Astronomowie twierdzą, że kometa zbliżająca się do Ziemi nie jest groźna

Kategorie: 

Źródło: 123rf.com

Kometa C/2022 E3 (ZTF), odkryta w marcu ubiegłego roku, 1 lutego znajdzie się w minimalnej odległości od Ziemi, ale nie zderzy się z nią. Kometę będzie można zobaczyć gołym okiem.

 

W momencie największego zbliżenia się do Ziemi kometa będzie 100 razy dalej od naszej planety niż Księżyc. W minimalnej odległości od Ziemi kometa znajdzie się 1 lutego, wtedy dzielić nas od niej będzie już tylko 42 mln km. Bardzo trudno przewidzieć, jaką jasność będzie miała kometa w momencie zbliżenia. Można przypuszczać że osiągnie +5 - +4 magnitudo, a długość ogona gazowego będzie większa niż 10 stopni. A to oznacza, że przy braku oświetlenia miejskiego widać ją będzie nawet gołym okiem.

 

Nazwa komety C/2022 E3 (ZTF) oznacza Zwicky Transient Facility – instalację do wykrywania obiektów przejściowych. W marcu 2022 roku pomogła astronomom zrobić zdjęcia nieznanego wcześniej obiektu.

 

Od tego czasu kometa sklasyfikowana jako długookresowa, wyraźnie zwiększyła swoją jasność i porusza się wzdłuż konstelacji Bootesa – niezachodzącego gwiazdozbioru półkuli północnej. W tej chwili można ją obserwować na przedświtowym niebie jako blady, niewyraźny punkt i jak dotąd tylko przy pomocy teleskopu.

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika spokoluz

Podobno w kosmosie jest

Podobno w kosmosie jest próżnia i brak tlenu - ale kometa lecąc spala się czego efektem jest światło i warkocz.

Aby się coś spaliło potrzebny jest tlen i tarcie spowodowane oporem tej niby próżni. O ile kometa może zawierać monotlenek diwodoru , który może sie rozpaść na czynniki pierwsze i się spalić to skąd przyczyna samozapłonu w próżni , w której nie powstaje tarcie.

Jakoś inne kamyki spalają się dopiero jak trafią po drodze na atmosferę ziemską  w wyniku oporu powietrza ( atmosfery ziemskiej ) , które wytwarza tarcie i podnosi bardzo temperaturę obektu.

Skoro w kosmosie jest próźnia i brak oporu to po co obektom w kosmosie  silniki manewrujące.

Skoro jednak te silniki są i działają poruszając obiekt to jakaś atmosfera musi być a to znaczy , że kosmos nie jest próżnią i kometa jednak napotyka jakiś opór jakiejś atmosfery kosmicznej.

To dlaczego wszystkim  wciska się kit o próżni w kosmosie począwszy od szkoły podstawowej ?

Słowian dobrej woli jest więcej - Słowiański WIEC, Słowiański ZEW , Słowiańsk DUCH , Słowiańska KREW - na pohybę .......

Portret użytkownika Sprzedawca_marzen

SIEMA.

SIEMA.

Nie da się w jednym komentarzu nadrobić twoich braków w wykształceniu. Sam używasz pseudonauki ... Monotlenek diwodoru....jest bardzo niebezpieczny.. np można w nim utonąć na ziemi H2O, jeden - mono O tlen i dwa di wodoru H 

Rakiety działają na zasadzie akcja reakcja... Zasady dynamiki... 

To jakaś masakra pseudonaukową z twojej strony i kompletny brak zrozumienia zasad nawet tych które możesz w prosty sposób sam zaobserwować na ziemi. Na twoim podwórku. W twoim mieszkaniu.

 

 

 

 

 

 

 

Portret użytkownika b@ron

nie braki w wykształceniu, a

nie braki w wykształceniu, a programowaniu...

"To jakaś masakra pseudonaukową z twojej strony i kompletny brak zrozumienia zasad nawet tych które możesz w prosty sposób sam zaobserwować na ziemi. Na twoim podwórku. W twoim mieszkaniu.".... fascynujące... a w którym z tych miejsc które wymieniłeś jest próżnia???

W DYSKUSJI WYRAŻAM WŁASNE POGLĄDY KTÓRE NIE MAJĄ NA CELU NIKOGO OBRAZIĆ ,TYM NIEMNIEJ OBRAŻALSKIM WSTĘP DO DYSKUSJI SUROWO ZABRONIONY !!!

Portret użytkownika Ola Smalczyk

Nie wolno się zastanawiać,

Nie wolno się zastanawiać, gdyż tylko naukowcy znają wyjaśnienie, zupełnie jak w starożytnych czasach kapłani egipscy oszukiwali ludzi, nauka to nowożytna religia dla cimnych mas. Nauka to wiara w bajki o wielgachnym kosmosie, marzenia pisarzy sajens fikszyn. Te filmy SF pobudzają wyobraźnię tempaków.

Portret użytkownika pabloS

Nie do końca. Sci fi

Z pierwszym zdaniem się zgodzę, z drugim tak se, a z ostatnim nie do końca. Sci fi skierowane jest głównie do wąskiego, niebezpiecznego matrixowi grona, właśnie z wyobraźnią.

Ma to parować ich domysły i wyśmiewać jednocześnie.

Tępaki nie mają wyobraźni więc tak, dużo z nich przychodzi tylko dla wizualnych fajerwerków. Dziękuje.

Portret użytkownika Luca Brasi

@spokoluz

@spokoluz

nie, nie, z kometami to jest tak ze one sa zamarzniete, tam nic sie nie spala, jak podchodza blizej slonca to sie roztapia to co maja (woda, jakies alkohole, pierwiastki itp, ) i to tworzy tzw ogon komety, te rozmrozone przez slonce skladniki, ogon komet jest zawsze po przeciwnej stronie do slonca, choc one moga leciec inna trajektoria, to wiatr sloneczny od slonca tak robi, ale co ja tam wiem...

Portret użytkownika emel

Czyli już wycofałeś się z

Czyli już wycofałeś się z tych głupot, które pisałeś o spalaniu? Jeszcze jeden link o wietrze w próżni: https://pl.wikipedia.org/wiki/Wiatr_słoneczny.

 

spokoluz wrote:
Skoro w kosmosie jest próźnia i brak oporu to po co obektom w kosmosie  silniki manewrujące. Skoro jednak te silniki są i działają poruszając obiekt to jakaś atmosfera musi być
Silniki manewrujące służą do manewrowania pojazdem kosmicznym. Silniki takie (podobnie jak inne silniki rakietowe) nie potrzebują atmosfery do działania. 

spokoluz wrote:
 kosmos nie jest próżnią i kometa jednak napotyka jakiś opór jakiejś atmosfery kosmicznej.
Próżnia niekoniecznie onzaczna całkowity brak jakichkolwiek cząstek gazu. Ponownie Wikipedia: https://pl.wikipedia.org/wiki/Próżnia:
 

Próżnia w sensie technicznym jest to stan wysokiego rozrzedzenia gazu. Granica między rozrzedzonym gazem a tak rozumianą próżnią jest dyskusyjna. Często układ traktuje się jako próżnię, jeśli średnia droga swobodna cząsteczek gazu porównywalna jest z rozmiarami naczynia, w którym gaz ten jest umieszczony. (...) W fizyce doświadczalnej jest to stan, w którym w danym miejscu występuje bardzo niskie ciśnienie gazu.

Tutaj przykładowe wartość tzw. prózni kosmicznej:

  • ciśnienie: od 10−7 hPa do 10−16hPa,
  • liczba czątek na cm³:  między jedną cząstką, a 1 mld cząstek.,
  • średnia droga swobodna cząsteczki: od 1 km do 1 mld km.

Jak widać, w przestrzeni kosmicznej nie panuje absolutna, doskonała próżnia. Ale wcziąż nazywa się ten stan próżnią.

 

Strony

Skomentuj