wiarę

Czy Ty  głosisz swoją wiarę jak naganiacz ?

Moja wiara - moja sprawa zatem niech on nie głosi swojej wiary bo to tylko i wyłącznie jego sprawa a nie reszty - wierzy w to i to  jego sprawa komu sprzedaje duszę.

Naganiacze zawsze stoją przed burdelami , chodzi im tylko o czyjąś kasę i maja swoją bardzo dobrze znaną określoną nazwę na A .... !

słowian dobrej woli jest więcej -słowiański wiec , słowiański zew , słowiański duch , słowiańska krew !

Portret użytkownika ARTUR

Elektryk to samochód dla

Elektryk to samochód dla plebsu gdyż jest niebezpieczny , tak twierdzą złodzieje z Davos i Komisja Europejska zezwalając na produkcję samochodów luksusowych typu Ferrari po wprowadzeniu zakazu produkcji spalinowych . Tak więc wiemy kto będzie mógł pływać promami , jedynie zamożni i ci co będą mieli zezwolenie na opuszczenie miejsca zamieszkania . Wytypowane dla Polski pierwsze miasta 15 minutowe to Warszawa , Rzeszów , Łódż i Kraków .

Strony

Skomentuj