„Nie ma potrzeby podawania imienia i nazwiska”. Papież Franciszek wydał najostrzejsze oświadczenie w sprawie wojny

Kategorie: 

Źródło: youtube.com

Papież Franciszek mówił o wojnie na Ukrainie w rozmowie z katolickim wydawnictwem America Media. Dał w nim jasne stanowisko, kto rozpętał wojnę na Ukrainie i kto za nią odpowiada.

 

 

„Nigdy nie czułem, że ukrywam agresję. Oczywiście za inwazję odpowiada państwo rosyjskie. To jest absolutnie jasne. Czasami staram się tego nie precyzować, żeby nie zabrzmiało to niegrzecznie, chociaż wszyscy wiedzą, kogo oceniam. Dlaczego nie wymieniam [Władimira] Putina, jeśli chodzi o osoby odpowiedzialne? Nie ma potrzeby podawania imienia i nazwiska - wszyscy już znają moje stanowisko ”- tłumaczy.

 

„Drugiego dnia wojny udałem się do rosyjskiej ambasady – chociaż papież nie powinien tego robić – i poprosiłem ambasadora, aby powiedział Putinowi, że jestem gotowy do wyjazdu na Ukrainę. (Minister Spraw Zagranicznych Federacji Rosyjskiej Siergiej) Ławrow odpowiedział mi. To był bardzo miły list, ale dano mi do zrozumienia, że na razie nie jestem potrzebny. Postanowiłem, że jeśli kiedykolwiek tam pojadę, to od razu do Moskwy i Kijowa. Kilkakrotnie przyjmowałem w Watykanie delegację z Ukrainy, pracujemy razem. Trzy razy rozmawiałem przez telefon z (Wladimirem) Zełenskim. Stanowisko Stolicy Apostolskiej polega na dążeniu do pokoju i zrozumienia. Zawsze jesteśmy gotowi do mediacji” – podsumowuje Franciszek.

 

Ocena: 

1
Średnio: 1 (1 vote)
Opublikował: tallinn
Portret użytkownika tallinn

Legendarny redaktor portali zmianynaziemi.pl oraz innemedium.pl znany ze swojego niekonwencjonalnego podejścia do poszukiwania tematów kontrowersyjnych i tajemniczych. Dodatkowo jest on wydawcą portali estonczycy.pl oraz tylkoprzyroda.pl gdzie realizuje swoje pasje związane z eksploracją wiadomości ze świata zwierząt


Komentarze

Portret użytkownika Artur Korsze

Może przylecieć do Polski od

Może przylecieć do Polski od nas ma bliżej na Ukrainę,pan Tadeusz Rydzy pewnie pożyczy mu swojego Maybacha przecież obaj panowie lubią luksusy za ciężko zarobione pieniądze uczciwych ludzi.Dobrze, że miał okazję zadzwonić,bo zaraz jak to wszystko pier.....ie,a widać, że zmierza to w tym kierunku bo komuś na świecie bardzo na tym zależy.To po wszystkim,oby mieli chociaż możliwość przesyłać sobie wiadomość gołębiami pocztowymi. Zresztą tak samo jak my wszyscy.

Portret użytkownika Artur Korsze

Przegraliśmy to napewno my

Przegraliśmy to napewno my Polacy zwykli obywatele. Przyjrzyj się co się dzieje w naszym kraju.Do czego doprowadził ten p........y rząd przecież to sługusy obcych służb.Czy mijając na ulicy ludzi z Ukrainy widzisz na ich twarzach smutek jakieś przejęcie, że jest u nich wojna, że stracą swój kraj?Ja wiesz co widzę? To, że oni widzą w Polsce swój nowy kraj.Czy słyszałeś zęby narzekali, że coś podrożało, że ceny rosną z tygodnia na tydzień?To popatrz sobie na nas rodowitych mieszkańców Polski.Jakie mamy wyrazy twarzy,smutek w oczach i o czym rozmawiamy.A przecież nie tak dawno ginęli za Polskę nasi dziadkowie żebyśmy my teraz ich potomkowie mieli wolność.I co do czego to zmierza?A ten co tak krzyczał,,nie strasz,nie strasz"to pierwszy ucieknie,a nas zwykłych ludzi pozostawi na śmierć.Tak samo było podczas drugiej wojny światowej To był rząd na tz.emigracji.Niewinni ginęli w kraju za te ziemię,a po latach sprowadzają resztki żeby spoczęli na ojczystej ziemi. Na kartach historii zapisują się jako bohaterowie,a tak naprawdę to są zdrajcy państwa i narodu Polskiego.

Portret użytkownika Titan

Przegrała? Jakie środki

Przegrała? Jakie środki poszły z zachodu tam? Oby wreszcie skończyły się wszelkie konflikty bo widać że ludzie cierpią i oczywiście nie mówię tylko o ludziach na terenach objętych konfliktem chociaż oni niewspółmiernie bardziej... ale całą Europą czy stany jak widać po inflacji czy jeszcze szybszym zniszczeniu gotówki i innymi celami forum ekonomicznego. A to czy i kto zakonczy konflikt i w jaki sposób to przy obecnej propagandzie cholera wie. Co jak co ja jestem za ludźmi a nie za ogolnopojetymi określeniami krajów za którymi kryją się politycy i grupy wplywow

Portret użytkownika Endymion

" ja jestem za ludźmi ",

" ja jestem za ludźmi ", DOBRZE NAPISANE!..ale co z tym jak ludzie nie są za Tobą? To są dylematy.. starszy Pan idąć chodnikiem poślizgnął się i złamał nogę, ale wiem, że popiera PiS, jego cała rodzina żyje z dopłat państwowych, a samochody i domy mają ze sprzedaży pola developerowi. Ziemię dostali podczas akcji Wisła, za darmo, a teraz sprzedają to za dziesiątki milionów.  złotych.. nigdy na to nie zapracowali i nigdy tego nie zarobili, a ja z tą wiedzą widzę starszego pna ze złąmaną nogą leżącego na ulicy przy chodniku. Co robić? To są moralne zagwozdki, chcesz być dobry, ale nienawiść w tobie wzbiera.. Jakiś pomysł, orpócz zadaniowanych minusów macie? 

DIVI LESCHI GENUS AMO 

Portret użytkownika drako_tr

Dokładnie Q, nie ilość się

Dokładnie Q, nie ilość się liczy a jakość.... cała Europa, Murika i cały spedalony świat wysłał wszystkie swoje wojenne rezerwy przeciwko tylko jednej Rosji...i przejebał...  

Krasuli Vun Der Ponny, czy jakoś tak, niechcący wymsknęło się, że Ruska arta wypaliła już 100 tysięcy banderowskich chochołów... żeby tego było mało, to nie Ruskim sprzęt wojenny się skończył, tylko Murice i jej klakierom...a to peszek *mosking*

Zapamiętaj dziecko, że Kacap, to też Słowianin, w przeciwieństwie do spedalonych, bezwartościowych i pozbawionych zasad moralnych żydów i "yankesów"....a komu koszula nie jest bliższa ciału, temu droga do światowej stolicy degeneratów i spierdolin LGBTHIV, stoi otworem.

"Tel Awiw to najfajniejsze miasto na świecie...mówi homoseksualna wiceburmistrzyni Tel Awiwu, wcześniej szefowa ... organizacji LGBT w Izraelu...która twierdzi, że jest kobietą(??), lesbijką, Żydówką, Izraelką i feministką."

Portret użytkownika syriues

Juz pierwsze zdanie ,cytat

Juz pierwsze zdanie ,cytat,kto rozpetal wojne,przyprawia mnie o mdlosci na sama myśl o klamstwie .obudzil ww mnie zdanie,o Boze znow kłamią w żywe oczy 

Papiez udaje glupka mowiac,ze cala Rosja za tym stoi.a to klamstwo. 

Prawda jest taka,ze ta wojna była planowana.zadne panstwo nie moze robic sobie co chce nawet takie chiny,jak im nie pozwolą. 

Papiez tez mowi to po to by barany pozostały baranami

Strony

Skomentuj